Otestujte sa na maksíkovských úlohách

MAKSÍK je už viac ako 10 rokov rozprávkovým sprievodcom detí po svete matematiky. Päťkrát do roka im pošle príbeh s matematickými úlohami. Učí ich čítať s porozumením, hľadať nové riešenia. Jeho úlohy sú určené druhákom až štvrtákom ZŠ. Deti ich zvládnu hravo. Ako ste na tom vy? Trochu sme vám to zľahčili  – Maksáčikovia nemajú ponúknuté odpovede🙂

Ukážkový test pripravila Talentída, n. o.


Jarko ukázal spolužiakom kúzlo – nechal zmiznúť v pohári vody kocku. Z čoho mohla byť kocka?

 
 
 
 

Ivko rád počúva cez mobil detské ľudové piesne. Nevie čítať, tak si pesničku vyberá kliknu m na obrázok. Na ktorý obrázok má kliknúť, keď chce počuť pesničku o schovaných orechoch?

 
 
 
 

De v tábore písali tajné odkazy na hľadanie pokladu. V každej vete museli byť dve slová zašifrované pomocou čísel. Ktorý odkaz nie je zašifrovaný správne?

 
 
 
 

De urobili kŕmidlo pre vtáčiky. Zavesili ho na snehom zasypaný strom. Ktorého vtáčika tam nemohli vidieť?

 
 
 
 

Dedko Julo má kukučkové hodiny. Kukučka zakuká vždy toľkokrát, koľko je hodín. Kuká len celé hodiny. Koľkokrát kukučka zakuká predpoludním od pol siedmej do pol dvanástej?

 
 
 
 


 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2020

5. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
Propozície

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 ZSSK restart challenge Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy. 

VIAC »
Jesenna nakladacka

Kardionápravník 2020

Jesenná nakladačka Nalož si cez jeseň koľko unesieš, aby sme si v decembri s chuťou mohli dať krémeš a makovník 🙂 Pridaj km POHYB Beh, chôdza, nw a

VIAC »
Ďalšie články autora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *