Palermo beaches: pláže a pobrežné traily

Capacci, Terrasini a Balestrate. Tri najkrajšie pláže na západ od Palerma. Nerátam San Vito da Capo. 20 km v teniskách, alebo na boso. Palermo beaches: pláže a pobrežné traily

Objavme pláže okolo Palerma

Capaci beach

Capacci beach

Dnešný deň bol v znamení mora a behu. Začal som na údajne jednej z najkrajších pláží Palerma Capaci beach.

No je to hodne nadnesené. Proste pláž s jemným pieskom a priezračnou výbornou vodou a k tomu tak tona povaľujúcich sa odpadkov. Taliani sú proste bordelári.

Dal som si cvične na boso 4 km po piesku a potom som neodolal a hodil som sa na hodinu do mora. Voda bola excelentná.

Palermo beaches
Neskutočné šutre

Terrasini

Presun na ďalšie miesto, pláž Terrasini, kompletne prekvapil. Už len tým, že celá mestská pláž je vrytá v skale a má na dĺžku tak 300 m.

Palermo beaches
Tu turistu nenájdete 🙂

Keby som v nej chcel nabehať zvyšných 12 km, asi by som sa cítil ako veverička v koliesku.

Našťastie som včas pochopil, že popri skalách vedie nádherný trail a ten končí až vo Vito san Capo. Obul som tenisky a objavil úplne nový rozmer Sicílskeho pobrežia.

Palermo beaches
Terrasini

Neplánované odbočky vždy stoja za to. Inak by som prírodnú rezerváciu Torre di Capo Rama, ktorá ma úplne dostala, nikdy neobjavil.

trail Torre di Capo Rama

Obec Terrasini už v roku 1968 vyhlásila zónu Capo Rama za „biotop neoceniteľnej hodnoty“. Scénickú hodnotu tohto výbežku nemožno ukázať fotografiou. Výbežok Capo Rama je tvorený malým, plochým a trojuholníkovým polostrovom, ktorý je rozrezaný veľkými morskými terasami a skalnými oknami.

Palermo beaches
Pobrežný trailík

Na najkrajnejšom výbežku Capo Rama stojí strážna veža. Stáročia je nemým svedkom pokusov zabrániť ničivým nájazdom anglo-barbarských pirátov a korzárov na Palermo. Veža Capo Rama z 15. storočia je najstaršou existujúcou budovou v širokom okolí a patrí medzi prvé veže, ktoré boli postavené v zálive Castellammare a na celej Sicílii. Až tam, na koniec rezervácie som sa však nedostal.

Palermo beaches
Riserva Capo Rama

Keď som sa vrátil mal som dosť. Celkovo dnes pripisujem čosi cez 17 km v teréne a okamžite skáčem do mora. Čvachtám sa až do večera a nohy mi zato tlieskajú.

Večer ešte objavím nejaké cestičky v horách, možno plán na zajtra, dám malé kilové Lasagne a hajde na kute. Zajtra ma čakajú hory. Corleone volá. Je čas zregenerovať. Btw ja viem, seriem vás, vy musíte makať a ja si len tak bahním 🙂

Lido di Carabinieri

Štvrtý deň: 53/100 Plánovaný výstup na Mt. Kumeta a potom pár kilometrov ležérne popri mori. Taký bol plán. Ale človek mieni a život mení. Prvý kilometer som na GPS vôbec nezaznamenal. Najprv som si zabudol telefón, potom navigáciu a potom kľúče.

Celkom som sa vracal od auta naspäť do domu 3x. Starší vedia, o čom točím. Potom som zle odbočil a namiesto Mt. Kumeta ma čakali predmestia Palerma.

Na maják

Ćo už. Kúpať sa a utekať na boso v mori budeme už ráno. Vybral som si podľa bedekra krásne pláže okolo Biancherie.

Palermo beaches
Lido di Carabinieri

Biancherie beaches

Začal som Asprou. Neuvedomil som si, že je nedeľa. Hodinu a pol som zabil približovaním auta k pláži. A keď som tam konečne prišiel, zistil som, že sa jedná o sériu pidi-plážičiek zahádzaných ľudskými telami medzi niekoľko 100 m vysokými skalnými bralami.

Palermo beaches
Bagheria nie nepodobná Devínu

Vybral som si Lido di Carabinieri. Dal som aspoň dva kilometríky po nádhernej skalnej cestičke k majáku a tri hodiny som strávil čvachtaním sa v mori. Hneď po kúpačke ma prepadla túžba zmiznúť z víkendového Palerma do Piana Degli Albanesi, do lona hôr a vnútrozemia.

FB skupina Cestovanie hiking Zapoj sa
Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Pavel Trevor
Pavel Trevor

Aktívne cestovanie, spoznávanie a objavovanie nových svetov ma totálne napĺňa. Pocit hodenia do vody. Keď nevieš čo príde za minutu a všetko je len na tebe.

Articles: 96