Po rakúskych cyklotrasách Českej Kanady

Kedysi by vás tu zastrelili. Dnes tu beháte, lyžujete, jazdíte na bicykli a užívate si komfortu otvorenej Európy. Po rakúskych cyklotrasách Českej Kanady sa oplatí jazdiť najmä na cesťáku. Ich cesty tretej triedy sú totiž v lepšom stave ako naše diaľnice.

Na rakúskych cyklotrasách
Na rakúskych cyklotrasách

Haugschlag

Ak štartujete v Novej Bystřici, váš prvý kontakt z Rakúskom budú dedinky Hirschenschlag alebo Haugschlag, podľa toho, ktorou stranou sa vyberiete. O tom, že ste sa dostali do rekreačnej a odpočinkovej zóny vás presvedčí množstvo penziónov, golfových areálov a hotelov na rakúskej i českej strane. Rakúšania dokonca tvrdia, že je tu najvyššia kvalita ovzdušia v celej krajine.

Haugschlag golf resort
Haugschlag golf resort

Ak si vyberiete ktorúkoľvek cestu, chybu neurobíte. Premávka je mierna a vodiči sú oveľa ohľaduplnejší na rakúskej strane. Ak sa cítite na stovku, natiahnite si výlet až do mestečka Litschau.

Litschau

Kde mírné kopce, zelené lesy lemují tiché vesnice, kde loukami, hvozdy, balvany krajiny jsou poseté!“

Tak začína báseň o Litschau a opisuje nedotknutú prírodu v „najzdravšom kúte Rakúska“. Okolo Litschau sa rozprestierajú početné jazerá, lesy, močiare a tiež mystické formácie obrovských kameňov. Je tu nádherný zámok s parkom. Nájdete tu aj pekelnú roklinu.

Rakúske cyklotrasy

Jedinečnosť jazdy po rakúskych cyklotrasách v blízkosti Českej Kanady ocenia najmä jazdci na cestných bajkoch. Tie asfalty sú famózne aj na tej najzapadlejšej ceste medzi dedinkami. Nezabudnite na online mapu. Potom je jedno, ktorou cestou sa vyberiete.

Ďalší z benefitov je fakt, že na obed spravíte len pár kilometrov a ste v českej krčmičke. Dáte si pivo a menučko za hubičku.

Poučenie z krízového vývoja
Poučenie z krízového vývoja na MTB

Z Novej Bystřice vedú na rakúsko dve trasy. Stará pohraničná cesta okolo golfového ihriska (z časti panelová) na Haugschlag je zaujímavejšia, pretože jej významná časť prechádza lesom, druhá vedie cez Artolec cyklotrasou alebo po hlavnej ceste na Hirschenschlag. Mapa z cyklotrasami tu.

Zopár GPX inšpirácií

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 328