Poznáte Aqua jogging alebo beh vo vode?

Volal mi bracho, či nejdem na Bager, že si ide zabehať. Keďže to bolo už podvečer a ja nemám potrebu škvariť sa cez deň, hneď som na to skočila. Moja predstava bola taká, že bracho bude behať po členky max. po kolená vo vode a ja si budem pohodovo plávať. A čuduj sa svete nebolo to tak. Vytiahol z auta nejaký čudný pás, zapol si ho okolo pása a šup ho do vody. Videla som ho až za hodinu a ½ keď prebehol Bager tam a naspäť.

Na druhý deň sme išli na Zlaté a tam som už neodolala a vyskúšala som to aj ja. Poviem Vám, bola to celkom slušná makačka.

[bctt tweet=“Aqua jogging je stvorený hlavne pre ľudí, ktorí majú problém s kĺbmi, alebo sa zotavujú po úrazoch a zraneniach. „]

Na internete som našla, že Aqua jogging – beh vo vode – je stvorený hlavne pre ľudí, ktorí majú problém s kĺbmi alebo sa zotavujú po úrazoch a zraneniach. Môžu sa mu venovať aj tehotné ženy. Je výbornou voľbou aj pre tých, ktorí sa venujú klasickému behu a chcú svoj tréning oživiť. Má v porovnaní s klasickým behom 3 plusy:

  • pohyb vo vode má menší dopad na pohybový aparát (hlavne šetrí kĺby)
  • behať vo vode počas letných mesiacov je osviežujúce
  • keďže voda je hustejšia ako vzduch, človek si viac „zamaká“ a tým pádom spáli aj viac tuku a energie

Ja by som ešte pridala, že sa pri tom nepotí a toto sa mi pri mojej váhe a proporciách zdá úplne ideálne.

Keďže u nás to ešte nie je moc známe, ľudia na Vás pozerajú ako na dieťa, ktoré ide do vody s nafukovacími rukávnikmi, ale keď dáte tomu správnu osvetu, tak na Vás pozerajú s obdivom.

Malá ukážka behu vo vode : https://www.youtube.com/watch?v=4YeKkR78lbE

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Nataša Danečková
Nataša Danečková

Nadšená teoretička pohybu a zdravej výživy, občasná blogerka a mama tímu Reštartnisa, ktoré každého nadchne, ale nič nedokončí.

Articles: 25