Príjemný štart do prvého septembrového týždňa jesennej série

Ani som sa nenazdal a leto ubehlo ako voda. Konečne mi v júli aj otvorili saunu a krytú plaváreň. Načase. S pripomienkou, aby som čerpal rok starú pernamentku rýchlo, lebo ktovie čo urobí korona s jeseňou a či znova na zimu nezavrú. A tak sa močím, plávam hore dole, zlepšujem techniku crawla, meriam tepy a časy,… ale stále rozmýšľam, že to nie je to najpodstatnejšie.

Expedícia Malý Dunaj

Spolu s Petrom a dvoma Štefanmi sme sa na pár dní utrhli a odbicyklovali Malý Dunaj až do Komárna. Sám Števo to okomentoval: „Maximum zážitkov za minimum času a peňazí.“ Súhlasím. Príroda nádherná, bajkovačka ambiciózna, večerné termály a debaty pri vínku skvelé. A ja som si uvedomil, že to najhodnotnejšie čo v Kardionápravníku máme je komunita. Komunita skvelých, proaktívnych, pozitívne mysliacich ľudí, orientovaných na ciele.

Vlakom a bicyklom: Medzi termálmi, vodnými mlynmi a krásou Klátovského ramena
Na občerstvenie Kolárovo

Tiež som posadil Hanku na bicykel

Dostať Hanku (moju ženu) na bicykel bola roky fuška. Tentokrát to však vyzerá na dobrej ceste. Výhra výhra. Ona na elektrobajku a ja na svojom novom karbónovom XC. Konečne som pochopil prečo štandardní bajkeri hejtujú elektrobajk. Vždy, keď ma do kopca predbieha si to znovu a znovu pripomínam. Ktorýsi múdry človek povedal, že kto pomôže druhému, nikdy nie je na svete zbytočný. Toto leto som prestal jazdiť ambiciózne trasy. Namiesto toho sme jazdili s Hankou okolo chalupy krátke trasy spolu. Ten progres dáva človeku možnosť byť na seba hrdý.

A to, čo nezvládne Hankin elektrobicykel, zvládne Sisa, moja dvojročná vnučka. Ak ju 3 dni nevidíme, chýba. Ak ju tri dni strážime, potom dva dni oddychujeme.

Lago di Garda

Asi môj cyklistický top tohtoročnej sezóny. Prestal som nosiť hrudný pás, prestal som aj merať. Pri tej kráse a zážitkoch to je druhoradé. Keby som mal doplniť v tabuľke happy hours, musel by som na každý deň napísať aspoň 16HH. Stokrát som si povedal, že sem sa musím vrátiť. Ale keď svet je tak krásny a rôznorodý. Lago di Garda mi pomohlo uvedomiť si, že som v podstate „discoverer“ (prieskumník, objaviteľ). Rád objavujem nové miesta, fascinujú ma nové zážitky a som ich ochotný zažívať kdekoľvek. Trebárs na medzinárodnom letisku Horné Štitáre alebo na Obdokoveckej rozhľadni. Nové zážitky ma proste fascinujú viac ako rebríčky a výsledky. 🙂 Ale v tabuľke som km poctivo dopísal.

Lago di Garda: XC vychutnávka cyklistického raja Talianska
Kam ďalej

Diaľkocajgľové žezlo prevzal tento rok Peťo Hatala

Čítam: „Ďalší z mojich osobných cieľov, dať 35x 100+km🚴‍♂️ aj v roku 2021 splnený. Po včerajšej Čertovici, dnes zdolaná aj druhá dáma Liptova, Smrekovica (103,6km).“ Beháme, nordic walkujeme, fitnesujeme, plávame, turistikujeme, psíčkujeme i bicyklujeme. Každý chvíľku ťahá pílku. Niekto viac, niekto menej. To, čo nás spája je optimizmus a radosť z pohybu. V Kardionápravníku sa zišla naozaj skvelá zostava na ktorú som veľmi hrdý. Chcel by som menovať ale nebudem. Nechcem zvýrazniť niekoho na úkor iného. Nechcem tiež nikoho vynechať.

Peťo na zaslúženom odpočinku v Nesebare

Komunita, priateľstvo, dobrý pocit, princíp nesúťaženia. Naopak: Motivácia, dobrá nálada, optimizmus a vzájomná tímová podpora. To sú hlavné rysy tejto skupiny, ktorá mi prirástla k srdcu.

Minulý rok nám zobral spoločné výjazdy aj medailobrania. Už sa nemôžem pri mikrofóne vykecávať. Ani vám na krky medaile vešať. Neviem, čo prinesie jeseň a nové obmedzenia. Chcem ale aby komunita nevyhorela a udržala sa pohromade. A práve preto sme zaviedli novú rubriku.

Každotýždenný reštart kardionápravníka

Kardionápravník sme my všetci. Z cieľom zachovať si zdravý rozum, neprestať sa hýbať a nepribrať do vianoc dvadsať kíl a viac, vyzvem každý týždeň niekoho z vás, aby urobil pre ostatných začiatkom týždňa krátky motivačný príhovor. Bude úplne na ňom ako ho pojme. Verím, že to pomôže udržať komunitu vo vare aj keď počasie a podmienky možno nebudú na stretávanie ideálne.

Tréning bežca na ultramaratón s Erikom Hübnerom
Erik Hubner o technike behu

Tak hor sa do toho. Naštartujte sa na jesennú sériu a dobrú náladu, dopíšte kilometre za leto. Prvý príhovor som pripravil ja. Na ten budúco týždenný už brúsi pero Erik Hübner. To je ten, ktorý nám radí ako trénovať a behá tie stokilometrové ultratraily. 🙂 A potom ďalší a ďalší. Skvelí ľudia zo skupiny Kardionápravník.

Príjemný, pokiaľ možno veselý a endorfínmi nabitý týždeň priatelia.

Váš kamarát Petere

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 321