S Wandal Trnovcovou ako viesť deti k láske a k prírode

Najlepším spôsobom, ako viesť deti k láske a k prírode, je im ísť príkladom.

wandal Trnovcová kardionápravník

Ahojte. Som Vanda, veľký fun Kardionapravníka od jeho nultého ročníka 😍 Od malička som športovala a trávila čas v prírode. Keď sme sa s manželom našli, chodili sme po horách, liezli sme po skalách, túlali sa na bajkoch, chodili na kajak, behávať a podobne.

wandal Trnovcová kardionápravník

Potom do našich životov vstúpili dve malé krásne deťúrence.

wandal Trnovcová kardionápravník

Vždy som mala strach, že deti ma pripravia o všetky aktivity. Bála som sa toho obrazu klasickej mamičky na materskej, kde dieťa ťahá mamu za zásteru a mama s obrovskými kruhmi pod očami, celá strapatá a unavená, drží varechu v ruke a nemá kam utiecť 😂 Manžel chodí domov až večer, s deťmi strávi päť minút a posťažuje sa, aké je to náročné a aký je unavený a zavrie sa v izbe.

Našťastie som našla spriaznenú, rovnako akčnú a bláznivú dušu a tak namiesto kupovania periniek, vyčančaných kočiarov, značkového oblečenia, sme začali zháňať bežecký kočík, turistické nosiče, ergonomické nosiče a cyklovozíky na zapriahnutie našich bicyklov 😀A dokonca sme kúpili aj obytné auto Dukáto 😀 aby sme mohli v prírode tráviť ešte viac času. Mali sme veľké plány vyvetrať dukáta v Slovinsku, no opäť prišla na mňa choroba-rakovina, s ktorou sme sa ako rodina museli popasovať. Ale verím, že túto etapu čoskoro uzavriem s dobrým koncom a naše autovýlety do prírody môžu začať 😁 potom vám sem určite dám pár tipov a krásnych fotiek, aby sme vás inšpirovali.

wandal Trnovcová kardionápravník

Mať deti je krásne ❤️ a mať deti, čo milujú prírodu a šport je obrovský dar, pretože čoskoro sa z nich stanú skvelí parťáci na všetky naše dobrodružstvá. Už teraz sa tešíme ako podrastú a vezmeme ich kempovať niekam ku skalám, kde dáme niekoľkodňové lezenie, palacinky na plynovom variči a prespačku v stane a celodenný pobyt na čerstvom vzduchu plný nezabudnuteľných zážitkov 😍 

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 317