SM Systém – technika cvičenia základných cvikov

Doktor Smíšek ukazuje správnu techniku základných cvikov SM Systému (SPS metóda) a ukazuje správnu techniku ich cvičenia. Zároveň ukazuje postupy, akými terapeut dopomáha správnemu vykonaniu jednotlivých cvikov.

Metóda “SM systém” alebo “Stabilizačný a Mobilizačný Systém” se opiera o 39-ročný postupný vývoj a 34 rokov klinických skúseností s týmto cvičením u pacientov s bolesťami chrbtice v bedrovej, hrudnej i krčnej oblasti, u pacientov s akútnym posunutím platničiek a u skoliózy.

Cvičenie je vhodné pre akúkoľvek vekovú skupinu od 5 rokov do 100  – deti, ženy, muži, seniori, tehotné, nevrcholových i vrcholových športovcov. SM systém je vhodný pre ľudí s bolesťami chrbta alebo ktorí chcú poruchám bedier predísť. Cvičenie má tiež veľký význam u prevencie a liečby porúch veľkých kĺbov – kĺb bedrový, kolenný a ramenný, kĺby nôh a klenba nožná. Tuto metódu využíva aj mnoho vrcholových športovcov ako kondičný tréning s cieľom zlepšiť športový výkon a predísť preťaženiu a degenerácie chrbtice a veľkých kĺbov pri športe.

SM Špirálová stabilizácia chrbtice core – Dr. Smíšek videonávod

SPS Základné cviky SM systému – Dr. Smíšek video návod

SM Príklad tréningu 3

video: Miro Veselý, AF Rehab

Stránka autora SM metódy

 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Jeden komentár na “SM Systém – technika cvičenia základných cvikov

  1. Je to skvelé, v niektorých prípadoch do 1-2 týždňov môžu ustúpiť bolesti. Mne odišli bolesti po 2 týždňoch. Najprv som cvičila s fyzioterapeutmi, teraz už sama doma takmer rok, ďakujem za videjka 🙂

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.