Doktor Smíšek ukazuje správnu techniku základných cvikov SM Systému (SPS metóda) a ukazuje správnu techniku ich cvičenia. Zároveň ukazuje postupy, akými terapeut dopomáha správnemu vykonaniu jednotlivých cvikov.

Metóda „SM systém“ alebo „Stabilizačný a Mobilizačný Systém“ se opiera o 39-ročný postupný vývoj a 34 rokov klinických skúseností s týmto cvičením u pacientov s bolesťami chrbtice v bedrovej, hrudnej i krčnej oblasti, u pacientov s akútnym posunutím platničiek a u skoliózy.

Cvičenie je vhodné pre akúkoľvek vekovú skupinu od 5 rokov do 100  – deti, ženy, muži, seniori, tehotné, nevrcholových i vrcholových športovcov. SM systém je vhodný pre ľudí s bolesťami chrbta alebo ktorí chcú poruchám bedier predísť. Cvičenie má tiež veľký význam u prevencie a liečby porúch veľkých kĺbov – kĺb bedrový, kolenný a ramenný, kĺby nôh a klenba nožná. Tuto metódu využíva aj mnoho vrcholových športovcov ako kondičný tréning s cieľom zlepšiť športový výkon a predísť preťaženiu a degenerácie chrbtice a veľkých kĺbov pri športe.

SM Špirálová stabilizácia chrbtice core – Dr. Smíšek videonávod

SPS Základné cviky SM systému – Dr. Smíšek video návod

SM Príklad tréningu 3

video: Miro Veselý, AF Rehab

Stránka autora SM metódy

 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie články autora:

Reštartnisa

Na všetky boľačky sveta vrátane lenivosti predpisujeme endorfíny

Letná kardionápravník 2019


7 kopcov 3 jazerá 2019

ZSSK

Magna Energia, a.s.

Magna energia logoMagna Energia

newsletter reštartnisa

Ak chceš dostávať informácie o výzvach, stretkách a spoločných výjazdoch, zaregistruj sa tu. Newslettre  Reštartni sa neobsahujú žiadne komerčné ponuky ani reklamy, iba informácie a uputávky na zaujímavé akcie. Nezvykneme posielať viac ako jeden mail mesačne.