SM Systém – technika cvičenia základných cvikov

Doktor Smíšek ukazuje správnu techniku základných cvikov SM Systému (SPS metóda) a ukazuje správnu techniku ich cvičenia. Zároveň ukazuje postupy, akými terapeut dopomáha správnemu vykonaniu jednotlivých cvikov.

Metóda „SM systém“ alebo „Stabilizačný a Mobilizačný Systém“ se opiera o 39-ročný postupný vývoj a 34 rokov klinických skúseností s týmto cvičením u pacientov s bolesťami chrbtice v bedrovej, hrudnej i krčnej oblasti, u pacientov s akútnym posunutím platničiek a u skoliózy.

Cvičenie je vhodné pre akúkoľvek vekovú skupinu od 5 rokov do 100  – deti, ženy, muži, seniori, tehotné, nevrcholových i vrcholových športovcov. SM systém je vhodný pre ľudí s bolesťami chrbta alebo ktorí chcú poruchám bedier predísť. Cvičenie má tiež veľký význam u prevencie a liečby porúch veľkých kĺbov – kĺb bedrový, kolenný a ramenný, kĺby nôh a klenba nožná. Tuto metódu využíva aj mnoho vrcholových športovcov ako kondičný tréning s cieľom zlepšiť športový výkon a predísť preťaženiu a degenerácie chrbtice a veľkých kĺbov pri športe.

SM Špirálová stabilizácia chrbtice core – Dr. Smíšek videonávod

[su_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=m4VAGiMV5jM“ width=“640″]

SPS Základné cviky SM systému – Dr. Smíšek video návod

[su_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=l77fCuDej0c“ width=“640″]

SM Príklad tréningu 3

[su_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=GBAwvdUn8oI“ width=“640″]

video: Miro Veselý, AF Rehab

Stránka autora SM metódy

 

Pošli ďalej
Video
Video

Linky na zaujímavé videá a filmy, ktoré vybrala redakčná skupina pre Blog reštartnisa. Všetky videa sú embednuté zo zdroja Youtube.

Articles: 12