SM Systém – technika cvičenia základných cvikov

Doktor Smíšek ukazuje správnu techniku základných cvikov SM Systému (SPS metóda) a ukazuje správnu techniku ich cvičenia. Zároveň ukazuje postupy, akými terapeut dopomáha správnemu vykonaniu jednotlivých cvikov.

Metóda “SM systém” alebo “Stabilizačný a Mobilizačný Systém” se opiera o 39-ročný postupný vývoj a 34 rokov klinických skúseností s týmto cvičením u pacientov s bolesťami chrbtice v bedrovej, hrudnej i krčnej oblasti, u pacientov s akútnym posunutím platničiek a u skoliózy.

Cvičenie je vhodné pre akúkoľvek vekovú skupinu od 5 rokov do 100  – deti, ženy, muži, seniori, tehotné, nevrcholových i vrcholových športovcov. SM systém je vhodný pre ľudí s bolesťami chrbta alebo ktorí chcú poruchám bedier predísť. Cvičenie má tiež veľký význam u prevencie a liečby porúch veľkých kĺbov – kĺb bedrový, kolenný a ramenný, kĺby nôh a klenba nožná. Tuto metódu využíva aj mnoho vrcholových športovcov ako kondičný tréning s cieľom zlepšiť športový výkon a predísť preťaženiu a degenerácie chrbtice a veľkých kĺbov pri športe.

SM Špirálová stabilizácia chrbtice core – Dr. Smíšek videonávod

SPS Základné cviky SM systému – Dr. Smíšek video návod

SM Príklad tréningu 3

video: Miro Veselý, AF Rehab

Stránka autora SM metódy

 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2020

5. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
Propozície

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 ZSSK restart challenge Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy. 

VIAC »
Jesenna nakladacka

Kardionápravník 2020

Jesenná nakladačka Nalož si cez jeseň koľko unesieš, aby sme si v decembri s chuťou mohli dať krémeš a makovník 🙂 Pridaj km POHYB Beh, chôdza, nw a

VIAC »
Ďalšie články autora

Jeden komentár na “SM Systém – technika cvičenia základných cvikov

  1. Je to skvelé, v niektorých prípadoch do 1-2 týždňov môžu ustúpiť bolesti. Mne odišli bolesti po 2 týždňoch. Najprv som cvičila s fyzioterapeutmi, teraz už sama doma takmer rok, ďakujem za videjka 🙂

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.