Spevnime brucho a balans s fitloptou

Tento rok je Ježiško športuchtivý a každému, koho poznám priniesol fitloptu. Kto si raz vyskúša cvičenie s fitloptou, objaví (najmä v tomto zimnom období) úplne nový rozmer cvičenia a zábavy. Prirodzene hlavným aspektom cvičenia je spevnenie brucha, core tréning (koordinácia krížového brušného svaltsva), lepšia stabilita a balans.

K cvičeniu na fitlopte ma priviedol videoseminár Dr. Vojtěchovského na doplnkovú zimnú prípravu cyklistov a bežcov. Core tréning slúži na koordináciu pohybu a vyvažovania chrbtice medzi dvoma ťažiskami nášho tela

  • panvy a dolných končatín
  • hrudníka, šije a horných končatín

vzájomne prepojených iba chrbticou a práve brušným svalstvom. Spolupráca týchto dvoch ťažísk zásadne ovplyvňuje Váš výkon. To nie je o silovom tréningu, ale o zladení pohybu. Už po pár cvičeniach môžem potvrdiť, že sa mi zlepšila podvedomá koordinácia, výkon, ale najmä istota a stabilita.

Druhým aspektom tohto cvičenia je alternácia klasických silových brušákov. Cvičenie je zábavnejšie, oveľa menej bolestivé, ale najmä je to vďaka udržovaniu stability na lopte kopec srandy.

Poďme na to.

exercise-ball

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.