Spevnime brucho a balans s fitloptou

Tento rok je Ježiško športuchtivý a každému, koho poznám priniesol fitloptu. Kto si raz vyskúša cvičenie s fitloptou, objaví (najmä v tomto zimnom období) úplne nový rozmer cvičenia a zábavy. Prirodzene hlavným aspektom cvičenia je spevnenie brucha, core tréning (koordinácia krížového brušného svaltsva), lepšia stabilita a balans.

K cvičeniu na fitlopte ma priviedol videoseminár Dr. Vojtěchovského na doplnkovú zimnú prípravu cyklistov a bežcov. Core tréning slúži na koordináciu pohybu a vyvažovania chrbtice medzi dvoma ťažiskami nášho tela

  • panvy a dolných končatín
  • hrudníka, šije a horných končatín

vzájomne prepojených iba chrbticou a práve brušným svalstvom. Spolupráca týchto dvoch ťažísk zásadne ovplyvňuje Váš výkon. To nie je o silovom tréningu, ale o zladení pohybu. Už po pár cvičeniach môžem potvrdiť, že sa mi zlepšila podvedomá koordinácia, výkon, ale najmä istota a stabilita.

Druhým aspektom tohto cvičenia je alternácia klasických silových brušákov. Cvičenie je zábavnejšie, oveľa menej bolestivé, ale najmä je to vďaka udržovaniu stability na lopte kopec srandy.

Poďme na to.

exercise-ball

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 321