Spevnime brucho a balans s fitloptou

Tento rok je Ježiško športuchtivý a každému, koho poznám priniesol fitloptu. Kto si raz vyskúša cvičenie s fitloptou, objaví (najmä v tomto zimnom období) úplne nový rozmer cvičenia a zábavy. Prirodzene hlavným aspektom cvičenia je spevnenie brucha, core tréning (koordinácia krížového brušného svaltsva), lepšia stabilita a balans.

K cvičeniu na fitlopte ma priviedol videoseminár Dr. Vojtěchovského na doplnkovú zimnú prípravu cyklistov a bežcov. Core tréning slúži na koordináciu pohybu a vyvažovania chrbtice medzi dvoma ťažiskami nášho tela

  • panvy a dolných končatín
  • hrudníka, šije a horných končatín

vzájomne prepojených iba chrbticou a práve brušným svalstvom. Spolupráca týchto dvoch ťažísk zásadne ovplyvňuje Váš výkon. To nie je o silovom tréningu, ale o zladení pohybu. Už po pár cvičeniach môžem potvrdiť, že sa mi zlepšila podvedomá koordinácia, výkon, ale najmä istota a stabilita.

Druhým aspektom tohto cvičenia je alternácia klasických silových brušákov. Cvičenie je zábavnejšie, oveľa menej bolestivé, ale najmä je to vďaka udržovaniu stability na lopte kopec srandy.

Poďme na to.

exercise-ball

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2020

5. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
Propozície

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 ZSSK restart challenge Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy. 

VIAC »
Jesenna nakladacka

Kardionápravník 2020

Jesenná nakladačka Nalož si cez jeseň koľko unesieš, aby sme si v decembri s chuťou mohli dať krémeš a makovník 🙂 Pridaj km POHYB Beh, chôdza, nw a

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.