Tuky spaľujúci Kettlebell Swing

Vedeli ste, že cvičenie s obojručnou činkou Kettlebell swing spaľuje viac než 20 kalórií za minútu už pri stredne intenzívnom tréningu?

Pred nedávnom ich v Lídli predávali, tak som si povedal, že prečo to neskúsiť. Výsledky boli prekvapivo dobré. Už po pár minútach celkom zábavného cvičenia som dosiahol tepovku spaľujúcu nielen tuky, ale aj moje odhodlanie pokračovať. 🙂

Ocenil som najmä to, že cvičenie je veľmi komplexné, podobne ako švihadlo, zapája množstvo svalov ale najmä, viac zapája silovú a švihovú zložku. A nezamotáte sa. Keď sa mi nechce obúvať a ísť von, stačí 10 minút v obývačke pri otvorenom okne a výsledok je dokonalý. Prirodzene ranný tréning pri vychádzajúcom slnku na čerstvom vzduchu je oveľa lepší.

[bctt tweet=“Kettlebell swing je jedno z najkomplexnejších kardio cvičení, ktoré môžete prevádzať aj doma.“]

V neposlednej rade musím poznamenať, že toto cvičenie určite nezruinuje vašu peňaženku. Činku kúpite za pár eur, inak nepotrebujete nič. Na youtube som našiel aj návod na cvičenie, pre krehkejšie žienky a do seba zamilovaných mužov však doporučujem oveľa ľahšiu záťaž, nie takúto obludu.

Do cvičenia priatelia.

[plsc_columns][plsc_column desktop=“6″ tablet=“6″ mobile=“12″][plsc_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=KRC-_tQHS4Y“ width=“700″ height=“400″ autoplay=“no“ responsive=“yes“][/plsc_column][plsc_column desktop=“6″ tablet=“6″ mobile=“12″][plsc_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=RjnyMfZb00M“ width=“700″ height=“400″ autoplay=“no“ responsive=“yes“][/plsc_column][/plsc_columns]

Pošli ďalej
Redakcia Reštartnisa
Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Articles: 77