Túry v okolí Novej Bane a Žarnovice

V turistickej výzve 7 kopcov 3 jazerá objavujeme každoročne aj Región Gron. V tomto článku vám priblížime jeho najkrajšie turistické trasy. Pozrite si tipy na túry v okolí Novej Bane a Žarnovice:

Na Vtáčnik z Kľakovskej doliny

Jedna z neobyčajných túr na Vtáčnik začína na Ostrom Grúni v Kľakovskej doline. V rámci turistickej výzvy 7kopcov 3jazerá sa tu konali už tri výstupy.

Náročnejší, pritom o to krajší výstup z Kľakovskej doliny cez Rúbaný vrch vedie na Buchlovské skaly a Žarnov. Bol cieľom v ročníku 2021.

Veľký Inovec

Asi hlavným turistickým cieľom z Novej Bane je najvyšší vrch Pohronského Inovca a túra z Drozdova na Veľký Inovec. Drozdovo nie je len lyžiarske stredisko. Je tiež posiate cyklotrasami okolo celého Inovca.

Pustý hrad- Teplica

Málo poznaným a mimoriadne zaujímavým cieľom bola Teplica. Túra na Pustý hrad štartuje v Hliníku nad Hronom a prechádza cez neočakávané reťazové prechody Bralce a Kečku. Výstup môžete ukončiť wellnesom v Sklených Tepliciach. Túry v okolí Novej Bane a Žarnovice ponúkajú mnoho prekvapení.

Bralce a Kečka foto Región Gron

Pozrite si zoznam všetkých cieľov turistickej výzvy 7kopcov 3jazerá.

Najlepšie tipy na výlety v okolí Novej Bane a Žarnovice nájdete na stránkach Regiónu Gron.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
7 kopcov 3 jazerá
7 kopcov 3 jazerá

ZSSK restart challenge. Po svojich alebo na bicykli. Odporúčané trasy turistickej a cykloturistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá. Sleduj náš instagram.

Articles: 114