3 druhy priateľstva

Ak máte nadváhu, ľudí okolo seba môžete rozdeliť do 3 skupín:

  1. Kamaráti, čo nám láskavo hovoria: “Ty moje milé prasiatko, ty môj lenivček, veď si úplne OK, veď ti to svedčí.” Vždy sa zamýšľam. prečo to robia. Vyhovuje im ako vyzeráme, manipulujú nami a využívajú nás.
  2. Kamaráti z mokrej štvrte, ktorí nás stále sťahujú: „Vykašli sa teraz na to, jeden krémeš, jedno pivo, … nič nezmení, veď zajtra….”  Vlastne nám hovoria, že kašlú na nás.
  3. Ľudia, ktorí nás podržia a podporujú nás, ale občas by sme ich najradšej zabili. Nemáme ich radi, pretože nám hovoria, čo nechceme nielen počuť, ale ani si pripustiť.

Nemusím vám hovoriť, ktorej skupiny sa máte držať.

Zhodiť prebytočné kilá, to chce zámer a pevnú vôľu.

Je to ako s drogami. Ako s alkoholom. Prestrihnite putá s ľudmi, ktorí vás (hoci i v dobrom a možno i nevedomky) sťahujú dole. Skúste dať naopak priestor ľuďom, ktorí vám nelichotia, nehovoria príjemné veci, ale sami cítite, že majú pravdu a že to s vami myslia celkom dobre. Bez postranných úmyslov.

Ak chcete naozaj schudnúť, musíte sa zmeniť v základnej podstate. Dať stranou svoje ego, všetky predstierania, divadlá, sebaklamy. Musíte byť pevní a uveriť v samých seba.

Vykašlime sa na ľudí, ktorí nás zneužívajú a ľahko s nami manipulujú rečičkami, aký sme milí, ako vyzeráme dobre, ako sme super a v poriadku. Sami vieme, že to tak nie je. Uvedomme si, prečo to robia. Majú z toho prospech. Takisto sa vykašlite na slabochov, ktorý si na nás vybíjajú mindráky z vlastnej neschopnosti zmeniť sa.

Nechudnime pre druhých. Chudnúť musíme pre seba.

Je to náš život. Druhý s najväčšou pravdepodobnosťou nebude. Každú hodinu odkladania zabíjame čas. Svoj čas. Nie je jedno, ako ho strávime. Či v mindrákoch a neistote, alebo sebaisto a aktívne. Každá ďalšia hodina je zabitá, ak nežijeme ako chceme. Určite je dôležité poznať všetky teórie, nutričné hodnoty, tréningové plány, všetky diéty, ale najdôležitejšie je pochopiť, že zmeniť to môžete iba sami. 

Máte naviac. Ale musíte zdvihnúť hlavu a uvedomiť si svoju silu. Tá začína jedinou paradigmou:

TO DÁM.

Leto bude plné opekačiek a večierkov. Viete, čo to znamená. Do schudnutia priatelia.

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 328