Bicyklom naprieč Austráliou: prečistiť hlavu

Neviem do čoho idem. Môj plán je, že nemám plán. Mám predstavu a približnú trasu. A ešte mám bicykel Mayo a hlavu plnú myšlienok, ktoré potrebujem upratať. Som zvedavý, čo z toho na konci roka bude. Bicyklom naprieč Austráliou.

Zahrievačka

1. deň 70 km na zahriatie.
2. deň 140 na otestovanie. 😁

Delikátny príbeh užitočného melóna

Ak neviete, čo s nezjedeným melónom, priviažre si ho na bicykel. Najmä ak váži viac ako 6 kg. plynie z toho ponaučenie. Ak máš melón, zdlab ho celý.

Crystal Creek

Dnešný plánovaný cieľ, camping Crystal Creek. 105km trocha aj do kopca, trocha aj proti vetru. S tým 60 kg bicyklom je cítiť každý aj malý kopček. Ponáhľam, lebo potrebujem oprať. Tie mokré a prepotené veci už smrdia aj mne, tak rýchlo operiem, navarím, konečne si aj poupratujem.

Zisťujem, ze dnešná noc okrem toho, že bude znova upršaná, bude aj pekne hlučná. Cikády to spustili kúsok od môjho stanu. Ale minulú noc som cez búrku držal stan, aby mi ho nezobralo a moc som toho nenaspal. Tak dúfam, že cikády mi vadiť nebudú a unavený rýchlo zaspím.

V noci sa má spať a nie počúvať.

Utrhnutá špica

Prvý technický problém. Utrhnutá špica. Našťastie 15 km od servisu.

Na nešťastie v Austrálii. Oprava cca. 60€.

Do vnútrozemia

Rozlúčka s korálovým morom a prvá noc vo vnútrozemí, Woodstock. A samozrejme prší. Woodstock bez dažďa by nebolo ono.

Long long road

Dlhý nie len deň. Dlhý vlak, dlhý cestný vlak (nie jeden, veľa) a najhoršie dlhý kopec (nie jeden, veľa). Jediné čo bolo dnes na ceste rovné bolo to, že nezatáčala doprava a doľava.

Pozdrav špeciálne pre Ivan Vojtek.
Pozdrav špeciálne pre Ivan Vojtek.

A celých dnešných 110 km nebolo kde doplniť vodu a jedlo. S tým som počítal, horšie to začne byť zajtra. Najbližšie mesto 400 km. Medzi tým nič. Nenašiel som ani pumpu. Mám nabalených 16 litrov vody, tak si s tým snáď vystačím.

Znova niekedy

Ak bude cesta taká kopčekovitá ako dnes, tak mi to môže trvať 4-5 dní. Predpokladám, že bez signálu. Cítim sa ako astronauti keď leteli okolo mesiaca.

Najneskôr v pondelok by som mal nadviazať spojenie. Vyrážam na Clearmont.

Bicyklom naprieč Austráliou

  1. Plán prevetrať hlavu z Cairns do Sydney
  2. Prebrodiť sa na Clermont
  3. Vyspať sa v Blackwater
  4. Na gravel objaviť Dinga a Baralambu
Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Peter Božík
Peter Božík

Zakladateľ cyklistickej značky Liberty a Mayo, trenčiansky patriot a nadšený cyklocestovateľ. píše o svojich zážitkoch z bicyklovania naprieč Austráliou.

Articles: 25