Jablko či hruška? Formy postavy určujú formu obezity

Jablko či hruška? Formy postavy určujú typ obezity

Poznáme dve základné formy obezity:

Abdominálna – jablko

Je našim hlavným nepriateľom. Postihuje tak mužov ako i ženy a bohužiaľ dnes už aj deti. Je to tzv. vnútorná obezita. Tony tuku uložených vo vnútri brušnej dutiny. Na pečeni, srdci, vnútornostiach, všetko je proste obalené tukom. Áno. Dochádza vám správne. Toto je dôvod merania objemu brucha pri stanovení BMI.

Abdominálna obezita nie je o estetike. Je o Vašom prežití. O srdcovocievnych chorobách, infarkte myokardu, mozgovej príhode.

Ak ste v tomto šuflíčku máte ozajstný problém. Väčší, než si dokážete predstaviť. Narastajúci každým dňom.Tu pomôže len drastická zmena stravovacích návykov a kardio cvičenie. Ak máte obvod brucha nad (muži 108, ženy 92) cm doporučujem vyhľadať lekára.

Gynoidná – hruška

Druhým typom obezity je tzv. GYNOIDNÁ obezita. Postihuje najmä ženy v pokročilejšom veku. Alebo aj mladších, ktorí úplne stratili súdnosť v konzume sladkostí.

Na rozdiel od predchádzajúceho typu, v tomto prípade je najväčším problémom estetika. Boky, zadky, stehná, … veď to poznáme. Kuriózne okrem vzhľadu a záťaže na kĺby nemáte žiaden zásadný problém so srdcovocievnymi ochoreniami. Nevyzerá to pekne, ale prežijete.

Najhoršou morou je trpieť kombinovanou obezitou. Ak ňou trpíte, alebo si to začínate uvedomovať, neváhajte. Rok od roka to bude horšie a ťažšie.

Ak si nie ste istí pomerajte sa. Všetky merania nadváhy na jednom mieste tu.

 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2020

5. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
Propozície

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy.  Evidencia cieľov 2020

VIAC »
kardionápravník 2020

Kardionápravník 2020

Letné kritérium 90/60 Daj cez leto 90 dní hodinu pohybu denne. Cyklista, turista, bežec, chodec? Vyber si podľa chuti. Ak to dáš, oblečieme ťa do trička Kardionápravníka. Pravidlá

VIAC »
Ďalšie články autora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *