Hajnoveská povianočná

Povianočný depkoidný syndróm má zvyčajne dve podoby. Prvá vychádza z faktu, že ste napriek predsavzatiam zbodli všetko, čo sa na vianočnom stole dalo, nezapnete po troch dňoch ani jedny gate / sukňu a pri predstave postavenia sa na váhu vás obchádzajú mrákoty. Druhá má skôr základ v melanchólii. Po rodinení, brataní sa, veselosti, hádaní sa, spomínaní, sa blízki rozídu a vy ostávate sami. S plnou špajzou hodovných pozostatkov a s prázdnou peňaženkou bilancujete. Nestačí vymeniť dietu. Musíš zmeniť seba.

V oboch prípadoch predpisujem povinné povianočné prechádzky. Môžete sa dokrmovať zbytkami z Vianoc a čučať na telku, môžete tiež ísť niekam do podniku a dať si panáka a môžete sa na to všetko tiež vykašľať a pospať si trochu. Na aktívny pohyb však nič z toho nemá. Endorfíny nepustia.

Ak sa (podobne, ako ja) vyberiete podvečer na prechádzku, v hustej hmle, mrholení a ťaživom tichu do hajnoveského parku, plného strašidelných stromov, nezabudnite si pustiť do slúchadiel Paula Newcomba a určite prídete na celkom nové myšlienky.

Zabudnete na príkoria posledných Vianočných dní. Že ste zbodli tri krát toľko makovníkov, ako bolo v pláne a porušili ste tak všetky kalorické prikázania. Aj to, že až tieto Vianoce ste prišli na to, že desaťročia prehrávate v kartách iba preto, že dcéra si sedmičky a esá už ako dieťa označila a vy ste tu za notorického blba. Prechádzate sa v úplnom tichu, medzi strašidelnými stromami, za každým tieňom hľadáte skrytého trolla. Hudba vašu fantáziu umocňuje a po chvíli tomu prídete na chuť. Chápem už, prečo je v Nórsku toľko strašidelných historiek.

Víťazstvo máme v hlave

Väčšina z nás si už o pár dní začne dávať tie najvážnejšie predsavzatia. Ako schudne 5, 10, 20 kg a do leta bude šik v plavkách. Bude sa presviedčať ako prijme drastické diéty (veď takto sa nedá), ako obmedzí sladké, prekrmovanie sa, ako začne športovať. Väčšine to aj vydrží.

Väčšine do februára

Už tento týždeň sa stretne rok s rokom a ja vám prajem, aby to nebolo iba predsavzatie. Aby to nebol iba planý výstrel do tmy, ale skutočná zmena v hlave. Ak dosiaľ diety nezabrali, potom logicky žiadna ďalšia nepomôže. Nestačí vymeniť dietu. Musíš zmeniť seba.

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 325