Happy hour challenge, jar prišla k nám

„Keď som ešte chodil do školy, všetko bolo skvelé a krásne. Už 1. mája sme oblbovali baby a zvykli sa kúpať na Zlatých pieskoch. Dnes kúrim v krbe.“ Kľud. Neľakajte sa. Tomu sa hovorí spomienkový optimizmus. Chcel som si to len vyskúšať. Tento rok prichádza jar riadne aprílovo. Postupne, prechodne a zubato.

Po včerajšej skúsenosti so seknutým plášťom som sa poučil. Dnes som vzal na jazdu lepenie, pumpu i náhradnú dušu. Zbytočne. Bezduše držia ako betón. Pomohli tomu prémiové plášte Schwalbe s ukrutne traktorovým dezénom.

Happy hour challenge
Meandre Bojnianky

Mám za sebou 38 km, čosi cez dve „happy hodiny“ naprieč terénom Tesárskych a Bojnianskych lesov. Som 2 km pred chalupou, niet sa kam ponáhľať. Ležím v snopoch sena. Posledných, čo nám družstevníci po Štitárskych rozhľadniach zanechali.

Bicykel opretý, ležím a počúvam. To ticho a jarné čvrlikanie vtákov. Po chvíľke kľudu zočím plachtiť bociana. Akosi skoro? Závidím mu. Pár krát zamáva, potom roztiahne krídla a tichučko v tom vánku plachtí. Kúsok vedľa sa naháňajú dva zajace. Asi sa hrajú. Neriešia dane, politiku, ani koronu. Len si tak užívajú na slnku dobroty sveta. V diaľke pozorujem Tríbeč, kúsok naľavo tuším Vtáčnik. Je tu krásne. Ak by som sa otočil vidím hnoj, Inovec a Marhát. Ale chce sa mi? Nechce. Treba sa zastaviť. Ľahnúť si do sena, do trávy a len tak pozorovať.

Ležím na sene a je mi dobre

Tu končí lyrická vložka. Poďme k veci.

Happy hour

Zaiste ste si všimli môj komentár spred pár dní o zavedení novej miery – času. A je to tu. Vďaka Erikovmu nápadu a Braňovej promptnej implementácii sa nám podarilo v expresnom čase doplniť do evidencie kilometrov kolonku s novou mernou jednotkou tzv. happy hour. „Happy hour“ je nepovinná. Je určená všetkým, ktorým sa nechce kilometre presne merať a len tak si chcú kardionápravník užívať.

Základné pravidlá:

 1. Do happy hour sa zaratávajú iba celé hodiny.
 2. Happy hour predstavuje akúkoľvek kardioaktivitu, ktorá trvá nepretržite minimálne 50 minút. (tzn nenapočítava sa, nespočítava sa z kratších úsekov)
 3. Príklady kardioaktivít:
  – Plávanie (tréningovo – nie kúpanie), otužovanie aj kratšie.
  – Bežkovanie, korčuľovanie, kardiopohyb, turistika,…
  – Behanie, chodenie, veslovanie, čokoľvek na kardioprístrojoch vo Fitnesscentre.
  – Chôdza, rozťahovanie, preťahovanie, pilates, sm, kalanetika, tanec, …
  – Šach, ak porazíte Gariho Kasparova alebo Anatoly Karpova do 50 minút.
  – Kvalitný sex trvajúci minimálne 50 minút bez prerušenia.
  – Fyzická práca na záhrade. Kopanie, pilovanie, hrabanie, podmienkou je, že vám to musí robiť radosť 🙂 Nie zamestnanie.
  ak máte ešte nejaké nápady, sem s nimi
 4. Evidujete len jedno. Buď kilometre alebo hodiny (Happy hour). Nie oboje pri jednej aktivite naraz. Kto ide na umiestnenia, eviduje kilometre. Happy hour dopočítame.
Happy hour challenge
Ak chceš mať HAPPY HOUR musia byť ZLAVY

Vyhodnotenie

Vyhodnocovanie kardionápravníka bude prebiehať ako doteraz, iba pribudne ešte jedno merítko. Koľko šťastných hodín ste v rámci série zažili.

Happy hour sa na konci orientačne pre každého prepočíta podľa nasledovného kľúča:

 • počet evidovaných Happy Hour +
 • CHODZA počet km/5 + (priemerka 5 km/h)
 • BEH počet km/10 + (priemerka 10km/h)
 • BICYKEL počet km/20 (priemerka 20km/h)

Je to iba orientačný prepočet. Ak niekto dosahuje inú priemerku, radi ju zohľadníme. Nechceme nikomu ublížiť. Na konci každej série bude milé vedieť, koľko hodín sme strávili v kardionápravníku happy. Určite poriešime aj nejaké ceny. Prepočet urobí systém automaticky. Vy nič robiť nemusíte.

Happy hour challenge
Čo nám družstevníci zanechali z rozhľadní

Dôležité upozornenie

Je na vás, ako aktivitu zaevidujete. Zakaždým môžete inak. Buď kilometrami alebo cez happy hours. Ale prosím neevidujte výkon duplicitne. Zmaríte tým aspoň to zrnko objektívnosti, ktoré sme chceli do evidencie vniesť. 🙂

Buď kilometre alebo happy hour.

Tabuľka už beží, a ja som si do nej za včerajší defekt dopísal krásne 3 happy hour. Hodinu za bajkovačku a ďalšie dve za dvojhodinové tlačenie 11 km pešo s deravým plášťom späť. Ak máte akékoľvek otázky, otvorme ich v diskusii a môžme ešte pravidlá upraviť. Sú len naše. 🙂 Na evidencii kilometrov v kardionápravníku sa nič nemení.

Happy hour challenge
Čaro Bojnianskych zvážnic

Jar prichádza, Prajem vám veľa krásnych HAPPY HOURS.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 317