HikeVent travel: Spúšťame verziu restartnisa v angličtine

Hiking a Venture. Turistika, dobrodružstvo a výzva, I tak je možné spojiť dve slová, ktoré sa stali základom medzinárodnej verzie cestovateľského blogu Reštartnisa. Hikevent travel: nájdete tu tie najzaujímavejšie cestopisy, inšpirácie a príbehy, ktoré sme za tie roky cestovania pozbierali.

Hikevent.com

Travel inspiration. Myšlienka nezačala dnes. Ako základ nás inšpiroval zemplínsky preklad reportáže Peťa Kovala z výstupu na Poloniny. Už tam sme prišli na to, že verzia preložená do Zemplínštiny mala niekoľko násobne vyššiu sledovanosť ako tá slovenská. 🙂 Tak prečo nie aj angličtina.

Angličtina

Dnes hovorí veľa ľudí na svete španielčinou, nemčinou, francúzštinou i čínštinou. Ako základná verzia však bola zvolená práve angličtina. Anglicky rozumie mnoho ľudí a krajín ale najmä: Každý anglický preklad google bez problémov automaticky preloží.

Celý blog Hikevent travel je v angličtine. Najali sme schopných prekladateľov a veríme, že výsledok za to stojí. Storky, príbehy a články postupne prekladáme a dopĺňame. Sú to presne preložené články (prevažne s cestovateľskou tématikou) obohatené aj o najvýznamnejšie príbehy zo slovenských a českých hôr. Ich doslovnú slovenskú verziu nájdete aj na reštartnisa v sekcii Cestovanie Hiking. 1:1. Blog sa tak môže stať pre mnohých (najmä mladých) aj významným vzdelávacím prvkom pri výuke anglického jazyka.

V neposlednom rade chceme aj zahraničným čitateľom priblížiť touto cestou aj krásy Slovenska.

Bzovík
Bzovík – Krupina zvaná aj slovenské Toskánsko

Hikevent na sieťach

Hikevent má samozrejme svoje zastúpenie aj na sociálnych sieťach. Na facebooku, Instagrame, twitteri a tiež na dočasne v EU blokovaných Threads. Komunikácia prebieha zväčša obrázkami, lajkami a v angličtine. So sieťami iba začíname, ale pozvánky sme vám neposielali. Nechceme vás spamovať a otravovať žiadosťami a súťažami o nasledovanie. Ak nás však začnete sledovať, budeme poctení a radi. Sľubujeme kvalitnú angličtinu, zaujímavé reportáže a skvelé fotografie. Ale samozrejme všetko to isté nájdete aj na stránkach restartnisa v slovenčine.

Hikevent.com

Cycling, hiking, traveling around the world.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 324