Ján Boďo: treba milovať, piť a žiť, veď nebudeme večne žiť.

Možno nie najstarší ale určite jeden z najvitálnejších a najstarších. Tento týždeň si pre vás zopár motivačných slov pripravil náš kamarát a aktívny účastník 7 kopcov 3 jazerá i Kardionápravníka: Janko Boďo. Je dôkazom toho, že gaučovať človek nemusí ani vo vysokom seniorskom veku. 🙂 Má slovo.

Kde začať?

Hlavou sa mi „honia“ spomienky. Myšlienky pred ohníkom v krbe. Chcel by som si otvoriť fľašku vína a jediné, čo mi bráni ju otvoriť je práve tento koník. Ešte ako chlapec som robil spontánne veci.

Krásne detstvo

Behali sme za loptou, naháňali sme ráfik kolesa od bicykla (bez špicov) po poľných cestách. Poháňali sme ho palicou, aby vydržal čo najdlhšie bez spadnutia. Bicyklovali sme pod rúrou (mužský bicykel), potom sme na rúre vozili dievčatá. Aj Žitava bola naša. U nás to bola pred reguláciou rieka, teraz je to riečka. Krásne detstvo.

Ak si to želáš, splní sa to

Už ako siedmak-ôsmak som chcel byť šofér autobusu. Aj som ním po vojne bol.

Tomuto povolaniu, „platenému turistovi“, ako to povedal prezident Antonín Zápotocký, vdačím za spoznávanie prírodných a kultúrnych krás Československa. Ako šofér som pri čakaní na zájazdoch polozil snáď všetky hory, pochodil všetky doliny, hrady a zámky …

Ján Boďo príhovor kardionápravníka
Ďumbier v zime. Ani vo vysokom veku nie je dôvod gaučovať.

Aj príspevky v tejto skupine sú úžasné

Oživujú vo mne spomienky na jednotlivé konkrétne miesta a zároveň pohládzajú na duši a tešia pri srdiečku. Aj vyzývajú na dalšie spoznávanie nášho krásneho Slovenska.To ako to robí Petere, musím pred ním sklopiť nielen uši ale sa mu aj podakovať za jeho výzvy nasmerované na upevňovanie nášho zdravia!!!

Vľavo Ďumbier, vpravo Marmolada, 3343 m.n.m. Dolomity v Taliansku. Môj najvyšší vrchol.

Taká Katka „Lamoška“ má silu a vytrvalosť na rozdávanie. Pre mňa je vzorom, ako sa vrhá do jednotlivých disciplín a hlavne jej v dobrom závidím tie rána, ktoré prekonáva ľavou zadnou, zatiaľ čo ja … Lenivosť?

Ako mi jeden kamarát zanechal na krbe nápis:

TREBA MILOVAŤ, PIŤ A ŽIŤ, VEĎ NEBUDEME VEČNE ŽIŤ !!!

memento od kamaráta

Tento príspevok píšem v stredu večer. Tak ked je streda, zašportovať si treba…(naviedol ma na to Peter Peter).

Prajem pevné zdravie!!!
 
A pekný týždeň prajem.

Ján Boďo.

Pošli ďalej
Redakcia Reštartnisa
Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Articles: 77