Jarné tréningové cyklistické kempy, kam sa oplatí dobajkovať

Náruživí cyklisti zvyknú sezónu štartovať cyklokempami v teplých krajinách. 🙂 Tohto roku nás pandemické opatrenia trochu obmedzia, tak skúsme aspoň trochu pospomínať a zbilancovať. Kam sa oplatí ísť a čo sa tam dá zažiť. Za tie roky sme prelozili kadečo. Tak vyberajte:

Sicília

Skorý jarný cykloštart pod Etnou

Skorá jarná Sicília je pre bajkovačku ideálna. Dole si už močíte otlaky v mori, Taormina je poloprázdna aj keď káva je furt za päťku. A na Etne sa ešte lyžuje. Pod Etnou nájdete skvelé espresso, riadne kopce, ale aj rovinky popri pláži. Pozri reportáž.

Ostatné roky sa zvykli štartovať jarné cyklistické pobyty až od polovice marca. Cyklistov ale pribúda a dobré počasie si chcú užiť čo najskôr. Aj preto padla voľba na Sicíliu, kde je dosť teplo na cyklistiku po celý rok a chodia tam trénovať aj profesionáli. Taliansko máme radi kvôli jedlu, zmrzline, ľuďom a krásnej krajine, ale aj preto, lebo cyklisti nie sú v Taliansku nepriatelia vodičov.

Základňa v Catanii ľahko dostupná letecky z Viedne alebo Budapešti je ideálnou voľbou.

Cattolica, San Marino

Bike & Triathlon tréningový kemp Rimini, Viserba – Taliansko

Ak si chcete na jar kvalitne zatrénovať v teplejšom podnebí je Rimini a Panorama route príjemným osviežením. Bývali sme v hoteli ktorý je zaradený do organizácie Italy Bike Hotels. Dobrá pridaná hodnota pre cyklistov a triatlonistov.

Samozrejmosťou bola pestrá stredomorská strava z mäsitých jedál, rýb, šalátov, cestovín a rôznych koláčikov. Okolie San Marina a Rimini ponúka pestré trasy. Nájdete tu všetko od úplných rovín, cez zvlnený terén až po ostré kopce a dlhé stúpania až do výšky skoro 1500m. Nie nadarmo tu celý svoj život trénoval Marco Pantani a hovoril, že nepotrebuje ísť trénovať inam, lebo tu nájde všetko potrebné.

Pre triatlonistov a bežcov sú navyše v okolí hotela a na pieskových plážach dlhé promenády na behanie. Za týždeň sme tu najazdili temer 800 km. 🙂

Mallorca

Palma de Mallorca, Sollér, Formentor

Kedykoľvek prídeš, kedykoľvek odídeš. Kompletné cyklistické zázemie a ak sa zadarí, tak v cene letenky je aj prevoz bicykla. Jarná Mallorca je už roky cyklistami vnímaná ako tréningová lokalita „par excelence“. Vnútrozemie smerom k Sineu ponúka cyklistom rovinkaté cestičky, kde je možné nakrútiť stovky kilometrov denne. Hoci tu fučí, nízke ploty okolo ciest účinne vytvárajú závetrie. Navyše šoféri aut sú na cyklsitiku zvyknutí a veľmi ohľaduplní. Úplný kopcový raj ponúka hornatý západ okolo Formentoru, Solléru a Andratxu. Ideálnym termínom je začiatok marca až do polovice júna. Dá sa aj v septembri.

Baška Voda

Jarné kilometre Baška Voda, Chorvátsko

Rokmi osvedčená destinácia. Sporttour ponúka skvelú jarnú bajkovačku už viac ako 15 rokov. 9 dní tréningu na bicykli v zvlnenom až kopcovitom teréne, veľa tréningových skupín, kde si každý nájde tú svoju partiu. Ubytovanie v komfortných 4* hoteloch Horizont alebo Slavija s welness, SPA a fittness v cene ubytovania! Cesta aj MTB. Biokovo, Svatý Jure, Cetina, Makarska, Omiš. Kto nebol bajkovať na Baške nevie, čo to je skvelý cyklokemp. my sme tam boli už 7 krát. 

Šibenik

Jarný rovinatejší rozbeh, Chorvátsko

Pre tých, čo uprednostňujú rovinatejší a miernejšie zvlnený rozbeh v nádhernom prostredí NP Krka. 9 dní tréningu na bicykli. Ubytovanie v osvedčenom rezorte Solaris bolo naprosto skvelé. Najlepšia strava čo som kedy v hoteli na cyklokempoch jedol. Pomohol aj wellnes, hotelové bazény a posilovňa.

Šibenik poskytuje v jarnom období teploty od 15°C do 22°C v tieni. Prostredie je ideálne na prvé kilometre na bicykli po zime pre tých, ktorí nepotrebujú taký skorý rozbeh a v terénoch, kde si viete lepšie ustrážiť to, čo chcú trénovať. Viď reportáž

Podgora

Veľká Noc na bajku

Podgora je len kúsok od Bašky Vody, zato rovno pod najstrmším výstupom na Sv. Jure a k bráne Biokova. 9 dní tréningu na bicykli v zvlnenom až kopcovitom teréne poteší. Vhodné aj pre horské bicykle. Ako tradične, Chorváti ponúkajú z jari skvelé ubytovanie, stravu a podmienky za rozumné ceny. Hotel pri mori, tento kemp je vhodný aj pre partnerky a deti. Teploty počas pobytu od 18°C – 26°C.

Z roka na rok chce bicyklovať viac a viac cyklistov, pre ktorých nie je úplne podstatné najazdenie objemov pred súťažnou sezónou ale berú jarné jazdenie viac ako dovolenku s bicyklom. Práve takýmto je Podgora s možnosťou bicyklovať v teplejšom už skoro letnom počasí a následne relaxovať v hoteli pri mori určená. Zvyčajne je zabezpečený aj program a vybavenie pre malé deti.

Sardínia

Olbia kemp

Každý deň iným smerom. Jedna pracovná smena krútenia nohami na kopcoch v okolí Olbie. Ak smeruješ na Costa Smeralda, prvá zastávka je zvyčajne v Golfo Aranchi. Pressíčko za euríčko. Nasledujúca zastávka až pred Porto Cervo, alebo (ak ideš do vnútrozemia) v Arzachene. Tam už je zastávka pestrejšia. Banán, lepeňák a ďalšia presso kávička. A prirodzene… pivo. Sardínia je proste bohovská. Pozri si reportáž Olbia rides >

Rab

MTB adrenaline Kamenjak

Prísť s bajkom na Rab a nedať horský trajlík na Lopar, Suha Puntu alebo plošiny Kamenjaku je neodpustiteľná chyba. Rab to je v prvom rade objavovanie a v druhom adrenalín. Objavujete pláže kam sa bežný turista nedostane. Cestičky schodné iba tak, že bicykel jednoducho prenesiete. Alebo prehodíte cez plot. Malý ostrov, ktorý autom nieje ďaleko od Slovenska toho ponúka naozaj veľa. Viac tu RAB MTB Adrenalín >

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Petere cestny bajker
Petere cestny bajker

Petere Ertl - Potulky, zážitky, cyklokempy, cestovanie po Európe a výzvy na cestnom bicykli. Nadšený biker a bloger, ktorý sa dá bláznivo nahovoriť na akúkoľvek výzvu. Sleduj náš instagram aj twitter.

Articles: 32