Tatry a Zamagurie z neba

Kvíz: Vysoké Tatry a Zamagurie z neba. Otestuj sa

Ak Tatry ponúkajú pocit z veľhôr, Spišská Magura a Pieniny ponúkajú nevšedný pokoj a prírodné krásy. V spolupráci s knižným vydavateľstvom CBS Slovensko z neba sme pripravili krátky vedomostný test, koľko toho o tomto regióne viete.

1. októbra vylosujeme jedného z Vás, ktorí test zvládol a zašleme mu knihu Vysoké Tatry a Zamagurie z neba ako odmenu. 🙂 Stačí ak do FB diskusie pod testom(alebo na email sutaz@restartnisa.sk) zavesíte printscreen obrazovky s výsledkom 7/10 a viac 🙂

TEST: Vysoké Tatry a Zamagurie z neba začnete kliknutím na tlačítko ĎALEJ. Test je bezplatný. Žiadne registrácie, ani reklamy. Správne odpovede a výsledok sa zobrazia na konci testu. Rekord je pod 3 minuty. Budeme radi ak test zozdieľate a pochválite sa svojim výsledkom. 🙂

Výsledok

Super prešli ste. Vidno že o Tatrách a Zamagurí niečo viete. Ako odmenu vám ponúkame 10% zľavu na nákup kníh Čarovné Slovensko a Slovensko z neba priamo od vydavateľstva. Stačí si pri nákupe uplatniť kód: IU 45678HH

Nevydalo. Celkom sa to nepodarilo. Skúsite ešte raz? 🙂

Ďalej

#1. Zo Štrbského plesa vedie lanovka na?

Predné Solisko je jeden z najnižších a najľahšie dostupných vrchov vo Vysokých Tatrách. K najkrajším panoramatickým výhľadom sa pohodlne odveziete 4-sedačkovou lanovkou Solisko Express z údolnej stanice Štrbského Plesa až do výšky 1 814 m n. m.

Ďalej

#2. Pozeráte sa na centrum mesta ? Kostol Svätého Egídia

Kostol sv. Trojice evanjelickej cirkvi a Kostol Sv. Egídia dotvárajú kolorit centra Popradu.

Ďalej

#3. Na aký štít sa pozeráme? ? Dedo

Lomnický štít (2632 m) je jeden z najznámejších a najpopulárnejších štítov Vysokých Tatier. Zo štítovej trojhrannej pyramídy, ktorá vysoko prevyšuje okolie, vysiela tri hrebene. Kedysi ho volali Dedom a Spišiaci ho považovali za najvyšší vrch Tatier.

Ďalej

#4. Na hrade Stará Ľubovňa bol väznený:

Najslávnejší hradný väzeň Móric Beňovský po úteku z hradnej veže začal svoju dobrodružnú cestu. Počas úteku z Kamčatky sa zastavil aj na ostrove Formosa (dnešný Taiwan).

Ďalej

#5. Prielom Dunajca je jednou z hlavných atrakcií Pienin. Ktoré mesto/ dedina k Pieninám nepatrí? ? Veterný vrch

Ďalej

#6. Kde sa nachádza tento hrad?

Ďalej

#7. Ako sa volá táto vyhliadka?

Tri koruny. Najvyšší (982 m.n.m.) a najzaujímavejší vrch vo vlastných Pieninách ležiaci v poľskej časti Pienin nad ľavým brehom Dunajca pri jeho toku prielomom.

Ďalej

#8. Kostol Svätého Juraja so zvonicou sa nachádza v meste ? Pri Poprade

Kostol svätého Juraja je gotická stavba v Spišskej Sobote, na predmestí Popradu. Spolu s mestskými domami, zrekonštruovanou renesančnou zvonicou, Mariánskym stĺpom a evanjelickým klasicistickým kostolom tvoria neodmysliteľnú súčasť Sobotského námestia.

Ďalej

#9. Na ktoré pleso sa turistickým chodníkom z Popradského plesa priamo nedostanete? ? Brnčalka

Ďalej

#10. Tento kaštieľ je spojený s významným slovenským maliarom. Kde sa nachádza? ? Ladislav Mednyánszky

Koniec

Ďalšie testy o Slovensku tu >

foto: CBS, Slovensko z neba: z knihy Vysoké tatry a Zamagurie z neba

Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok

Pin It on Pinterest