Nalejme si čistého vína

Ako zvládnuť alkohol, ak sa vymkne spod kontroly? 

Dnes som bol opäť konfrontovaný zázračným spamom. Tentokrát na tému STOP alkohol. Nový produkt Alkostopex sľubuje ukončenie pitia a závislosti na alkohole už do dvoch týždňov pojedania tejto medicíny dva krát denne. (96% pozitívnych výsledkov, z ktorých 77% predstavujú úplnú abstinenciu – po jedinom mesiaci užívania). Prirodzene klinické testy, vyjadrenia odborníka, obsahuje len prírodné zložky a nemá žiadne vedľajšie účinky. Stačí kúpiť, užiť a ste vonku.  Celá ponuka je zaštítená hlavičkou a logom HEALTH (čo to znamená?) a je orientovaná ako nádej, svetlá správa a šťastný príbeh pre nešťastné ženy, ktoré už od zúfalstva nevedia kam ďalej. A desiatky referencií šťastných užívateľov.

Ani jedna neutrálna či negatívna správa. Ani jedna z ďalších liniek (okrem tej na nákup produktu) na stránke nie je funkčná . Klikáte do sekcií, nič. Klikáte na najnovšie stránky opäť nič. Chcete nájsť nejaké kontaktné údaje. Zase nič. Iba, že práva sú vyhradené a nejaká California. Poňal som neistotu a googlil ďalej. Našiel som ďalšie referencie. Tentokrát úplne iné.

Alkohol ako problém

Verím. Alkohol je u mnohých začínajúci, často i vážny až neriešiteľný problém. Otázku, či Alcostopex funguje, alebo nie ponechám na vás. Minimálne ako placebo môže v niektorých prípadoch i zabrať. To, čo je ale rozhodujúce je naša hlava. Uvedomenie si problému, ochota niečo zmeniť a najmä vôľa vydržať. Tiež  mám svoju skúsenosť. Skúste si jednoduchý test. Zvládnete týždeň bez akéhokoľvek alkoholu? A mesiac? Ak áno, všetko je v poriadku.

Keď sa pozerám na české a slovenské televízie alkohol a cigarety sú v podstate vzorový kult. Nikto nerieši ich škodlivosť, naopak, je veľmi zábavné vidieť podguráženého, tackajúceho sa, breptavého človeka. Vinárstva a krčmy majú v seriáloch zelenú. Bodaj by nie, veď štát vyberá nemalé peniaze na spotrebných daniach za cigarety i alkohol. Ideálny poplatník, ktorý celý život robí ako mula, platí spotrebné dane a na fajront života (penziu) sa odporúča. Prečo to narúšať? Kľudne pime ďalej.

Nalejme si čistého vína

 Sám ho mám rád. 🙂 Ale toleračná hranica sa posúva a je len na nás a na našej vôli stanoviť jasné mantinely.

Ovládnuť akúkoľvek závislosť (cukor, alkohol, cigarety, prejedanie sa, drogy, workoholizmus, podsebahrabanie, sociálne siete, konšpirácie) nie je jednoduché. Neverím osobne na barličky tipu zázračné pilulky na čokoľvek. Mne pomohol bicykel, šport a aktívny pohyb v prírode. Dlhodobá a udržateľná zmena životosprávy. Tiež zmena známych, kamarátov a návykov. Vôľa a práca na sebe. A hlavne uvedomenie si prvotných spúšťačov. Tak len pre zhrnutie:

A ak máte skutočný problém s alkoholom a dokážete si to priznať, odporúčam ísť sem >>>

Pošli ďalej
Život bez závislosti
Život bez závislosti

Nezisková organizácia Život bez závislostí považuje za svoj cieľ v spolupráci s jednotlivcami a inými organizáciami prerušovať cyklus závislostí v rodinách.

Articles: 17