Výhody plávania

Ak máte k dispozícii plaváreň, v tom prípade je plávanie ideálnym doplnkovým športom. Možno pri ňom relaxovať, schudnúť, ale i nabrať svaly. Závisí len od toho, akú techniku a intenzitu zvolíte. Hovorím doplnkovým, pretože sám mám skúsenosť. že sa vo vode zvyknem skôr relaxačne plácať štýlom prsia. Oveľa lepšie výsledky pri chudnutí dosiahnete, ak zvolíte náročnejšie štýly ako kraul, znak alebo motýlik. Ale vydržíte to hodinu? 🙂

Prečo je plávanie pre chudnutie výhodné?

 1. Plávanie je ideálna činnosť pre ľudí všetkých vekových kategórií
 2. Intenzitu záťaže si môžete voliť
 3. Plávanie má blahodárne účinky nielen na vaše fyzické, ale i duševné zdravie.
 4. Plávanie je kvalifikované ako aeróbne cvičenie. Znižuje krvný tlak a riziko mozgovej mŕtvice. Keď ste aeróbne fit, vaše telo využíva kyslík k udržaniu pohybu efektívnejšie.
 5. Plávanie vyžaduje koordináciu všetkých svalov súčasne. Voda vytvára väčší odpor ako vzduch, takže pohyb vo vode je náročnejší, avšak bez nadmerného tlaku na kosti, kĺby a svaly. Vo vode môžeme robiť všetky pohyby bez statickej záťaže na kĺby.
 6. Ak sa neutopíte 🙂 tak plávanie je jedna z najbezpečnejších foriem fyzického cvičenia, akú môžete nájsť. Ak trpíte bolesťami kĺbov a nadváhou, potom kúpanie je pre Vás ideálne.
 7. Plávanie sa bežne používa ako rehabilitácia po úrazoch alebo chirurgických zákrokoch. Po výkone zrelaxujete lepšie ako pri masáži. Sám to poznám.
 8. Za hodinu plávania sa človek bez zaťaženia kĺbov, šliach a väzov môže zbaviť 1300 až 2500 kilojoulov.
 9. Nízka teplota vody tiež stimuluje krvný obeh a metabolizmus. Zrýchlite metabolizmus a tukové rezervy sa spaľujú rýchlejšie ako zvyčajne.
 10. Z vody ste oveľa viac okysličení. Kúpanie a plávanie vás núti regulovať dýchanie a umožňuje tak väčší prívod kyslíka do svalov. Pomáha tiež pri masáži svalov a zmierňuje stres.
 11. A prirodzeme endorfínky
Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 321