Výhody plávania

Ak máte k dispozícii plaváreň, v tom prípade je plávanie ideálnym doplnkovým športom. Možno pri ňom relaxovať, schudnúť, ale i nabrať svaly. Závisí len od toho, akú techniku a intenzitu zvolíte. Hovorím doplnkovým, pretože sám mám skúsenosť. že sa vo vode zvyknem skôr relaxačne plácať štýlom prsia. Oveľa lepšie výsledky pri chudnutí dosiahnete, ak zvolíte náročnejšie štýly ako kraul, znak alebo motýlik. Ale vydržíte to hodinu? 🙂

Prečo je plávanie pre chudnutie výhodné?

 1. Plávanie je ideálna činnosť pre ľudí všetkých vekových kategórií
 2. Intenzitu záťaže si môžete voliť
 3. Plávanie má blahodárne účinky nielen na vaše fyzické, ale i duševné zdravie.
 4. Plávanie je kvalifikované ako aeróbne cvičenie. Znižuje krvný tlak a riziko mozgovej mŕtvice. Keď ste aeróbne fit, vaše telo využíva kyslík k udržaniu pohybu efektívnejšie.
 5. Plávanie vyžaduje koordináciu všetkých svalov súčasne. Voda vytvára väčší odpor ako vzduch, takže pohyb vo vode je náročnejší, avšak bez nadmerného tlaku na kosti, kĺby a svaly. Vo vode môžeme robiť všetky pohyby bez statickej záťaže na kĺby.
 6. Ak sa neutopíte 🙂 tak plávanie je jedna z najbezpečnejších foriem fyzického cvičenia, akú môžete nájsť. Ak trpíte bolesťami kĺbov a nadváhou, potom kúpanie je pre Vás ideálne.
 7. Plávanie sa bežne používa ako rehabilitácia po úrazoch alebo chirurgických zákrokoch. Po výkone zrelaxujete lepšie ako pri masáži. Sám to poznám.
 8. Za hodinu plávania sa človek bez zaťaženia kĺbov, šliach a väzov môže zbaviť 1300 až 2500 kilojoulov.
 9. Nízka teplota vody tiež stimuluje krvný obeh a metabolizmus. Zrýchlite metabolizmus a tukové rezervy sa spaľujú rýchlejšie ako zvyčajne.
 10. Z vody ste oveľa viac okysličení. Kúpanie a plávanie vás núti regulovať dýchanie a umožňuje tak väčší prívod kyslíka do svalov. Pomáha tiež pri masáži svalov a zmierňuje stres.
 11. A prirodzeme endorfínky
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.