Cyklo výšľapy na Stelvio, Gaviu a Mortirolo

by

Server Cycling Inspiration & Education je skvelou inšpiráciou zdolať na cesťáku nejaký ten alpský priesmyk. Keďže talianske Bormio a lyžiarske stredisko Santa Catarina s ich priesmykmi Stelvio Passo, Passo Gavia a Mortirollo patria do pravidelného menu našich cykloexpedícií, ponúkame vám ako ochutnávku 4 videá práve z týchto miest.

Aby ste mali trochu predstavu, čo vás čaká, ak sa tam vyberiete, môžete si pozrieť pútavé cykloreportáže zo zdolávania týchto majestátov. Za pozretie určite stojí aj atmosféra na Giro d Italia na kopci MORTIROLO. Mimochodom Mortirolo patrí do trojky najstrmších cyklistických výšľapov v Európe. A aby neostali horáci sklamaní, ako 4. video prikladáme ochutnávku MTB trailu z už Švajčiarskej doliny Santa Maria val Mustair.

STELVIO PASSO
PASSO GAVIA
MORTIROLO
SANTA MARIA VAL MUSTAIR MTB

Malý tip. AK chcete zažiť veľa a rozmýšľate ekonomicky, odporúčame ubytovanie namiesto v Bormiu v stredisku Santa Caterina. Mimo sezóny tam dostanete super ceny a priamo pod nosom máte serpentíny na Gaviu. Posledný deň si nezabudnite urobiť zachádzku do Livigna. Je tam bezcolná zóna. Natankutjee za rozumné peniaze a určite objavíte (okrem skvelých MTB trailov) aj iné možnosti na minutie peňazí. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *