Cyklo výšľapy na Stelvio, Gaviu a Mortirolo

Server Cycling Inspiration & Education je skvelou inšpiráciou zdolať na cesťáku nejaký ten alpský priesmyk. Keďže talianske Bormio a lyžiarske stredisko Santa Catarina s ich priesmykmi Stelvio Passo, Passo Gavia a Mortirollo patria do pravidelného menu našich cykloexpedícií, ponúkame vám ako ochutnávku 4 videá práve z týchto miest. Cyklo výšľapy na Stelvio Gaviu a Mortirolo.

Bormio

Aby ste mali trochu predstavu, čo vás čaká, ak sa tam vyberiete, môžete si pozrieť pútavé cykloreportáže zo zdolávania týchto majestátov. Za pozretie určite stojí aj atmosféra na Giro d Italia na kopci Mortirolo.

Mimochodom Mortirolo patrí do trojky najstrmších cyklistických výšľapov v Európe. A aby neostali horáci sklamaní, ako 4. video prikladáme ochutnávku MTB trailu z už Švajčiarskej doliny Santa Maria val Mustair.

Malý tip. AK chcete zažiť veľa a rozmýšľate ekonomicky, odporúčame ubytovanie namiesto v Bormiu v stredisku Santa Caterina. Mimo sezóny tam dostanete super ceny a priamo pod nosom máte serpentíny na Gaviu.

Livigno

Posledný deň si nezabudnite urobiť zachádzku do Livigna. Je tam bezcolná zóna. Natankujete za rozumné peniaze a určite objavíte (okrem skvelých MTB trailov) aj iné možnosti na minutie peňazí. 🙂

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Video
Video

Linky na zaujímavé videá a filmy, ktoré vybrala redakčná skupina pre Blog reštartnisa. Všetky videa sú embednuté zo zdroja Youtube.

Articles: 12