ZSSK restart challenge

ZSSK: Cyklotúra na Sliezsky dom z Bratislavy a späť za jeden deň

Cykloturistiku kombinovanú s vlakom milujem. Rád objavujem nové trasy. Rád poznávam niečo nové. Rád sa odtrhnem a idem svojou cestou. Práve vlak mi to vo veľkej miere umožňuje. Zaplatiť 1.50 € za bicykel po celom Slovensku je totiž viac ako príjemný benefit pre každého cykloturistu, ktorý sa nechce otravovať s autom.

Kratšie trasy vlakom tam a bajkom späť som absolvoval už dávno. Kúty, Skalica, Piešťany, až po Nové mesto nad Váhom, to je paráda. Raz som to dal dokonca až z Púchova. Dá sa však za deň zvládnuť i viac?

Čo takto cykloTatry za jeden deň?

Plán zvládnuť Velické pleso a Sliezsky dom štýlom raňajky i večera v Bratislave, na gauči, doma, som mal už dávno. Chcel som si dokázať, že to ide. Ráno nepríjemný, ale nutný budíček. Bicyklom na stanicu. S jedným prestupom sa odveziem na Štrbské pleso, dám si kávičku, “… či vlastne nie, tú si dám s novinami v IC-čku:-)”. Zo Štrbského plesa sa spustím na Tatranskú Polianku a vyšliapnem si jednu z najstrmších slovenských ciest na Sliezsky dom, až do výšky 1670 m.n.m. Dám si u tatranských nosičov zaslúžené pivko, pokochám sa krásnymi pohľadmi na Velické pleso, čo to pofotím, a zídem dolu na magistrálu. Ak bude čas, dám aj Hrebienok. Potom sa len spustím dolu, do Popradu. O pol šiestej nastúpim na ďalšie IC-čko, ktoré ma dovezie bez prestupu až domov. Pred polnocou už spokojne gaučujem pred telkou, preháňam a chválim sa na FB fotkami. Je to ozaj také jednoduché? Plán tvrdí, že od februára áno:

Smer Tatry

  • štart Bratislava hl. stanica 5:33 h. (IC 521)- Štrba 9.19 
  • prestup Štrba 9:46 h. – Štrbské pleso 10.01 h. OS 8010 (áno môžem aj z Popradu, ale som lenivý) 

Od 10:10 sú Tatry moje. Mám 7 hodín na to, aby som si v našich horách pobajkoval.

Cesta domov

  • Poprad-Tatry 17:26 h. (IC 524) – príchod Bratislava hl.stanica 22:27 h.

Domov, sladký domov. Podľa plánu by som mal nadšený a už pred polnocou postovať prvé fotky a zážitky na net.

Preprava bicyklov vo vlaku by nemal byť problém: [plsc_button url=”http://www.slovakrail.sk/sk/ceny-zlavy-sr/preprava-bicyklov.html” target=”_self” color=”orange” style=”flat” radius=”square” size=”st”]Preprava bicyklov ZSSK[/plsc_button]

Na jar preveríme, ako tento nápad s bicyklom dopadne v praxi.

foto:ŽOS Vrútky

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Jeden komentár na “ZSSK: Cyklotúra na Sliezsky dom z Bratislavy a späť za jeden deň

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.