ZSSK restart challenge

ZSSK: Cyklotúra na Sliezsky dom z Bratislavy a späť za jeden deň

Cykloturistiku kombinovanú s vlakom milujem. Rád objavujem nové trasy. Rád poznávam niečo nové. Rád sa odtrhnem a idem svojou cestou. Práve vlak mi to vo veľkej miere umožňuje. Zaplatiť 1.50 € za bicykel po celom Slovensku je totiž viac ako príjemný benefit pre každého cykloturistu, ktorý sa nechce otravovať s autom.

Kratšie trasy vlakom tam a bajkom späť som absolvoval už dávno. Kúty, Skalica, Piešťany, až po Nové mesto nad Váhom, to je paráda. Raz som to dal dokonca až z Púchova. Dá sa však za deň zvládnuť i viac?

Čo takto cykloTatry za jeden deň?

Plán zvládnuť Velické pleso a Sliezsky dom štýlom raňajky i večera v Bratislave, na gauči, doma, som mal už dávno. Chcel som si dokázať, že to ide. Ráno nepríjemný, ale nutný budíček. Bicyklom na stanicu. S jedným prestupom sa odveziem na Štrbské pleso, dám si kávičku, „… či vlastne nie, tú si dám s novinami v IC-čku:-)“. Zo Štrbského plesa sa spustím na Tatranskú Polianku a vyšliapnem si jednu z najstrmších slovenských ciest na Sliezsky dom, až do výšky 1670 m.n.m. Dám si u tatranských nosičov zaslúžené pivko, pokochám sa krásnymi pohľadmi na Velické pleso, čo to pofotím, a zídem dolu na magistrálu. Ak bude čas, dám aj Hrebienok. Potom sa len spustím dolu, do Popradu. O pol šiestej nastúpim na ďalšie IC-čko, ktoré ma dovezie bez prestupu až domov. Pred polnocou už spokojne gaučujem pred telkou, preháňam a chválim sa na FB fotkami. Je to ozaj také jednoduché? Plán tvrdí, že od februára áno:

Smer Tatry

  • štart Bratislava hl. stanica 5:33 h. (IC 521)- Štrba 9.19 
  • prestup Štrba 9:46 h. – Štrbské pleso 10.01 h. OS 8010 (áno môžem aj z Popradu, ale som lenivý) 

Od 10:10 sú Tatry moje. Mám 7 hodín na to, aby som si v našich horách pobajkoval.

Cesta domov

  • Poprad-Tatry 17:26 h. (IC 524) – príchod Bratislava hl.stanica 22:27 h.

Domov, sladký domov. Podľa plánu by som mal nadšený a už pred polnocou postovať prvé fotky a zážitky na net.

Preprava bicyklov vo vlaku by nemal byť problém: [plsc_button url=“http://www.slovakrail.sk/sk/ceny-zlavy-sr/preprava-bicyklov.html“ target=“_self“ color=“orange“ style=“flat“ radius=“square“ size=“st“]Preprava bicyklov ZSSK[/plsc_button]

Na jar preveríme, ako tento nápad s bicyklom dopadne v praxi.

foto:ŽOS Vrútky

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2020

5. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
Propozície

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 ZSSK restart challenge Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy. 

VIAC »
Jesenna nakladacka

Kardionápravník 2020

Jesenná nakladačka Nalož si cez jeseň koľko unesieš, aby sme si v decembri s chuťou mohli dať krémeš a makovník 🙂 Pridaj km POHYB Beh, chôdza, nw a

VIAC »
Ďalšie články autora

Jeden komentár na “ZSSK: Cyklotúra na Sliezsky dom z Bratislavy a späť za jeden deň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *