Baník: Malokarpatský hravý singletrail v blízkosti Slalomky

Ahojte, predstavujem Vám dnes singletrack Baník z dielne občianskeho združenia Trail Biely Kríž.

MTB Singletrack Baník je ľahko dostupný a veľmi hravý. Pozrite si krátke video:

Singletrack Baník

sa začína na Dolnom Červenom Kríži kam sa najlepšie dostaneme z BA – Rača ulica Potočná smerom hore po asfaltovej prístupovej ceste na Dolný Červený Kríž presne tak ako na Slalomku.

Baník a Slalomka začínajú blízko seba. 

Začiatok prístupového chodníka od Dolného Červeného Kríža je do kopca a nachádza sa za drevenou konštrukciou v zadnej časti lúky. Chodník od lúky až po vrchol Veľká Baňa kde sa singel začína púšťať dolu kopcom je zdieľaná trasa s chodcami. Informuje o tom aj značka na začiatku chodníka. V tejto časti sa ide len do kopca takže žiaden nebezpečný a rýchly stret s chodcom tu nehrozí.

Ten pravý zjazd sa začína teda na vrchole Veľká Baňa (444 m) 48.2264447N, 17.1293314E. Charakter tejto trate je prirodzený a podľa značenia by mal byť náročný na techniku ​​jazdcov, s minimom skokov, ale s niektorými kamenistými úsekmi. Koniec chodníka niekoľkokrát pretína malý potôčik, kde je singel vcelku rýchly.

Singel je značený čiernou značkou, mal by to byť teda obťažnejší singletrail, pre skúsenejších avšak pôsobil na mňa ako ľahko zjazdná trasa. Všetky skoky a prekážky sa dajú obísť preto si môže tento singel zísť aj menej skúsený jazdec.

Veľmi sa mi páčila spodná pasáž dole pri potoku a prejazdy cez tie lávky. Určite sa sem vrátim a natočím video celej jazdy aj s nejakým pokecom.

Trasa zjazdu v trailforks tu

Prístupová trasa na singel z Rače tu mapy.cz

Trail Biely Kríž

Za vybudovanie vďačíme občianskemu združeniu Trail Biely Kríž.

Je to občianske združenie zamerané najmä na budovanie a udržiavanie špecifických cyklistických trás určených pre horskú cyklistiku – takzvaných MTB trailov. Snahou je vytvárať legálne MTB traily a to tak, aby čo najmenej narúšali prírodné prostredie, zároveň boli rozumne prepojené a dostupné.

Traily sa nachádzajú na miestach na tento účel vhodných a schválených príslušnými úradmi.

Takže poďme nato 😊

Ak sa Vám video páčilo budem rád ak kliknete na odber: https://www.youtube.com/channel/UCHX3xQmrw_bhodMswH6-ueA?sub_confirmation=1

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Adrián Kiripolský
Adrián Kiripolský

Cyklistika je pre mňa jednoducho šport, ktorý zbožňujem. Znamená pre mňa prežiť život plný zážitkov. Tipy na výlety. Zážitky a adrenalín. To je to, čomu dávam prednosť. Či už z dobrého singlu alebo peknej trasy plnej výhľadov. Sledujte môj youtube kanál.Ďalšie články Adriána Kiripolského >.

Articles: 26