Bicyklom naprieč Austráliou: baníckymi chodníčkami do Theodore

Rannú rutinu mi spríjemní Craig, príjemný chlapík s ktorým som sa včera zoznámil. Prišiel sa rozlúčiť. icyklom naprieč Austráliou: cez Moura do Theodore pokračujem v svojej cykloodyseji do Sydney.

Moura

Chvíľu po 5:00 vyrážam. Včerajšia jazda v teréne o sebe dáva vedieť. Potrebujem ale čo najviac km prejsť ráno, pokiaľ je prijateľná teplota. Na oblohe ani mráčik a slnko pripeká hneď od rána. To ešte netuším čo ma čaká.

Už o 9:00 sa dostávam do baníckeho mestečka Moura. Všetky mestečká sú tu banícke. To, že sú tu všade bane je na ceste poznať množstvom road trainov (kamiónov so štyrmi prívesmi).

V parku, kde môžete aj zadarmo 72 hod campovať je poznať baníctvo tiež.

V lyžici bagra

Je tam lyžica z bagra. Obrovská lyžica. Môj Mayo sa v nej stráca.

Niečo tu zjem, chvíľu si pospím a o 11:00 vyrážam na druhú časť dnešnej cesty. Slnko už neúprosne pečie. Po hodinke začínam hľadať nejaké miestečko v tieni, kde by som sa schoval a podopĺňal vodu do fliaš na bicykli.

Nikde nič. Žiadny strom, žiadne miesto mimo cesty na oddych. Zase uväznený na ceste so slnkom priamo nad hlavou. V predpovedi počasia bolo 35°C v tieni. Netrúfam si odhadovať koľko je na slnku. A naviac idem po ceste, ktorá je rozpálená ako gril.

baníckymi chodníčkami do Theodore
Banícka oblasť a fakt veľké auta

Ďalší defekt

Práve to teplo zrejme zapríčiňuje, že dostávam defekt. Defekt dostanete vždy v najnevhodnešom čase.

Som prehriaty a zostávam na ceste so slnkom nad hlavou. Prepínam sa do núdzového režimu a robím všetko tak aby som vydával čo najmenej energie.

Zastavuje sa pri mne veľa áut, či nepotrebujem pomôcť. Vyčerpáva ma aj každému vysvetľovať, že mi nemajú ako pomôcť. Môj pobyt na poludňajšom slnku to predlžuje o skoro hodinu.

Theodore

Teraz už len doraziť posledných cca 25 km do mestečka Theodore. Keby sa bolo po ceste kde schovať neváham. Cítim, že idem na hrane. Našťastie kemp je hneď na začiatku.

Aj tak mi robí problém obísť ho 400 m, aby som sa dostal k lavičke a miestu pre stan. Padám na betónovu lavičku a spím, veľa spím a veľa pijem.

V kempe
Len sa zvalím

Po ceste som vypil všetku vodu čo som mal – 12 litrov. Potrebujem veľa oddychovať aby som sa dal zase do pohody. Rozhodujem sa, že zajtra si dávam odpočinok. Cykloexpedícia po Austrálii na deň prerušená.

Aj tento príspevok píšem až druhý deň ráno. Už mi je dobre a obloha je zatiahnutá bez slnka.

Ranná investičná skúsenosť

Úsmevná príhoda z dnešného rána. Chcel som dobrovoľníkom prispieť na prevádzku campu, lebo mi poskytol všetko čo som potreboval. Tak som im do kasičky vhodil 1$ a za mnou zo sprchy začala tiecť teplá voda. To, že netiekla včera som si neuvedomil. Sprchujem sa tu iba v studenej. 😁

Bicyklom naprieč Austráliou

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Peter Božík
Peter Božík

Zakladateľ cyklistickej značky Liberty a Mayo, trenčiansky patriot a nadšený cyklocestovateľ. píše o svojich zážitkoch z bicyklovania naprieč Austráliou.

Articles: 25