Bicyklom naprieč Austráliou: Civilizácia na Gold Coast

Prvý krát spím dve noci na jednom mieste. Po dlhej etape som si potreboval oddýchnuť, prezuť bicykel a trochu ho poumývať lebo môj pobyt v „divočine“ končí. Navigácia mi ukazuje do Sydney presne 1000km a zajtra sa vraciam do miest na pobreží. Po skoro troch týždňoch by som mal spať na posteli. Ozvali sa mi známi, že v Gold Coaste majú syna a môžem sa u neho zastaviť. Naprieč Austráliou Civilizácia na Gold Coast.

Bicyklom naprieč Austráliou: Civilizácia na Gold Coast
Vyčistený, napulírovaný – o bicykel sa treba starať

Pôvodne som mysle, že len dáme niekde pivo a pôjdem ďalej ale dnes som s ním volal a ponúkol aj nocľah. Ani zo zdvorilosti som to nevedel odmietnuť. 😁

Gold Golf Coast

Do obeda som zmenil dopravný prostriedok aj šport. Relaxoval som na miestnom golfovom ihrisku. Tu je golf naozaj ľudová zábava. 18 jamkové ihrisko stojí cca. 20€. U nás zaplatíte viac za 9 jamkové. Na celom ihrisku som stretol troch ľudí a dvanástich klokanov. Údajne tam majú aj koaly ale tie som nevidel.

Protect your bike

Vedľa môjho stanu má caravan zrastený zo zemou taký sešlý päťdesiatnik. Priateľsky ma pozdravil a snažil sa mi vysvetliť aby som si bicykel nenechával opretý pod strechou pri hlavnej budove ale aby som si ho oprel o jeho caravan. Aby mi ho nikto neukradol. Podľa giest akými mi to vysvetloval, myslím, že má viac skúseností práve s opačnou stranou, než s chránením pred krádežou. Tak som mu vysvetlil, že mám všetko chránené cez gps a nemusí sa báť. Dúfam, že už ani ja nie. 😁

Bicyklom naprieč Austráliou: Civilizácia na Gold Coast
Relax v Gold Coast

Večer keď som robil bicykel ma zrazu prekvapil pozdrav „dobrý deň“. Podľa vlajky na bicykli ma pozdravila jedna austrálčanka, ktorá bola na Slovensku a pamätala si ako sa to povie. Bola na dovolenke v Tatrách, ale vysloviť Tatry jej už robilo väčší problém. Veľmi milé stretnutie.

Bicyklom naprieč Austráliou

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Peter Božík
Peter Božík

Zakladateľ cyklistickej značky Liberty a Mayo, trenčiansky patriot a nadšený cyklocestovateľ. píše o svojich zážitkoch z bicyklovania naprieč Austráliou.

Articles: 25