Huawei Sound Joy sa stal ďalším parťákom do dovolenkovej pohody

Už ho nosím zo sebou 3 týždne a neviem si ho vynachváliť. Huawei Sound Joy sa stal ďalším parťákom do dovolenkovej pohody.

Bluetooth reproduktor

Aktívny 30W bluetooth reproduktor sa prekonal. Na zvuk si potrpím. Ak to má škrčať a kresliť na stredoch, radšej nech je ticho. Doteraz som reproduktory tohto typu akceptoval iba od Bose, Harmann Kardon alebo JBL. To, že sa vytasí Huawei s takýmto zvukom som nečakal.

Zmestí sa do obývačky ale zároveň je rovnako užitočný aj v kempe, na chalupe, v partii pri ohni i na cestách. Výdrž jeho batérie je (ako sme u Huawei produktov zvyknutí) extrémna: 8 800 mAh. Dobíjanie je zabezpečené cez USB -C a tak aj toto zariadenie, podobne ako smartfón, notebook, tablet, slúchadlá, dokážem dobíjať jedinou nabíjačkou. Na cestách je to veľmi komfortné.

Huawei Sound Joy má aj zabudované 3 mikrofóny, aby bol zvuk dostupný odvšadiaľ. Viete cezeň na diaľku telefonovať. A zvuk?

Basy, tie basy

Na prvý pohľad si človek povie: „trochu prebasované“. Iba dovtedy, kým si neuvedomí, že väčšina reprákov potichu vlastne žiadne basy nemá. Tu akoby vývojári upravovali frekvenčnú krivku podľa hlasitosti. Čím hlasnejšie, tým vyrovnanejšie basy. Veď repráky majú aj solídny frekvenčný rozsah 50 Hz až 20 kHz, ktorý zabezpečuje dojpásmová sústava Devialet doplnená o 2 pasívne žiariče. Časom som pochopil, že Huawei Sound Joy obľubujem práve pri veľmi tichej reprodukcii. Zaspávam pri nej a neruší. Naozaj veľmi príjemný harmonický zvuk.

Huawei sound stick
Huawei sound stick

Navyše sa zabavíš a naješ.

V kempe pri Krupine som si v stane potichu pustil na dobrú noc Ninu Simone: Blues. Nechcel som rušiť vedľajšiu partiu pri ohníku. Až pokiaľ mi nezaklopali na stan, či to nemôžem dať trochu hlasnejšie alebo sa k nim pridať. A veď aj špekačok a pohárik sa nájde. Končili sme neskoro po polnoci. Spomenul som si na podobnú situáciu pred veľa rokmi. To som zapol Deep Purple na mojom kazeťáku a odvedľa sa ozvalo: „Vypni ten škrečák, kto to má počúvať.“

A tak sa aj technológie menia.

Living in Harmony

iOS, Android, Harmony,… Huawei Sound Joy funguje zo všetkými platformami. Majitelia Huawei smartfónov však majú k dispozícii aplikáciu Ai Life, s ktorou môžu zvuk reproduktoru upravovať. Nastaviť predvolené režimy Hifi, Vokály alebo Devialet (aktívne pracuje so subwooferom). Okrem toho môžete ľubovoľne pridávať alebo uberať basy, ovládať svetelné efekty či spustiť double stereo.

Huawei Ai Life
Huawei Ai Life

Prostredie Harmony v hodinkách, smartfónoch, tabletoch, slúchadlách i reproduktoroch tak začína mať celkom logiku.

Huawei Sound Joy

Má skvelý dizajn a zvuk, je veľmi kompaktný na prenášanie tvarom i príjemný na dotyk povrchovým prevedením. Vďaka popruhu ho uchytíte prakticky všade. I v stane.

Podobne ako s Leicou si Huawei k spolupráci prizval francúzskych audio vývojárov Devialet, ktorý o zvuku naozaj čosi vedia.

Skúsili sme jazz, akustiku, elektroniku, blues i klasickú hudbu. Struny i vokály. S výraznými basmi a primerane ostrými stredmi pokrýva reproduktor veľmi príjemne celý frekvenčný rozsah. Ak počúvate podcasty a hovorené slovo, prepnite EQ na vokály.

Deklarovaná 26-hodinová výdrž batérie sľubuje, že vám reproduktor vydrží celý deň. Na túre, v chate i v kempingu a môžete ju nechať hrať vďaka vodeodolnosti i v sprche. 🙂

Ak chcete naozaj diskotéku, spárujte dva reproduktory a potraste nimi. Okrem svalov by ste mali získať skvelú stereo zostavu na ozvučenie solídnej miestnosti. Ale úprimne, toto som netestoval. Sound Joy ma dostal práve na tichú reprodukciu.

Music Player

Aj keď mám predplatené Spotify i iMusic, chvíľu som sa pasoval s vlastnými súbormi. Streamovacie služby nemajú totiž zďaleka všetko, po čom mi ucho prahne a často som v prírode i bez signálu a bez dát. Nakoniec som našiel aplikáciu Music Player, ktorá mi umožnila k plnej spokojnosti naládovať do smartfónu vlastnú hudbu v stratovom mpg i bezstratovom aac formáte. Súbory môžete vkladať do foldra Sounds a appka si ich sama usporiada. Skvelá správa.

Ak máte radi dobrý zvuk, s cenou okolo 100 eur získate v Sound Joy skutočne hodnotného hudobného pomocníka. Práve v týchto chvíľach ho Alza udáva ako cenovú bombu.

Pošli ďalej
Petere
Petere

Nadšený biker a bloger, ktorý sa dá bláznivo nahovoriť na akúkoľvek výzvu. Jazdí s radosťou, pre dobrodružstvo, zážitky a endorfín. Jazdí cestu i horu, nie je mu cudzí ani e-bajk. Zakladateľ združenia a blogu Reštartnisa. Reportáže, hiking, turistika, hory, Alpy a cestovateľské zážitky. Sleduj náš instagram aj twitter.

Articles: 54