Letné kritérium Kardionápravníka 90/60

Daj cez leto 90 dní hodinu športu denne. Uži si aktívne leto. Bicykluješ, beháš alebo chodíš? Je len na tebe či ťa oblečieme do trička Kardionápravníka.

Letné kritérium 90/60

Vyčleň si denne 60 minút na šport.

90 krát po 60 minút. Hlavným kritériom leta bude čas a vôľa. 3 letné mesiace (1. 6. – 31. 8.) majú spolu 92 dní. 2 dni máte voľno a na ďalších 10 dní si môžte zobrať ospravedlnenku, ak výpadok doženiete v iný deň. Na konci leta musíte mať za sebou 90 (s ospravedlnenkou min. 80) aktívnych dní a dohromady odšportovaných min. 90 hodín alebo ich ekvivalent v km.

Podmienkou je, že to musí byť súvislá aktivita s kardio záťažou. Flekovanie typu: „vVeď som chodil veľa, alebo 100 krokov do chladničky 20x denne“ sa nepočíta. 🙂

Hodina aeróbneho pohybu reprezentuje:

  • BEH 8-10 km
  • NORDIC WALKING  6-8 km
  • CHODZA, TURISTIKA – 10000 krokov, > 5 km, alebo turistika, výlet
  • PLÁVANIE > 1 km, alebo
  • BICYKEL, KORČULE > 20 km
  • ostatné neuvádzane športy (napr. ferraty, rúbanie dreva, kosenie ručnou kosou 🙂 ) si podľa vlastného uváženia prispôsobte

Voľba pohybu, záťaže a tempa je na vás. Nelámeme rekordy a nechceme sa zničiť. Chceme si užite radosť zo slnka a z pohybu. Kritérium je postavené tak, že ho môže zdolať každý. Erik aj Nataša. :-).

Vyhráva každý, kto splní základné kritérium 90-60. Každý deň (aspoň 80 dní) zdvihne zadok, dá hodinu kardio a kumulatívne nazbiera aspoň 90 hodín pohybu (alebo ich ekvivalent v km podľa prepočtu vyššie)

Letné dni sú dlhé. Svetlo je skoro do desiatej. Výhovorky typu nemám čas neobstoja. Môžte si to dať kľudne cestou do práce, pri vode, na dovolenke, kde len chcete. Ale pravidelne. Jedinú výnimku tvorí zdravotný/rodinný problém. Ak sa zapojíte a v strede sa stane niečo vážne, nič sa nedeje. Budete medzi výhercami. A prečo tá výnimka?

Tričko kardionápravník

Každý, kto splní kritérium 90-60 dostane tričko Kardionápravník. Aj tak som vám ich chcel natiahnuť cez hlavu najradšej všetkým. Dodávate mi denne mnoho elánu a radosti zo života a chceme vás odmeniť.

Možno nájdeme aj nejakého donora, ktorý prilepí svoje logo ku Kardionápravníku a pomôže nám tú srandu prefinancovať 🙂

Hecni sa a daj viac

Nezabúdame ani na hecmenov a makačov a oslávime ich nielen zápisom do rebríčka nekonečnej slávy Kardionápravníka ale aj zopár pohármi. U tých najlepších sčítame o koľko kritérium 90/60 súhrnne prekonali.

Podeľte sa

Svet je plný hejtu a negatívnych správ. Skúsme si urobiť navzájom život veselším a krajším. Extra ocenenia (VKU turistické mapy) pripravíme pre našich blogerov a tých, ktorí nás budú priebežne oblažovať v príspevkoch dobrou náladou a veselými príbehmi, ktoré pri športe zažili. Život je bohovský keď ho žiješ naplno. Ak dáte niečo na web, doplňte to vždy o niečo pekné, o nejakú veselú príhodu, príbeh, zážitok. Urobme si život v skupine krajším.

Leto začína

Ešte pár dní a štartujeme. Aktívni účastníci sa nemusia registrovať. Systém ich preklopí do letnej série automaticky. Prekonajme sami seba, svoju lenivosť a dokážme si, že to spolu dáme. A prirodzene ten obvod zemegule. Dúfam, že vám všetkým natiahnem cez hlavu tričko Kardionápravníka.

Pre nových účastníkov. V jarnej sérii sme spolu dali viac ako 65 000 km. V Kardionápravníku 2020 nám ostávajú ešte 2 série. Pridajte sa. Registrácia tu >

Chcete tričko? Tak zamakajte. 🙂

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 325