MTB po Malokarpatských singletrailoch: Trail Biely Kríž

MTB po Malokarpatských singletrailoch: Trail Biely Kríž

Ahojte, rád by som Vám priblížil videom ďalší z Bratislavských singletrailov.

Trail biely Kríž 2

Tento krát sa budeme voziť po TBK 2 (Trail Biely Kríž 2). Nachádza v Bratislave nad mestskou časťou Rača v pohorí Malé Karpaty. 

Malokarpatské MTB singletraily Biely Kríž 2
Mapa trailov

Najľahší prístup na trail sa zdá byť z ulice Potočná v BA – Rača, teda tam kde začneme tam aj skončíme s jazdou. Samotný zjazd sa začína na vrchole Piesky (447 m).

Video zo zjazdu

Charakteristika singletrailu 

Je to rýchly, stredne ťažký singel, ktorý je takmer výlučne z kopca. Pozostáva z menších a väčších skokov, skokov do medzier, ktoré je možné v prípade potreby obísť a veľkého počtu klopeniek a nejakých vlniek. Spodná časť singlu je veľmi kamenistá, prechádza sa tu cez dosť náročné kamenné prepady.

Malokarpatské MTB singletraily Biely Kríž 2
Flow trail Biely Kríž 2

Jeho dĺžka je 1,3 km a prevýšenie 210 m.

Náročnosť / označenie na základe IMBA klasifikácie: Stredná

Malokarpatské MTB singletraily Biely Kríž 2
Stredná náročnosť

Každopádne návštevu TBK 2 odporúčam všetkým, čo si chcú zlepšiť svoje technické schopnosti jazdy, kondičku alebo len sa voziť po lese a vychutnať si okolitú prírodu.

Podľa toho čo som sa dočítal, tak za vybudovanie vďačíme občianskemu združeniu Trail Biely Kríž. Je to dielo kolektívnej, dobrovoľníckej činnosti a stálo to nemalé úsilie.

Je to občianske združenie zamerané najmä na budovanie a udržiavanie špecifických cyklistických trás určených pre horskú cyklistiku – takzvaných MTB trailov. Snahou je vytvárať legálne MTB traily a to tak, aby čo najmenej narúšali prírodné prostredie, zároveň boli rozumne prepojené a dostupné. Traily sa nachádzajú na miestach na tento účel vhodných a schválených príslušnými úradmi.

Malokarpatské MTB singletraily Biely Kríž 2
Trail Biely Kríž 2

Takže neváhajte a navštívte Malé Karpaty nad Račou, dá sa tu zažiť kopec zábavy.

Adrian Kiripolsky

Cyklistika je pre mňa jednoducho šport, ktorý zbožňujem. Znamená pre mňa prežiť život plný zážitkov. Zážitky a adrenalín. To je to, čomu dávam prednosť. Či už z dobrého singlu alebo peknej trasy plnej výhľadov. Ďalšie tipy môžete nájsť na FB stránke Tipy na výlety.

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok

Pin It on Pinterest