MTB po Malokarpatských singletrailoch: Trail Biely Kríž TBK2

Ahojte, rád by som Vám priblížil videom ďalší z Bratislavských singletrailov.

Trail biely Kríž 2

Tento krát sa budeme voziť po TBK 2 (Trail Biely Kríž 2). Nachádza v Bratislave nad mestskou časťou Rača v pohorí Malé Karpaty. 

Malokarpatské MTB singletraily Biely Kríž 2
Mapa trailov

Najľahší prístup na trail sa zdá byť z ulice Potočná v BA – Rača, teda tam kde začneme tam aj skončíme s jazdou. Samotný zjazd sa začína na vrchole Piesky (447 m).

Video zo zjazdu

Charakteristika singletrailu 

Je to rýchly, stredne ťažký singel, ktorý je takmer výlučne z kopca. Pozostáva z menších a väčších skokov, skokov do medzier, ktoré je možné v prípade potreby obísť a veľkého počtu klopeniek a nejakých vlniek. Spodná časť singlu je veľmi kamenistá, prechádza sa tu cez dosť náročné kamenné prepady.

Malokarpatské MTB singletraily Biely Kríž 2
Flow trail Biely Kríž 2

Jeho dĺžka je 1,3 km a prevýšenie 210 m.

Náročnosť / označenie na základe IMBA klasifikácie: Stredná

Malokarpatské MTB singletraily Biely Kríž 2
Stredná náročnosť

Každopádne návštevu TBK 2 odporúčam všetkým, čo si chcú zlepšiť svoje technické schopnosti jazdy, kondičku alebo len sa voziť po lese a vychutnať si okolitú prírodu.

Podľa toho čo som sa dočítal, tak za vybudovanie vďačíme občianskemu združeniu Trail Biely Kríž. Je to dielo kolektívnej, dobrovoľníckej činnosti a stálo to nemalé úsilie.

Je to občianske združenie zamerané najmä na budovanie a udržiavanie špecifických cyklistických trás určených pre horskú cyklistiku – takzvaných MTB trailov. Snahou je vytvárať legálne MTB traily a to tak, aby čo najmenej narúšali prírodné prostredie, zároveň boli rozumne prepojené a dostupné. Traily sa nachádzajú na miestach na tento účel vhodných a schválených príslušnými úradmi.

Malokarpatské MTB singletraily Biely Kríž 2
Trail Biely Kríž 2

Takže neváhajte a navštívte Malé Karpaty nad Račou, dá sa tu zažiť kopec zábavy.

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Adrián Kiripolský
Adrián Kiripolský

Cyklistika je pre mňa jednoducho šport, ktorý zbožňujem. Znamená pre mňa prežiť život plný zážitkov. Tipy na výlety. Zážitky a adrenalín. To je to, čomu dávam prednosť. Či už z dobrého singlu alebo peknej trasy plnej výhľadov. Sledujte môj youtube kanál.Ďalšie články Adriána Kiripolského >.

Articles: 26