MTB Singletrack TBK 3 nad Bratislavou

Tip na skvelú MTB bajkovačku. Čiernou značený, obtiažnosťou teda ťažký singletrack Trail Biely Kríž 3, TBK3.

Nachádza sa v Bratislave nad mestskou časťou Rača v pohorí Malé Karpaty. Prístup odtiaľto: 48.2283750N, 17.1657514E

Video zo zjazdu TBK 3

Ako ho nájsť

Trail nájdete po tejto 2,9 km dlhej trase, ktorá sa zdá byť najľahšia. TRASA

Samotný zjazd sa začína na vrchole Piesky (447 m) tak ako aj TBK2, 48.2341675N, 17.1446222E.

Singletrail TBK 3

Vyznačuje sa rozmanitosťou terénu a prekážok, v niektorých úsekoch je trail dosť rýchly. Začína miernym svahom a končí veľmi strmým serpentínovým zjazdom.

Trail je rozdelený na stredne ťažkú v prvej časti a neskôr ťažkú časť. Preveruje podrobne jazdcove technické schopnosti.

Máme tu prírodné skalky, drevené skoky z toho dva veľké dropy s malým dopadovým priestorom , klopky, rôzne skoky, vlnky, bonusový kamenný drop na čiernej lajne aj zábavný prejazd výmoľom.

Povrch je z väčšej časti taká štrkohlina, ktorá sa v niektorých častiach dosť šmýka. Niektoré úseky sú naozaj dosť hrbaté a trčia tu tiež skaly. Všetky skoky sa dajú obísť.

Odporúčam len skúseným jazdcom, hlavne posledná časť za dropmi je dosť strmá. 

TBK Tri končí pri starom kameňolome vo Vajnorskej doline, odkiaľ je možné použiť prístupovú cestu späť k TBK2 a 3 na vrchol Piesky. Pozrite si tiež TBK2:

Dĺžka 2,3 km a klesanie -238 metrov, čierna trasa so strmými zrázmi. 

Trail Biely Kríž

Za vybudovanie vďačíme občianskemu združeniu Trail Biely Kríž. Je to dielo kolektívnej, dobrovoľníckej činnosti a stálo to nemalé úsilie. 

Je to občianske združenie zamerané najmä na budovanie a udržiavanie špecifických cyklistických trás určených pre horskú cyklistiku – takzvaných MTB trailov. Snahou je vytvárať legálne MTB traily a to tak, aby čo najmenej narúšali prírodné prostredie, zároveň boli rozumne prepojené a dostupné. Traily sa nachádzajú na miestach na tento účel vhodných a schválených príslušnými úradmi. 

Kto si trúfate neváhajte a navštívte Malé Karpaty nad Račou, dá sa tu zažiť kopec zábavy.

Trailforks: https://www.trailforks.com/trails/tbk-tri/

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Adrián Kiripolský
Adrián Kiripolský

Cyklistika je pre mňa jednoducho šport, ktorý zbožňujem. Znamená pre mňa prežiť život plný zážitkov. Tipy na výlety. Zážitky a adrenalín. To je to, čomu dávam prednosť. Či už z dobrého singlu alebo peknej trasy plnej výhľadov. Sledujte môj youtube kanál.Ďalšie články Adriána Kiripolského >.

Articles: 26