Na čo všetko je lenivosť dobrá?

Januárový Beh Bratislavou sa blíži a ja nemám dosť natrénované. Asi ma EvaMartinka opäť zrovná. Ísť alebo vzdať to? Možno preto som podvedome objednal technickú kontrolu auta na sobotný obed. Dve najkrajšie hodiny cez víkend strávené povinným vyčkávaním v autoservise sú iste dôvod neobuť tenisky a odložiť opäť tréning s dobrou výhovorkou. Bolo fakt hnusné počasie. Ako náhradný program som vybral presun do najbližšieho obchodného centra a bezcieľne ponevieranie sa po športových potrebách.

Namiesto Merinového funkčného prádla (ktoré po spotení nesmrdí) som však objavil ten najúžasnejší smooth maker v akcii za 19,90. Smooothies ma už dlho lákalo, ale stále som nákup odkladal s argumetami typu: „Ďalšia haraburda v kuchyni, po týždni ma to prestane baviť, bude to len zavadzať, hit nových teleshoppingov,…“ tentokrát som ale podľahol. Mix paradajok, uhorky a stopkového celéru pre mňa objavil nový svet stravovania. Nulový odpad, žiadne odšťavovače. Ani som nevedel, ako ubehla hodina, ochutnal som niekoľko drinkov a s plným bruchom som si uvedomil, že čas sa minul. Bolo po dvanástej, servis zatvárali o jednej a ja som bol hódne ďaleko. A pešo.

Kúpiť, či vrátiť sa neskôr? Práve v tom okamihu mi volali zo servisu, že už je hotovo a môžem si auto do desať minúť vyzdvihnúť. No povedz im, že musia čakať. Že si niekde v blbej predajni, 8 km od servisu, niekde na druhom konci sveta.

Nezaváhal som. Som predsa športovec. Okamžite kúpil smoothmixér, zaviazal poriadne šnúrky na topánkach a dážď, sneh, vietor, všetko jedno, vyrazil som optimistickým poklusom naspäť. No čo vám poviem. Zastavil som sa až v servise, dal som rekord, splnil tréningový plán, stihol prevzatie auta a ešte som bol oveľa múdrejší. Podelím sa o zopár životných poučení:

  • Ak potrebujete odbehnúť 8 km, nejedzte veľa a najmä nevypite predtým liter smoothie. Dosť to ločká.
  • V aerodynamike Vám nepomôže, ak pobežíte s neformenou krabicou s mixérom (odporúčam na beh nebrať ani iné nákupy)
  • Najlepší dôvod na rýchlostný rekord je adrenalín z rizika, že vám zavrú autoservis priamo pred nosom
  • Lenivosť má tiež svoj význam. Ak by som bol normálne behať, neobjavil by som smoothies a nezabehol s plným bruchom rýchlostný rekord na 8 km.

Takže Eva teš sa. V sobotu 31.1. o 10,00 pred Euroveou. Beží sa 5 km, aj 10 km okruh. Kto sa pridá je vítaný, kto nám príde zafandiť, budeme šťastní. A potom môže vliezť do centra a objaviť svoj nový smoothie maker.:-)

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Redakcia Reštartnisa
Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Articles: 77