Slniečko je najlepší štartér

Niekto povedal, že Veľkonočné sviatky sú druhým najväčším sviatkom obžerstva na Slovensku. Iba v nedeľu som sa vrátil z týždenného cyklosústredenia na Krke a za tie dva dni uvoľnenia som porušil snáď všetky predsavzatia. Tiež som sa obžerstvu nevyhol. 🙂  Verím, že vy ste to zvládli lepšie, ako ja.

Súc si vedomý čo ma čaká, šibačku som radšej strávil na bajku v lesoparku. Veľká noc ma prekvapila nádherným jarným počasím. Slnko je skvelý výmysel.

Na cyklokempe sme počas 7 tréningových dní spoznali najväčšie prekážky zapáleného cyklistu. Okrem vetra, dažďa a zimy sú to najmä Zoltán Kissfalugy (nechce sa mi, móžem sa na to… ), premotivovaná súťaživosť (som rýchlejší a dokážem to všetkým) a tímová nevyrovnanosť (zle zvolená tréningová, kondičná alebo mentálna partia).

Je fajn mať partiu, ktorá ťa podporí a potiahne, ktorá ti rozumie. Než však trénovať s prehnane súťaživou, alebo o triedu výkonnejšou, alebo slabšou  partiou, lepšie je niekedy trénovať sám. Bicykel, či beh pre mňa znamená najmä slobodu, voľnosť, uvoľnenie, radosť. Keď sa rozbehneš, ideš svojim tempom, so svojimi myšlienkami a pokojom. Všetko sa poukladá akosi samo.

S pohybu musíš mať najmä radosť. Ak to prepálim, ak je toho veľa, ak nie som spokojný a musím sa do toho nútiť, nie je to ono.

Vyber si preto šport, ktorý ťa baví, nájdi si svoje tempo, objav slnko, nadšenie, optimizmus, čerstvý vzduch a neprepáľ to. Aby si sa na zajtra znova tešil/a.

Veľká noc je za nami a ja s obavou čakám, ako sa zajtra postavím na váhu. Ale nevadí. Udržovanie váhy je beh na dlhé trate, ktorý pripúšťa aj drobné zlyhania. Dôležitá je celková zmena v hlave, že to nevzdáme. Všetci už vieme, že najlepšou obranou pred depkami a zlou náladou je práve slnko, pohyb a čerstvý vzduch.

Slnko nás štartuje a máme ho čoraz viac.

Dajme si znova na tento týždeň hodinu pohybu na slniečku denne. Do pohody. Neprepínaj, nenúť sa. Ak jeden deň nevydá nevadí, na zajtra trochu pridaj. Sleduj, ako sa prebúdza príroda. Robíš to pre seba, pre svoj dobrý pocit, dopraj si z pohybu radosť.

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Petere
Petere

Nadšený biker a bloger, ktorý sa dá bláznivo nahovoriť na akúkoľvek výzvu. Jazdí s radosťou, pre dobrodružstvo, zážitky a endorfín. Jazdí cestu i horu, nie je mu cudzí ani e-bajk. Zakladateľ združenia a blogu Reštartnisa. Reportáže, hiking, turistika, hory, Alpy a cestovateľské zážitky. Sleduj náš instagram aj twitter.

Articles: 54