1. novembra vyrážame na cyklovýlet


Tak ste ma presvedčili.

Jarný kemp je naozaj ďaleko a treba urobiť rozlúčku s jeseňou.

Pozývam všetkých tlouštíkov a kondičákov na sobotný spoločný cyklovýlet. Plán je taký, že 1.novembra objazdíme Neusídlerské jazero cez kompu. Cestou sa spoznáme, pokecáme, zbratáme.

Po intervenciách viacerých z vás však asi prehodnotíme plán a premiestnime bojisko na Dunajské ramená. Z dvoch dôvodov. 80 km (hoci po rovine) bude pre viacerých asi naozaj veľa a počasie v novembri už nemusí byť to pravé orechové. Vyhovárať sa môžeme na to, že pridať sa môžu aj malé deti. Aspoň o jednom viem. 🙂

Takže. Ak nebudú padať krúpy, nebude zemetrasenie, živelná pohroma a ani nebude lejak, ktorý vytopí Bratislavu neplánujte si cez budúci víkend nič a pripojte sa. Určite sa stretneme a určite urobíme nejaký výkon. Najmä sa však navzájom spoznáme. 🙂

Detaily budeme postupne upresňovať podľa vývinu počasia v tomto diskusnom vlákne.

Do schudnutia priatelia

Peter


AKTUÁLNE


Zdravím všetkých.

Celý týždeň som riešil kopec podnetov od možného presunu termínu kvôli dušičkám, cez časový posun, prepravu byciklov až po otázky tipu zima, chlad, počasie, dážď. Výsledok nasledovný:

 • Počasie
  vyzerá to na ustálené počasie, asi nám aj slniečko zasvieti. Bude však chladno, v tomto ročnom období to už inak nebude. Doporučujem teplé oblečenie o jazde v krátkych gatiach bez termovrstiev ani nesnívajte 🙂 Bude vám zima. Doporučujem niečo na hlavu, vhodné sú aj rukavice. Prilba by mala byť povinnosťou. 🙂
  Aby som išiel vzorom, prídem ideálne oblečený a po jazde si možeme v Bosorke o kvalitnom oblečení na zimný tréning podrobne pokecať.
 • Termín
  Sobota 1. november štart pri bufete Bosorka. Preventívne sme kvôli požiadavke účastníkov posunuli štart na 12,00 hod. Má to aj svoju výhodu. Bude teplejšie.
 • Bufet Bosorka
  Zadajte do googlu a nájdete desiatky odkazov aj s presnou lokáciou. Je to veľký murovaný bufet, kde sa hrádza odpája od Dolnozemskej cesty.
 • Doprava
  Bohužiaľ snažil som sa niečo zorganizovať, ale nieje v mojich silách zabezpečiť prepravu bicyklov. Kto sa chce zúčastniť musí sa dopraviť sám. Buď prímestský vlak a MHD (preprava byciklov je bezplatná) alebo autom (priamo na Dolnozemskej ceste pri bufete sa dá parkovať v odstavnom pruhu)
 • Bez bicykla
  Ak máte ozajstný poblém s dopravou bycikla, kľudne si zoberte tenisky, alebo korčule a urobte si od 12 hod. popri nás paralelný 1,5 hod. výlet na hrádzi. Toľko asi potrvá, kým sa vrátime späť a potom možeme pokračovať v Bosorke.
  Štart 12,00 bufet Bosorka
  Predpokladaný návrat 13,30 – 13-50 tiež bufet Bosorka
 • Trasa
  sa nemení Bosorka – Danubiana a naspäť (34km)
  pre mimoriadne kondične akčných – predĺženie na Dobrohošť (52km)

Ja pôjdem určite. Vyrážam o 12 spred bufetu. Komu plán vyhovuje, nech sa pripojí.

Tí, čo pôjdete dajte mi mailom obratom vedieť na [email protected], aby sme o vás vedeli kvoli koordinácii. Koordinačný mobil 0948 615555.

Príjemný víkend a

Do schudnutia priatelia

Peter

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 321