10 ideálnych potravín pre chudnutie

10 ideálnych potravín pre chudnutie

Skúste zaradiť do svojho jedálnička niektoré z nasledovných potravín:

Naklíčené rastliny

Ideálna strava pri jarnej očiste a chudnutí. Naklíčená zelenina, fazuľka, struky a tiež semená. Sú plné bielkovín a živín. Rýchlo dodávajú energiu. Ľahko a veľmi rýchlo sa vstrebávajú. Viete si ich dopestovať aj na okne v kuchyni a majú v sebe omnoho viac vitamínov a minerálov (a prirodzených), ako tabletky a komerčné potravinové doplnky.

Škorica

Je veľmi užitočná pri kontrole hladiny cukru v krvi. Dokázateľne znižuje glukózu i cholesterol. Je veľmi účinná pri liečbe cukrovky druhého typu. Škorica tiež redukuje chuť k jedlu. Najlepší je škoricový čaj. Viete, že extrakt škorice a zázvoru sa používa ako ingrediencia do telového mlieka, ako zábal proti celulitíde?

Grapefruit

Funguje ako prirodzená tuková brzda, pretože blokuje hormóny ukladajúce tuky. Má schopnosť spomaliť chuť k jedlu a tiež podporuje lipolýzu, čo je procedúra k odbúravaniu vnútorných tukov. Grapefruit obsahuje naringín, zodpovedný za typickú chuť týchto plodov, ktorý podporuje činnosť pečene a tým aj odbúravanie tukov.

Zázvor

Tiež Ďumbier lekársky.K dostaniu v každom zelovoci. Je z neho výborný čaj i pikantná prísada k ľahkým nápojom. Zázvor sa vyznačuje svojou ostrou až štipľavou chuťou, vďaka látke gingerol a kapsaicínu. A práve gingerol významne štartuje tukový metabolizmus.

Mäta

Táto bylinka je osobitá prenikavou vôňou, ktorú jej dodáva silica s mentolom. Chutí osviežujúco, atraktívne voní a upokojuje. Už to by mi stačilo. 🙂 Navyše pozitívne vplýva na tráviaci trakt, podporuje vylučovanie žalúdočných štiav, žlče a bojuje proti nadúvaniu. Tiež bonus. Chvíľu po jedle si doprajte pár dúškov pepermintového/mätového čaju a vaše chute sa upokoja. Už viac nebudete cítiť túžbu po sladkom a menej zjete.

Pomaranč

Chutí, je skvelý čistič a detoxikant. Nelikvidujte pri šúpaní aj bielu šupku okolo dužiny. Obsahuje pektín, ktorý je potrebný pre množenie veľkého množstva zdravých probiotických baktérií. V procese, keď baktérie tento pektín trávia, vznikajú takzvané mastné kyseliny s krátkym reťazcom, ktoré chránia črevo pred rakovinou.

Vlašské orechy

Sú vitamínová a proteínová bomba, sú tiež kalorické, obsahujú však najmä dôležité kvalitné tuky, bez ktorých telo v pohode nebude.

Chia semená

Vďaka vysokému obsahu esenciálnych mastných kyselín (omega-3 a omega-6), ktoré podporujú mozgovú aktivitu podporujú energiu a koncentráciu. Po nasiaknutí vodou a zgelovatení Chia semená zväčšia svoj objem až 9x, pritom nemajú žiadne kalorie. Vyvolajú dlhodobý pocit sýtosti a dokážu oklamať mozog, že netreba jesť. Viac o Chia semenách >

Zelené Smoothies

Vyslovene odporučame útlu knižku, ktorá je práve v predaji. Nápoje a šaláty z listovej zeleniny spúšťajú očistné procedúry voči cholesterolu, tuku a toxínov v tele. Práve listová zelenina vyhovuje všetkým nutričným potrebám človeka a zo všetkých potravinových skupín obsahuje najviac cenných živín. Po ich pravidelnej konzumácii očakávajte nárast vitality, energie, ale vďaka vláknine a glykemickému indexu najmä ľahkosť bytia a úbytok váhy.

Čucoriedky

Pestujem ich aj na záhrade. Mám vlastné skoro pol roka, v obchodoch prakticky celý rok. Sú plné antioxidantov, vlákniny, vitamínov a minerálov. Pomôžu vám posilniť imunitný systém, znížiť hmotnosť a hladinu cholesterolu.

Nezabudnite, že strava je 60% úspechu a pohyb zvyšných 40%.

Rozhýbte sa s nami

vymenil som cez vianoce gauč, telku a koláče za endorfíny a pohyb.
A robí mi to dobre…

[pl_section section=”widgets” id=”1072958257″]
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.