10 ideálnych potravín pre chudnutie

Skúste zaradiť do svojho jedálnička niektoré z nasledovných potravín:

Naklíčené rastliny

Ideálna strava pri jarnej očiste a chudnutí. Naklíčená zelenina, fazuľka, struky a tiež semená. Sú plné bielkovín a živín. Rýchlo dodávajú energiu. Ľahko a veľmi rýchlo sa vstrebávajú. Viete si ich dopestovať aj na okne v kuchyni a majú v sebe omnoho viac vitamínov a minerálov (a prirodzených), ako tabletky a komerčné potravinové doplnky.

Škorica

Je veľmi užitočná pri kontrole hladiny cukru v krvi. Dokázateľne znižuje glukózu i cholesterol. Je veľmi účinná pri liečbe cukrovky druhého typu. Škorica tiež redukuje chuť k jedlu. Najlepší je škoricový čaj. Viete, že extrakt škorice a zázvoru sa používa ako ingrediencia do telového mlieka, ako zábal proti celulitíde?

Grapefruit

Funguje ako prirodzená tuková brzda, pretože blokuje hormóny ukladajúce tuky. Má schopnosť spomaliť chuť k jedlu a tiež podporuje lipolýzu, čo je procedúra k odbúravaniu vnútorných tukov. Grapefruit obsahuje naringín, zodpovedný za typickú chuť týchto plodov, ktorý podporuje činnosť pečene a tým aj odbúravanie tukov.

Zázvor

Tiež Ďumbier lekársky.K dostaniu v každom zelovoci. Je z neho výborný čaj i pikantná prísada k ľahkým nápojom. Zázvor sa vyznačuje svojou ostrou až štipľavou chuťou, vďaka látke gingerol a kapsaicínu. A práve gingerol významne štartuje tukový metabolizmus.

Mäta

Táto bylinka je osobitá prenikavou vôňou, ktorú jej dodáva silica s mentolom. Chutí osviežujúco, atraktívne voní a upokojuje. Už to by mi stačilo. 🙂 Navyše pozitívne vplýva na tráviaci trakt, podporuje vylučovanie žalúdočných štiav, žlče a bojuje proti nadúvaniu. Tiež bonus. Chvíľu po jedle si doprajte pár dúškov pepermintového/mätového čaju a vaše chute sa upokoja. Už viac nebudete cítiť túžbu po sladkom a menej zjete.

Pomaranč

Chutí, je skvelý čistič a detoxikant. Nelikvidujte pri šúpaní aj bielu šupku okolo dužiny. Obsahuje pektín, ktorý je potrebný pre množenie veľkého množstva zdravých probiotických baktérií. V procese, keď baktérie tento pektín trávia, vznikajú takzvané mastné kyseliny s krátkym reťazcom, ktoré chránia črevo pred rakovinou.

Vlašské orechy

Sú vitamínová a proteínová bomba, sú tiež kalorické, obsahujú však najmä dôležité kvalitné tuky, bez ktorých telo v pohode nebude.

Chia semená

Vďaka vysokému obsahu esenciálnych mastných kyselín (omega-3 a omega-6), ktoré podporujú mozgovú aktivitu podporujú energiu a koncentráciu. Po nasiaknutí vodou a zgelovatení Chia semená zväčšia svoj objem až 9x, pritom nemajú žiadne kalorie. Vyvolajú dlhodobý pocit sýtosti a dokážu oklamať mozog, že netreba jesť. Viac o Chia semenách >

Zelené Smoothies

Vyslovene odporučame útlu knižku, ktorá je práve v predaji. Nápoje a šaláty z listovej zeleniny spúšťajú očistné procedúry voči cholesterolu, tuku a toxínov v tele. Práve listová zelenina vyhovuje všetkým nutričným potrebám človeka a zo všetkých potravinových skupín obsahuje najviac cenných živín. Po ich pravidelnej konzumácii očakávajte nárast vitality, energie, ale vďaka vláknine a glykemickému indexu najmä ľahkosť bytia a úbytok váhy.

Čucoriedky

Pestujem ich aj na záhrade. Mám vlastné skoro pol roka, v obchodoch prakticky celý rok. Sú plné antioxidantov, vlákniny, vitamínov a minerálov. Pomôžu vám posilniť imunitný systém, znížiť hmotnosť a hladinu cholesterolu.

Nezabudnite, že strava je 60% úspechu a pohyb zvyšných 40%.

Rozhýbte sa s nami

vymenil som cez vianoce gauč, telku a koláče za endorfíny a pohyb.
A robí mi to dobre…

[pl_section section=“widgets“ id=“1072958257″]

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Nataša Danečková
Nataša Danečková

Nadšená teoretička pohybu a zdravej výživy, občasná blogerka a mama tímu Reštartnisa, ktoré každého nadchne, ale nič nedokončí.

Articles: 25