Aj tento rok sa odveziete do Chorvátska autovlakom. Predpredaj začal.

Aj v tejto v letnej sezóne môžeme cestovať do Chorvátska autovlakom. Pohodne, bezpečne, komfortne a ekologicky. Už tretí rok po sebe totiž Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v spolupráci s rakúskym dopravcom Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) vypraví vlaky do Splitu. Dovolenka tak môže začať už v Bratislave na Hlavnej stanici a nemusíte riešiť premávku, únavu a diaľnice.

Navyše tým, že sa Chorvátsko stalo od 1. januára tohto roka súčasťou schengenského priestoru, na hraniciach Slovinska a Chorvátska už neprebieha v nočných hodinách hraničná kontrola, čo prispieva k pohodliu cestovania. Zároveň Chorvátsko od tohto dátumu prijalo aj spoločnú európsku menu euro, namiesto kuny.

Autovlak do Splitu

Pravidelné vlakové spojenie z Bratislavy do Splitu a späť môžu cestujúci po novom využiť od 3. mája do 7. októbra. Vlak bude vyrážať trikrát týždenne z bratislavskej hlavnej stanice každú stredu, piatok a nedeľu o 15:53 a zo Splitu zas každý pondelok, štvrtok a v sobotu o 17:20.

V cestovnom lístku v lôžkovom vozni je zahrnutý aj welcome drink a plnohodnotné raňajky. Počas celej prepravy si cestujúci môžu vo vlaku zakúpiť tiež občerstvenie a nápoje, a to v lôžkovom vozni u stewarda. Železničná stanica i terminál vykládky automobilov sú v Splite lokalizované priamo v centre mesta oproti prístavnému terminálu lodí na jednotlivé chorvátske ostrovy.

Zhrnutie

  • Priame spojenie do chorvátskeho letoviska bude fungovať tento rok dlhšie – od mája do októbra
  • Vlak radený z najmodernejších klimatizovaných vozňov bude premávať trikrát týždenne
  • Do Splitu si vo vlaku môžete previezť aj svoje auto a motorku
  • Dospelí sa do Splitu dostanú už od 29,90 €

Detailné informácie nájdete tu ZSSK

Pošli ďalej
PR články
PR články

PR články dodané našimi partnermi, podporovateľmi a spolupracovníkmi.

Articles: 23