Ako dobehnúť 7 hodinový limit, Memoriál Jána Švočáka, ALS beh

Začalo to výhrou štartovného na kratšiu trať ALS behu – Memoriál Jána Švočáka. Čoraz viac som však bola presvedčená, že na kratšej štartovať nechcem – lebo Ultralanovka je za rohom, objem aj výškové sa zídu. Prehodenie registrácie však už na mieste štartu nebolo možné. Večer pred podujatím sa mi dostalo do uší, že @maria_kubova pôjde ako zadný voj.

Nejak som však túto info nechala plávať. Ale prišlo ráno a počas sedenia na 🚽 mi čosi napadlo😃. Ak to Majke a orgom nebude prekážať, rada by som tiež išla v zadnom voji. Tak som sa rýchlo snažila na Majku nakontaktovať a vďaka Peti Straškovej sa to aj podarilo. Všetko klaplo, vrátila som čip a štartovacie číslo na 21 km orgom a hurá do zadnovojového dobrodružstva s Majkou a Luckou @s_kridlami_slobody.

Čakalo nás 44 km, 2000 výškových m a 7 hodinový limit.

Memoriál Jána Švočáka

ALS charitatívny BEH – memoriál Jána Svočáka je charitatívne podujatie, ktoré sa koná každoročne na jar vo Svite. Celý výťažok z podujatia putuje ľuďom s nervovo-svalovými ochoreniami. Spoločne už vyzbierali 47770€. 

ALS beh

Kdesi-čosi odbila 7. ranná hodina a vyše 250 bežcov sa rozbehlo do kopcov. A my za nimi poklusom. Zopár opozdilcov nás dobehlo, aj obehlo a naháňačka mohla začať.

Všetko sa bežalo fantastickým terénom – pod nohami fajne mäkko v ihličí, sem-tam koreň, kameň, počasie ideálne na beh. Akurát na hrebeni kus fúkalo, to len aby sme veľmi rozmaznaní nedošli do cieľa. Občerstvovačky ako vždy s perfektným servisom a najúžasnejšími ľuďmi (ďakujeme za všetko ❤). Dlhý report nebude, lebo celú trasu sme prekecali (však 3 ženy), ochkali nad výhľadmi – vpravo Vysoké, vľavo Nízke Tatry – na hlboké úvahy nebol čas😃. Psychohygiena však dostatočná, nejaký ten bordel zo seba som v tých horách nechala. Na oplátku sme však s dievčatami pozbierali značenie a občas upadnuté smetie po bežcoch pred nami.

A ešte zopár ponaučení do batôžka – ber si rezervnú fľašu na vodu – ak nie tebe, tak pomôžeš iným bežcom (cestou na 2.O som všetko rozdala), z občerstvovačky ber gély, a magnézka – keď nie sebe, tak pomôžeš iným bežcom (niektorým to fakt pomohlo) a nejedz veľa chleba s masťou, lebo… 😃

Memoriál Jána Švočáka je fajn. Ďakujem, že môžem❤️

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Hena Pulenová
Hena Pulenová
Articles: 3