Golfové smart popoludnie s Huawei Watch 3 Pro

Golfový areál v Hrubej Borši sa stal svedkom môjho ďalšieho môjho pokusu ovládnuť green. Skúšal som to už niekoľko krát ale nikdy nevydalo. Presnosť a sila mojich úderov ma vždy dostávali do fázy hlbokej depresie. Driving range, patovanie, čipovanie, odpal,… o tom sa dá skvelo teoretizovať. Keď sa však snažím tú krpatú loptičku priblížiť k jamke, teória akosi prestáva fungovať.

Huawei používam už niekoľko rokov. Mám skvelé skúsenosti s ich mobilmi P30 a P40 Mate Pro, ktoré som úspešne vymenil za zrkadlovky a kompaktné foťáky. Fotia skvelo a ja som bez záťaže. Dnes mám voľné ruky, nič na krku, ani v batohu a fotím prakticky každý výjazd s rovnocennými výsledkami ako s bežným fotoaparátom.

Tentokrát ma v Huawei namotali na smart hodinky. Skúsili to na mňa cez športové režimy. Aby som si otestoval golfové údery s Watch 3. Okrem merania tepu a GPS trackovania majú totiž aj vstavanú novú funkciu: meranie sily a rýchlosti odpalu pri golfe.

Golf síce nehrávam ale už v minulosti som koketoval s myšlienkou výmeny môjho cyklokomputra Garmin Edge 830 s hrudným pásom a meračom výkonu za pohodlnejšie hodinky. Neodolal som.

golf Hrubá Borša
Pred greenom

Huawei Watch 3

Už na prvý pohľad zaujme precízne spracovanie a kožený remienok. Práve ten v mojich očiach povyšuje nevyhnutné meranie GPS a výkonu na elegantné hodinky nabité množstvom funkcií. Ako človek, ktorý je vo vode kedy sa len dá, by som ale uprednostnil skôr silikónový remienok, ktorý je tiež v ponuke.

Existujú 2 verzie Watch 3 a Watch 3 Pro. Funkciami a výkonom sa nelíšia. Iba hmotnosťou, hrúbkou a kvalitou použitých materiálov. Oproti normálnej verzii z nehrdzavejúcej ocele má Pro verzia zafírové sklo a titánové prevedenie. Prejaví sa to však na hrúbke a hmotnosti. Ak neradi nosíte nabíjačky, rozhodne vás presvedčí výdrž, ktorá vo verzii Pro dosahuje 5 dní bez nabíjania v štandardnom režime a 21 dní v režime dlhej výdrže batérie.

Ciferník a display

Rozhodne zásadný posun k lepšiemu. Tak jasný, ostrý a prekreslený display viditeľný aj na priamom slnku som snáď ešte nevidel.

Základný predinštalovaný display pôsobí natoľko vierohodne, že som chvíľu z diaľky pochyboval, či hodinky nemajú mechanický ciferník. Ten si však môžte vytunovať 200 ďalšími ciferníkmi z galérie aplikácií.

Huawei GT3
Solídne remeselné prevedenie

Desiatky smart režimov

Komunikácia s mobilom, hudba, notifikácie i možnosť telefonovania zo zápastia sú už dnes očakávanou funkciou každých inteligentných hodiniek. Spresnené meranie tepovej frekvencie zo zápästia, prekysličenie krvi VO2MAX, krokomer asi tiež. Prekvapí však meranie telesnej teploty. A najmä navigácia v systéme, ktorá je veľmi intuitívna a prehľadná. Tiež športové režimy. Hodinky dokážu trackovať viac ako 100 tréningových režimov – 19 profi režimov pre vnútorné i vonkajšie športy a 85 vlastných režimov s automatickou detekciou cvičení pre 6 najbežnejších typov tréningu. Nechýba ani triatlon a intervalový tréning.

Barometer

Senzor zrýchlenia, gyroskopický senzor, geomagnetický snímač, ale najmä senzor barometrického tlaku. Už nikdy by som nechcel merač nastúpaných metrov bez barometra. To vám potvrdí každý, kto bajkuje alebo trailuje po horách. Práve barometrický snímač vám najlepšie odmeria nastúpané metre. A že sa tie GPS merače bez tlakomeru dokážu mýliť až neuveriteľným spôsobom vám potvrdí každý, kto s takým meračom jazdil. Watch 3 majú barometer integrovaný v oboch verziách.

U mňa ostáva teda jediná zásadná výhrada: neschopnosť synchronizovať trasy so Stravou.

V Huawei sme sa dohodli, že si počas augusta hodinky zapožičiame a otestujeme presnosť trackovania v porovnaní so Suunto a Garminom. Rád porovnám rozdiely v nameranej výške a presnosti trasy, ak budem mať na jednej ruke tri rozličné zariadenia. 🙂

Huawei GT3
Množstvo smart režimov

Naspäť ku golfu

Jedna kľúčna kosť, jedna píšťala, dve rebrá, zápästie,… Čím som starší, tým viac si uvedomujem, že horský beh a adrenalínová cyklistika nemusia byť pre mňa ako seniora tie najbezpečnejšie športy. Vyskúšali sme si na odpalisku odpáliť kýbel loptičiek a bol som prekvapený. Ak sa do toho opriete, po dvoch vedierkach budete mať fest dosť. A bezpečne. Teda pokiaľ sa nezabudnete niekde v priestore odpaliska.

golf Hrubá Borša
Na odpalisku

V reáli sme vyskúšali golfové funkcie a merania smart hodiniek. Na fotke nižšie vidno základné údaje. Meria to prekvapujúco presne. Zadný náprah, predný švih a tempo s rýchlosťou švihu v m/s. Výsledky sme si viacerí porovnali. Pochopil som, že Tiger Woods už zo mňa rozhodne nebude.

Golf sa tak zaradil medzi ďalšie športy ktoré nezvládam. 🙂

Huawei GT3
Meraná sila odpalu

Záverom dodám, že hodinky ma veľmi príjemne oslovili. Najmä tá základná verzia je tak ľahká, že si ich človek na ruke ani neuvedomuje. To je hlavný predpoklad merania základných zdravotných funkcií (tepy, stres, tlak, spánok a podobne). Je dobré mať ich na ruke aj v noci.

Viacerí lekári tiež odporúčajú pri súčasnej COVID pandémii meranie prekysličenia krvi. Práve to prekysličenie môže byť totiž prvý indikátor nakazenia.

Naprosto skvelý je za každých podmienok čitateľný a skvelo prekreslený jasný display. Tiež výdrž batérie a predvolené športové režimy pre indoor i outdoor. Ak by hodinky synchronizovali so Stravou, už by som ich asi z ruky dole nedal. 🙂

Huawei GT3
Viac ako 200 ciferníkov na výber

Čaro golfu je v pohode a socializácii

Pokojný a relaxačný šport, umožňujúci stráviť hodiny na greene. S golfom som bol prvýkrát konfrontovaný v Škótsku. Len v okolí Edinburghu je 9 golfových ihrísk. Tam hrá golf snáď každý. A tak nečudo, že sa pri golfe stretnú šofér taxíku, finančný riaditeľ nadnárodnej spoločnosti, učiteľ i aristokrat. Spolu si v zhode zahrajú a pritom jediné merítko je dosiahnutý handicap. Tak sa mi to páči. Golf by mala byť hra pre každého.

U nás najmä v začiatkoch bol golf skôr vnímaný ako snobárna pre smotánku. Dnes však zvažujem, že by som mal ten green predsa len vyskúšať.

Golf Hrubá Borša
18 jamka

Emergency call

Aj by som zabudol na to najdôležitejšie pre cyklistov a hikerov v teréne. Huawei Watch 3 majú jednu naprosto užitočnú funkciu. Detekujú možný úraz alebo pád. Ak hodinky zaznamenajú počas športu zastavenie pohybu, vyzvú vás na potvrdenie. Ak nepotvrdíte že ste OK, vyšlú automaticky informáciu na vopred stanovené telefónne číslo. Pri dnešných MTB downhiloch a stretoch turistov s medveďmi je to skutočne užitočná funkcia. Tiež to radi v praxi otestujeme.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 321