Huawei Freebuds 4i: Dve výhry v jednom

Je po jedenástej v noci, vedľa mňa spí ľahkým spánkom žena a ja sa snažím potichu zložiť slúchadlá z uší: „Kurňa, zas to nezapadlo.“ Po tom, čo mi dohral Anouar Brahem som si dal radšej ešte dva kúsky Valentina Silvestrova Touching the memory a Silent Music. Huawei Freebuds 4i: Dve výhry v jednom.

Človek potrebuje nové hračky. Vlastne som slúchadlám veľmi vďačný. Po dlhšom čase ma vrátili (mimoriadne pohodovo) do vesmíru hudby a pokoja. Pre ajťáka, tráviaceho hodiny za počítačom, nie je nič lepšie ako zavrieť oči a odovzdať sa do náručia vyšších harmónií. Nabudúce dám aj tú o veltlíne.

Prehľad i zážitok

Až so slúchadlami Freebuds 4i som pochopil význam podcastov. Tých romantizujúcich: Krvavý Dobšinský, rozhlasových rozhovorov i esejí, či denných súhrnov správ v mainstreamových denníkoch. Je to nesmierna psychohygiena odpojiť sa od reklamy, diskusných vlákien a vypočuť si so zatvorenými očami iba to, čo naozaj chceš a potrebuješ. Poobede už zvažujem, aký si pripravím playlist na večer.

Freebuds 4i: dve slúchadlá v jednom vajci

Uložené v jednom elegantnom nabíjacom vajíčku s originálnym minimalistickým dizajnom. Ale najprv dajme niečo o zvuku. Kŕmim sa akustickou hudbou, klasikou, džezom a vybranými rockovými peckami. Milujem ľudský hlas, klavír, husle, organ a akustické nástroje. Tiež blues, Jimmyho, Led Zeppelin i Paula Newcomba či Dandy Warhols. Vždy som bol na zvuk náročný, preto aj v aute a tranzistoroch hudbu skôr nepočúvam. Freebuds 4i sa stali výnimkou. Ponúkli mi krištáľovo priezračný zvuk a to všade.

Pri športe aj na gauči

Vajíčko sa zmestí všade. Do vačku aj pod vankúš. Silikónovým štupľom do uší som uveril až potom, ako som s nimi odbehal 7 km na bežeckom páse. Nevypadli a držali ako prilepené. Chvíľu mi však trvalo pochopiť ich správne nasadenie. Najväčšie počiatočné obavy som mal, keď som sa s nimi nakláňal nad záchodovou misou. Nerád by som skúšal vodotesnosť. Ale nevypadli. Skvelé poznanie. Držia skvele.

Stali sa mojim spoločníkom pri športe aj na gauči.

Na horách aj pri mori 

Sadnem si na okraj útesu a potichu pozorujem okolie, ticho a more. Dlho som rozmýšľal ako tento zážitok ešte vylepšiť. Freebuds 4i to zmenili. Dnes už bez vajca na hory nejdem. Vajičko sa stalo nevyhnutnou potrebou, podobne ako fotosmartfón P50 Pro, s ktorým mimochodom cez bluetooth skvelo komunikujú.

Našťastie smartfón má dostatočnú kapacitu aj pre ofline hudbu v bezstratovom formáte.

Pred pár rokmi ma na Jazz Baltice čakal úžasný zážitok. Salzau Music On The Water. Lars Danielsson, Chistopher Dell, Nills Landgren: kontrabas, vibrafón, trombón, žblnkanie vody a spev vtákov. Občas chrápanie. O tretej ráno sa stovky poslucháčov porozkladali v spacákoch okolo jazera a muzikanti sa postavili na plávajúci pontón. Hrali, až kým vyšli ranné zore. Vytvorili vtedy dokonalú symbiózu zvukového energetického poľa a prírody. Odvtedy má pre mňa ranný spev drozdov a Salzau park magickú príťažlivosť.

Lanzarote: El Golfo divoký Atlantic pod Timanfayou
Tu si zrejme nezaplávame

Sadím si na okraj útesu a potichu pozorujem okolie a more. V pozadí na hukote vĺn mi potichu hrá Debussy. Je mi dobre. Toto je skutočná nirvána. Pritom vajíčko je oproti fľaši vína, vývrtke a sklenenému poháru minimálna záťaž.

Muzikálnosť aj bystrenie rozumu

Mám už svoj vek a veci mi vypadávajú. Slúchadlám Freebuds 4i som vďačný aj za to, že mi pomáhajú bystriť mozog krížovkára. Práve kvôli offline playlistu si musím každé poobedie spomínať na názvy dávno stratených klenotov a hudobných interpretácií. Treba ich stiahnuť, aby mohli byť k cestovnému zážitku aj bez wifi a spotreby dát k dispozícii. 🙂

Umenie i logické hry

Vráťme sa však k podstate. S kúpou Freebuds 4i si nekupujete len zvukový zážitok, ale aj skvelú hru. Tá si nezavdá s rubikovou kockou alebo stredne náročnými puzzlami. Skúste v tej noci, v úplnej tme, pri ľahkom spánku ženy, vytiahnuť slúchadlá z uší, nájsť vajíčko, otvoriť ho a zastrčiť tam slúchadlá. V správnej orientácii, pod správnym uhlom a správne natočené, tak aby veko zaklaplo. A ticho ich odložiť. Skúste ženu pri tom neprebudiť.

Našťastie sa slúchadlá dobíjajú cez univerzálne USB 3. Odpadá tak komplikované hľadanie nabíjačky, ako sa mi to stáva pri hodinkách Watch 3 Pro, ktoré vydržia tak dlho, že zvyknem zabudnúť, kde som naposledy nechal nabíjačku.

Pôvodne ste asi čakali nejaký kritický test na technickú úroveň slúchadiel. Nedočkáte sa. Mám ich proste rád a sadli mi. Ak chcete vedieť o ich krištáľovom, priestorovom zvuku a komforte používania viac, jednoducho si ich skúste nasadiť na uši. 🙂

Pošli ďalej
PR články
PR články

PR články dodané našimi partnermi, podporovateľmi a spolupracovníkmi.

Articles: 23