Kam na výlet Bratislava

Ak hľadáte krátky jednodenný nenáročný výlet do prírody s rodinou, ponúkame vám niekoľko overených tipov. Kam na výlet: Bratislava a okolie.

Najviac turistických možností ponúkajú Malé Karpaty.

Kamzík a Železná studnička

Snáď notoricky známou je cvičná lúka pod Kamzíkom. Z druhej strany Kamzíka môžete obdivovať Bratislavu z pred pár rokmi otvorenej drevenej vyhliadkovej veže pod Kamzíkom.

Výlet doplňte zostupom na Železnú studničku. Na Kamzík (podobne ako na Železnú Studničku) sa ľahko dostanete trolejbusom i autom, vedie sem niekoľko turistických trás z každého smeru.

Turistika Malé Karpaty nad Račou

Trojuholník Pekná cesta, horáreň Kačín a Biely Kríž ponúka nenáročnú turistiku cez desiatky turistických trás nad Račou. Navyše mesto zaviedlo na Peknej ceste elektroautobus, ktorý vás vyvezie každý víkend až na hrebeň, na horáreň nad Peknou cestou, kde môžete ktorúkoľvek z túr začať.

Cieľov je veľa. Ak chcete skončiť v dosahu MHD ideálnou voľbou je objaviť túry:

  • Z horárne Krasňany cez Spariská, Malý Slavín a horáreň Kačín smerom na Železnú Studienku a Lamač, alebo cez Kameňolom, Marianku na Záhorskú Bystricu.
  • Môžte ísť po hrebeni Malých Karpát a zostať na Račianskej strane. Prejsť cez Červený Kríž na Biely Kríž, odkiaľ je len kúsok na miesto leteckého nešťastia Sakrakopec.
  • Krásny a krátky výlet je aj na kopec s krásnymi výhľadmi a samoobslužným bufetom Malá Baňa nad Račou.
  • Síce vzdialenejšia a nedostupná ale rozhodne za to stojí. Hačova jaskyňa je svojou veľkosťou jedna z najväčších jaskýň v Karpatoch.

A skončíte opäť v Račianskych vinohradoch.

Objavte Borinku, Pajštún a Medené Hámre

Asi najkrajšia túra na dva hrady Pajštún a Dračí hrad vedie cez Borinku a Medené Hámre, kde môžte dodnes nájsť množstvo malých jaskýň a bývalých lomov. Cez Salaš a Biely Kríž sa ľahko presuniete aj na severné svahy Malých Karpát k Rači a Svätému Juru alebo okolo priehrady cez Košariská k Lozornu.

Kúsok od Stupavy môžete objaviť Červený domček a množstvo príležitostí na túry v Malých Karpatoch.

Vlaky okolo Malých Karpát vás bez problémov prevezú okolo Karpát na druhú stranu. V celej tejto časti môžte využiť vlaky na jeden lístok mestskej integrovanej dopravy.

ZSSK Na výlet vlakom okolo Malých Karpát
Vlakom okolo Malých Karpát

Hrady v Malých Karpatoch

Objavili ste Ostrý Kameň, Plavecký hrad, Pajštún, Korlátko, Dračí zámok? Malé Karpaty skrývajú aj množstvo hradov. Ťahajú sa od Borinky až po Bukovú.

Devín a Sandberg

Ak sa vydáte z Dúbravky smerom na Devín, objavte skryté zákutia a turistické chodníky Devínskej Kobyly. Rozhľadňa na Devínskej Kobyle, Sandberg, Devín i Schlosshof sľubujú skvelé jednodenné ciele. Výlet je dobré začať z Devínskej Novej Vsi od hrádze Moravy, popri ktorej ide chodník až k hradu Devín.

Dunajské luhy

Pekný výlet ponúka aj Dunajská hrádza, jej lúky a luhy smerom na Sihoť alebo rakúsky Hainburg. Prejdete iba kiloemter dva od električky a ste v divočine Dunajských ramien.

Netreba opomenúť ani Jarovskú bažantnicu. Prístup k nej síce veľmi neláka ale zažijete o to väčší kľud a prírodu.

Kam na výlet Bratislava a okolie. Možností je bezpočet. Stačí len obuť topánky a vyraziť ktorýmkoľvek smerom

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 328