Nezavrhujme sladkosti

Už keď som zacvakol tretry na bajku a zakrútil prvý kilometer, naplnil ma sladký pocit. Endorfínom a adrenalínu som prepadol dokonale. A je úplne jedno, čo bicyklujem, behám, lozím po horách alebo bežkujem. Kedysi som vravel, že to robím pre zdravie. Pravda je, že to robím práve kvôli tomu sladkému pocitu, čo mi šport pravidelne dodáva. Úplne iný sladký pocit som zažil, keď som sa dnes vracal z jazdy. To čierne mračno hroziace búrkou a krúpami ma lízlo len tak tak. Padlo na mňa iba 20 kvapiek.

Sladký pocit relaxu

Sedím na záhrade a užívam si sladký pocit víťazstva nad sebou samým. Nohy vyložené, wifina frčí, vonku leje, ale v altánku je krásne a sucho. Rozhodol som sa napísať čo všetko pre mňa slovo sladké znamená.

Sladký pocit víťazstva

Žiadna emócia sa nevyrovná sladkému pocitu na hrádzi pri predbiehaní ostatných. Ty zvoľna točíš, tepy pod kontrolou a oni fučia. Opak sladkého tzv. trpký pocit zažiješ, ak je to naopak. Sladký pocit je, ak zvládneš Zubatú, Lechnické traily alebo Striebornicu.

Sladké jahody

Včera, keď som plný sladkého pocitu dobicykloval, chcel som spraviť niečo užitočné. Dal som ďalšiu hodinu kolenačky v podrepe oberajúc tie najsladšie jahody, aké v supermarkete nekúpiš. Sladký pocit nadžgať sa jahodami. Natlačiť sa jahôd tak, že ich nemôžeš ani vidieť. Sladký pocit som zažil aj doma, lebo žena bola šťastná. Doniesol som ich toľko, že môže urobiť veľmi sladký jahodový džem. Nie taký priemyselný, cukrový, dochucovaný, taký sladko jahodový. Naša 8 mesačná vnučka bude sladká, keď sa bude sladko usmievať celá zagebrená sladkou jahodovou dreňou.

Sladký pocit nevzdať to

Stačí tak málo, nevzdať to a dať do letného kritéria Kardionápravníka aj dnes hodinu pohybu. Je to sladký pocit víťazstva samého nad sebou. A to nehovorím o tom, že na maďaroch začínajú predávať sladké melóny. Také, čo u nás aj vyrástli.

Sladkosti

Sladkosti mi robia radosť v bežnom živote. Nemusím ich ani konzumovať. Stačí zbehnúť na bicykli z Tríbeča do Solčian, do cukrárskej výrobne Sladké dobroty a objednať pre Hanku sladkú Pavlovovu tortu. Ak si na Inovci, podobne sladký zážitok z ručne robených zákuskov zažiješ aj v Piešťanoch. V cukrárni Elizabeth alebo na terase La Musica. Zvyčajne objednávam Pavlovou tortu. Nie že by nemali iné skvelejšie sladkosti, ale toto je iné. V prvom rade je to čerstvé, v druhom rade je to prirodzene sladké. Ovocím a jahodami, ktoré dávajú na vrch.

Povieš si: „A už ťa mám. Hovoríš o zdraví, športe a chudnutí a predsa tlačíš sladké.“ Nie netlačím, iba prežívam 3x sladký pocit. Prvýkrát pri výrobe. trvá asi 15 minút kým mi to pripravia. Zatiaľ totiž zbehnem o 3 domy ďalej do krčmy na jednu skvelo načapovanú Plzeň. Ešte stále stojí sladkých 1,60. Sladký pocit, piť tak trpké pivo. Zoberiem čerstvú Pavlovou tortu a donesiem Hanke. Prajem vám vidieť ten sladký výraz v jej očiach. A ja mám sladký pocit, že netlačím cukry, žena ma nesekýruje, že tlačím pivo a pritom som ho mal. A aj ona je šťastná. 🙂

Často to pri športovaní preženiem. Poznáte to. Hrdina na bajku, invalid hodinu po tom. Nepoznám sladší pocit ako po krátkom strečingu natiahnuť nohy v altánku, sledovať bzučanie včiel, sladký spev vtákov a ochutnať pri tom skvelý veltlín. Ak je dobrý, má skvele vyvážené kyselinky a je suchý. (tzn. nie je sladký) Tu sa chvíľu zachovám ako hejter a oportunista. Nemám rád sladké vína, hoci niekomu chutia.

Sladký pocit vyznania

Mimochodom prvú sladkú chvíľu na Zlatých Pieskoch som zažil, keď som ju zbadal. Bolo to pred viac ako 40 rokmi. Druhú sladkú chvíľu, keď mi povedala áno. Aj keď občas tvrdí, že som ju len ukecal… Prišli deti. O sladkých chvíľach, ktoré som zažil s mojimi deťmi dnes točiť nebudem. Nie je na to pravá chvíľa. 🙂 Ale bolo ich veľa. Je to sladký pocit, mať sa kam vracať a vedieť, že vás niekto čaká.

Sladký pocit zberateľstva

Tí čo ma poznajú vedia, že o moje sladké chvíle sa stará aj veľká knižnica kníh, filmov a hudby. Nemám rád presladené filmy okrem La Dolce Vita (Sladký život). Nemá rád sladké fotky. Hľadám príbeh. Mám skvelú knižnicu. Ale žena mi hrozí, že ak donesiem domov čo i len jednu knihu naviac, tak sa odsťahuje. Poznáte sladký život zberateľa?

Vinylová audiotéka, stredovek, klasika, jazz, blues, akustika. Hlavne ľudský spev a struny znejú skvele a sladko na elektrónkach. Znalci to volajú medový zvuk. Je sladší ako z bežných zosilňovačov. Naše medové zvuky (rozumej stretnutia starejších, hluchých ako poleno, ktorí si myslia že majú dvadsať) začína vždy rovnako. Tématický večer Penreckého, Mahlera, Ligetioho. Šostakoviča, alebo sladkého Vivaldiho prejde postupne cez jazz z dielne ECM, ACT alebo Blue Note až nakoniec (neviem prečo) vždy skončí na Led Zeppelin, Jimi Hendrixovi, Doors alebo pani Joplinovej.

Sladký pocit v komunite

Nemám rád ľudskú hlúposť, zadubenosť a egoizmus. Je sladké existovať v komunite skvelých ľudí. Preto Kardionápravník, preto reštartnisa, preto 7 kopcov 3 jazerá i Čarovné Slovensko. Preto Facebook, preto Instagram. Mimochodom sledujete nás?

Raz som išiel na Kráľovu Hoľu a zabudol som si nabrať vodu. Aký to sladký pocit objaviť studničku. Ešte sladší keď si ulovil skvelé fotozábery, lebo počasie vyšlo a Tatry si mal ako na dlani. A najsladšie keď si sa zviezol do Śumiacu a v krčme si dal guláš a pivo. K sladkému pocitu netreba veľa, občas stačí čistá voda. Aj ten defekt. Zažil si už sladký pocit, keď vidíš niekoho s vyhadzovákmi a dušou, ktoré ti práve chýbajú?

Koľko sladkého nám život prináša

Prečo to obmedziť na krémeš a cukor? Paradox nastáva, ak sladké začne byť nesladké. Napríklad, ak sused osladí kockou cukru skvelú Equadorskú arabicu kávu a tým zničí tvoj sladký pocit z jej pitia.

Nezavrhujme preto krémeše, tie za nič nemôžu. Je len na nás, aby sme si urobili život sladkým. Tak ako chutí iba nám.

Fakt, toto ste asi nemali čítať, strata času. 🙂

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
petere prihody
petere prihody

Petere mládenca cestovateľské a športové príhodi a skúsenosti. Sleduj náš instagram aj twitter.

Articles: 21