Po 16 rokoch sa pokrstí druhé vydanie Turistického atlasu Slovenska priamo na Kráľovej holi

Najvyšší vrchol východnej časti Nízkych Tatier bude miestom, kde sa uvedie do života Turistický atlas Slovenska. Legendárny vydavateľ máp ako pokračovateľ vo výrobe a aktualizácii turistických máp bývalého Vojenského kartografického ústavu Harmanec, vydal po 16 rokoch druhé vydanie turistického veľdiela.

Slávnostné uvedenie atlasu do života bude spojené so 4. ročníkom VKÚ výstupu na Kráľovu hoľu v druhý septembrový víkend. Unikátne výhľady z najlepšieho výhľadového vrcholu Slovenska a zúčastnenie sa na výnimočnom krste legendárneho kartografického diela, môže zažiť každý.

Príprava gulášu Výstup 2020 foto archív CBS

Turistický atlas sa pokrstí na najkrajšom vrchu v Nízkych Tatrách 

Jedenásty september patrí nielen kartografickému tímu, ktorý pracoval na aktualizácii Turistického atlasu Slovenska, ale aj leteckým pilotom, fotografom a všetkým tým, ktorí obľubujú horskú turistiku. Na každého účastníka čaká prekvapenie v podobe praktického darčeka na turistiku, vynikajúca fazuľovica a osviežujúci nápoj.

„VKÚ výstup na Kráľovu hoľu organizujeme v spolupráci s Klubom slovenských turistov už štvrtý rok. Tým, že rok 2021 bol pre náš vydavateľský tím jedinečný, rozhodli sme sa kartografické veľdielo, Turistický atlas Slovenska, netradičným spôsobom uviesť do života na tejto turistami obľúbenej akcii. Očakávame vyše dvesto účastníkov a bude to najväčšie turistické podujatie nastupujúcej jesennej sezóny,“ približuje vydavateľ máp a pilot Milan Paprčka.

Po 16 rokoch sa pokrstí druhé vydanie Turistického atlasu Slovenska priamo na Kráľovej holi
Výstup na Kráľovu hoľu registrácia 2020 foto CBS studio

Chcete sa dozvedieť o turistickom atlase viac?

Ako prebiehala aktualizácia územia Slovenska, koľko ľudí sa na samotnom spracovaní diela podieľalo a aké novinky čakajú každého turistu po nazretí do Turistického atlasu Slovenska, sa môžete dozvedieť priamo od kartografov, ktorí pracovali na dlhoočakávanom diele niekoľko mesiacov. Usporiadateľ podujatia a vydavateľ turistického atlasu VKÚ Harmanec pokračuje
v dlhoročnej tradícii 73 rokov tvorbou a aktualizáciou máp celého územia Slovenska.

„Z najvyššieho vrcholu východnej časti Nízkych Tatier je možné vidieť až šesť štátov. Je to unikátne miesto, ktoré je predurčené na špeciálne príležitosti. Výnimkou nie je ani dlhoočakávaný atlas, ktorý sme sa rozhodli uviesť do života práve na turistami obľúbenom a veľmi navštevovanom mieste, akým je Kráľova hoľa,“ hovorí Andrea Farkašová, média manažérka vydavateľstva a kurátorka Slovenského múzea máp.

Po 16 rokoch sa pokrstí druhé vydanie Turistického atlasu Slovenska priamo na Kráľovej holi
Kráľova hoľa 2020 turistický výstup foto CBS studio

Mapa so sebou i na sebe

Vydavatelia máp si pre každého účastníka bezplatnej registrácie pripravili chutné občerstvenie, darček a dokonca možnosť, ako sa obliecť do mapy. Najkrajší pohľad na Tatry je z Kráľovej hole. Ten si zamiluje každý.

Zdar turistike a vidíme sa teda v sobotu 11.9.2020 o 9:00 hod na námestí v Šumiaci.

Pošli ďalej
Redakcia Reštartnisa
Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Articles: 78