Prímorský zážitok s Huawei Watch Fit 3

Prednedávnom Huawei priniesol na slovenský trh nové smarthodinky Huawei Watch Fit 3. Na prvý pohľad sa dizajnom hodne priblížili k Apple Watch, ale zarazila ma cena, ktorá sa pohybuje až mimoriadne priaznivo.

Rozhodol som sa otestovať ich počas môjho pobytu pri mori v bulharskom Burgase. Sú naozaj také skvelé ako o nich recenzie hovoria?

Vybavenie Huawei Watch Fit 3

Hneď ako som videl cenu a ultratenký ľahký dizajn položil som si otázku, koľko snímačov tieto hodinky znesú. Výrobca sa chváli 9-osovým senzorom IMU (senzor akcelerometra, gyroskopu a magnetometra), optický snímačom srdcovej frekvencie a tiež snímačom okolitého svetla. Hodinky majú zabudovaný GPS systém, nie však barometer, ktorý jediný spoľahlivo určuje nastúpané metre.

Prímorský zážitok s Fit Bit 3
Huawei Watch Fit 3 – test v mori

Konektiva

Smart hodinky sú univerzálne, kompatibilné s Huawei systémom ale tiež s najnovším Androidom (8 a vyššie) a jabĺčkovým iOS 13.0 a vyššie. Odskúšali sme všetko – bezproblémovo. Komunikujú cez Bluetooth 5.2 s podporou BR a BLE.

Pri nabíjaní vyšších modelov som si už zvykol na nabíjaciu kolísku, ale chápem, že výrobca mal na zreteli ľahkosť a cenu.

Áno. Ľahkosť

To je prvá vec, ktorá vám udrie do očí. Hodinky na ruke ani necítite. Akoby boli prirodzenou súčasťou mojej ruky. Priznám od momentu testovania som ich dal z ruky dole iba dvakrát: pri nabíjaní a fotení.

Ale tá výdrž?

Napriek excelentne svetelnému amoled displeju, využívaniu zdravotných aj športových funkcií, priebežnému meraniu tepu a zdravotných funkcií, ani neviem, kedy som naposledy hodinky dobíjal. Niekoľko dní, dokonca týždeň bez nabíjania je norma. Za celý 5 dňový pobyt pri mori som nedobíjal ani raz a sám seba som sa pýtal: „Načo som tam ten kábel vôbec ťahal.“

Displej

1,82-palcový štvorcový AMOLED displej je mimoriadne kontrastný, viditeľný aj na intenzívnom slnku. Naopak v noci, po zapnutí nočného režimu, je mimoriadne milosrdný k môjmu pokoju a spánku. Pri displeji sa však treba zastaviť dlhšie. To, čo ma naozaj dostalo sú tri ciferníky. merajú dosiahnutie cieľov, spálené kalórie, čas strávený cvičením, státie, prejdené kroky i srdcový tep. Na konci dňa ti to zrátajú. 🙂

Huawei Watch Fit 3

Zdravie, nadváha, šport a kondícia

Práve pri tých diferníkoch som si totiž uvedomil, že s Huawei Watch Fit 3 sa stal mimoriadne motivačný nástroj na zhadzovanie kíl. Merajú totiž nielen športové výkony, ale aj spálené kalórie. Výrobca totiž do aplikácie Zdravie integroval v záložke váha aj kalorické tabuľky. A to posúva úžitkovú funkciu týchto hodiniek na nový level. Nevidíte len šport a výkon, ale zároveň aj denný prebytok alebo deficit kalórií. V spojitosti s nastavenými cieľmi tak pri každom pohľade vidím, v akom stave sa nachádza moja disciplína. Konzumácia za pohyb. Je to hra, ktorú mám stále na rukách. V priebehu pár dní som obmedzil pivo, víno, syry i pečivo. Kazili mi dosahovanie cieľov a ja chcem vidieť ručičku vždy v zelenom. 🙂

Ako vo väčšine Huawei hodiniek, ponúkajú aj Watch Fit 3 množstvo športových režimov. Skúšal som režimy a skúšal som i nechať tréning a pálenie kalórií na nich (bez športových módov). Rozdiely minimálne, výsledok uspokojivý. Hodinky si s tým poradili, možno nie presne, ale celkom dobre. Huawei Watch Fit 3 sú údajne vodotesné do 50 m. Po prvých obavách som s nimi smelo skákal do mora, sprchoval sa i utieral po bicyklovaní mokrý pot. prestal som vodotesnosť riešiť.

A výsledok? Počas používania hodiniek som vďaka týmto ciferníkom a disciplinovanému vyplňovaniu spotrebovaných kalórií zhodil viac ako 3 kg váhy. A to sa počíta.

Zhrnutie

Hodinky nie sú vybavené a možno ani nie tak výpravné ako GT, Pro verzie alebo Ultimate. Ale kto to potrebuje? Pre bežného človeka, športovca amatéra „hoblíka“, ktorý nepotrebuje absolútne presne trekovať svoju výšku, ktorý chce zaznamenať svoje trasy, cvičenia, kalórie, základné zdravotné parametre ako teplotu, tepovú frekvenciu, SpO2 či stres sú naprosto postačujúce.

Štvorcový prehľadný displej dodal ciferníkom priestor a hodinky prišli s mimoriadne vydarenými ciferníkmi. navyše sa bez problémov párujú s akýmkoľvek operačným systémom. Sú unisex a mimoriadne univerzálne.

Čo však považujem za najdôležitejšie je váha a hrúbka. Ani si neuvedomujem, že mám tie hodinky 24 hodín denne na rukách.

A ako bonus musím spomenúť cenu. Hodinky s takouto výbavou, v tejto kvalite a s týmito službami sú v cenovej hladine 150€ naprosto výnimočné.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 328