Tichá a Kôprova dolina na bicykli vlakom ZSSK

Kvíz: Vrchy a pohoria na Slovensku. Otestujte sa.

Na Slovensku máme až 58 pohorí. V turistickej výzve 7 kopcov 3 jazerá sa už 5. rok snažíme vyberať tie najzaujímavejšie. Mnohé lokality sú doteraz turisticky neobjavené. Séria testov, ktoré sme pre vás na jeseň pripravili vám napovie, ako sa v Slovenských horách vyznáte? Testy sú nezáväzné, bezplatné, nikde sa netreba regstrovať. Výsledky aj so správnymi odpoveďami máte okamžite.

Vrchy a pohoria na Slovensku.

Otestujte sa. 10 turistických otázok na tému pohoria a kopce Slovenska. Máte na to 3 a pol minúty. Správne odpovede sa zobrazia na konci testu.

Na každú otázku máte 20 sekúnd. Ako obstojíte? 🙂

Výsledok

Super zvládli ste to

Zvládli ste test lepšie ako 70% otestovaných. V uplynulých 5 ročníkoch turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá sme viaceré pohoria navštívili. Nebude to inak ani v tomto ročníku. Pozrite si ciele a trasy.

Pripravili sme pre vás tiež prehľadný zoznam všetkých vysokohorských turistických chát vo Vysokých Tatrách. Nájdete ich tu >

Dnes nebol váš deň

V uplynulých 5 ročníkoch turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá sme viaceré pohoria navštívili. Nebude to inak ani v tomto ročníku. Pozrite si ciele a trasy.

Pripravili sme pre vás tiež prehľadný zoznam všetkých vysokohorských turistických chát vo Vysokých Tatrách. Nájdete ich tu >

#1. Vrcholov Minčol máme niekoľko. Nachádzajú sa v 3 pohoriach. V ktorom z uvedených pohorí sa Minčol nenachádza? ? Zo SIlvestrovského výstupu na Minčol

Minčol je zároveň najvyšším vrchom Oravskej Magury aj Ćergova. Na ten Malofatranský sa zas každoročne organizuje Silvestrovský výstup.

Ďalej

#2. Ktoré pohorie je pozostatok najväčšej vyhasnutej sopky na území Slovenska? ? Poľana si zachovala sopečný vzhľad

Štiavnický stratovulkán existoval na území Slovenského stredohoria. Názov stratovulkánu je odvodený od Banskej Štiavnice, ktorá dnes leží v jeho poklesnutej kaldere. Odhaduje sa, že stratovulkán bol pôvodne vysoký do 4 km a zaberal asi 2 200 km².

Ďalej

#3. Z Donoval je to len kúsok na Kečku a Kozí Chrbát. V ktorom pohorí sa Kozí chrbát nachádza? ? Donovaly sú v Nízkych Tatrách

Starohorské vrchy. Z vrcholu je výhľad na celú Zvolenskú kotlinu i Horehronie. Na severnej strane vidno Chočské vrchy, na západnej hrebene Veľkej Fatry a na juhu nekonečné vlnky Slovenského Rudohoria a Kremnických vrchov so Skalkou.

Ďalej

#4. Babia hora leží nad Oravskou Polhorou a je najvyšším vrchom Oravských Beskýd. Ktoré tvrdenie platí? ? V Oravskej Polhore nájdete Hviezdoslavovu hájovňu.

Oravské Beskydy sú tretím najvyšším pohorím Slovenska. Hraničia s Poľskom. Na ich vrchol vystúpal niekoľkokrát bývalý pápež Ján Pavol 2.

Ďalej

#5. Pri ktorom hrade nájdeme vrch Cigánka? ? Nádherné výhľady do okolia Slovenského Rudohoria.

Cigánka je kopec ležiaci severne od obce Muráň. Má výšku 935 m n. m. Na jednom z vrcholov Cigánky sú zrúcaniny hradu Muráň.

Ďalej

#6. V ktorom pohorí nájdeme Konské hlavy? ? Kúsok odtiaľ sa lyžuje

Konské hlavy nájdeme v Malých Karpatoch na trase Pezinská Baba, Konské hlavy, Somár, Biely Kríž.

Ďalej

#7. Ktorý kopec nepatrí do Chočských vrchov?

Soliská, Magura aj Prosečné patria do Chočských vrchov. Rozhodne sem nepatrí Kohút. Nechceli sme vám to uľahčovať dominantným Malým a Veľkým Chočom. 🙂

Ďalej

#8. Ktorý z týchto kopcov je najvýchodnejším vrchom Slovenska? ? Bukovské vrchy

Vrch Kremenec (1 221 m n. m.) je súčasťou Bukovských vrchov a Národného parku Poloniny. Najvyšší z Bukovských vrchov je zároveň najvýchodnejším bodom Slovenska.

Ďalej

#9. Z ktorého kopca rozhodne nebudete mať krásny kruhový výhľad do okolia? ? Najkrajší výhľad na Tatry a Pieniny je zo Spišskej Magury.

Krásny kruhový výhľad rozhodne nebudete mať z Volovca. Je celý zalesnený. Každý kto chce vidieť panorámy Gemera vystúpa na Skalisko.

Ďalej

#10. Cez skalné oko Ohniska údajne prejde aj konský povoz. Na Ohnisku tiež môžme nájsť pozostatky havarovaného lietadla. Kde Ohnisko nájdeme? ? Svidovské sedlo

Ohnisko je v Nízkych tatrách. Je najlepšie prístupné z Jánskej doliny cez Svidovské sedlo. Počas 2 svetovej vojny hore havarovalo ruské lietadlo.

Koniec

Ďalšie testy nájdeš tu >

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.