Kvíz: Vrchy a pohoria na Slovensku. Otestujte sa.

Na Slovensku máme až 58 pohorí. V turistickej výzve 7 kopcov 3 jazerá sa už 5. rok snažíme vyberať tie najzaujímavejšie. Mnohé lokality sú doteraz turisticky neobjavené. Séria testov, ktoré sme pre vás pripravili vám napovie, ako sa v Slovenských horách vyznáte? Testy sú nezáväzné, bezplatné, nikde sa netreba registrovať. Výsledky aj so správnymi odpoveďami máte okamžite.

Vrchy a pohoria na Slovensku.

Otestujte sa. 10 turistických otázok na tému pohoria a kopce Slovenska. Máte na to 3 a pol minúty. Správne odpovede sa zobrazia na konci testu. Ako obstojíte? 🙂

Výsledky

Super zvládli ste to

Zvládli ste test lepšie ako 70% otestovaných. V uplynulých 5 ročníkoch turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá sme viaceré pohoria navštívili. Nebude to inak ani v tomto ročníku. Pozrite si ciele a trasy. Pripravili sme pre vás tiež prehľadný zoznam všetkých vysokohorských turistických chát vo Vysokých Tatrách. Nájdete ich tu >

Dnes nebol váš deň

V uplynulých 5 ročníkoch turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá sme viaceré pohoria navštívili. Nebude to inak ani v tomto ročníku. Pozrite si ciele a trasy.

Pripravili sme pre vás tiež prehľadný zoznam všetkých vysokohorských turistických chát vo Vysokých Tatrách. Nájdete ich tu >

#1. Vrcholov Minčol máme niekoľko. Nachádzajú sa v 3 pohoriach. V ktorom z uvedených pohorí sa Minčol nenachádza? ? Zo SIlvestrovského výstupu na Minčol

Minčol je zároveň najvyšším vrchom Oravskej Magury aj Ćergova. Na ten Malofatranský sa zas každoročne organizuje Silvestrovský výstup.

Ďalej

#2. Ktoré pohorie je pozostatok najväčšej vyhasnutej sopky na území Slovenska? ? Poľana si zachovala sopečný vzhľad

Štiavnický stratovulkán existoval na území Slovenského stredohoria. Názov stratovulkánu je odvodený od Banskej Štiavnice, ktorá dnes leží v jeho poklesnutej kaldere. Odhaduje sa, že stratovulkán bol pôvodne vysoký do 4 km a zaberal asi 2 200 km².

Ďalej

#3. Z Donoval je to len kúsok na Kečku a Kozí Chrbát. V ktorom pohorí sa Kozí chrbát nachádza? ? Donovaly sú v Nízkych Tatrách

Starohorské vrchy. Z vrcholu je výhľad na celú Zvolenskú kotlinu i Horehronie. Na severnej strane vidno Chočské vrchy, na západnej hrebene Veľkej Fatry a na juhu nekonečné vlnky Slovenského Rudohoria a Kremnických vrchov so Skalkou.

Ďalej

#4. Babia hora leží nad Oravskou Polhorou a je najvyšším vrchom Oravských Beskýd. Ktoré tvrdenie platí? ? V Oravskej Polhore nájdete Hviezdoslavovu hájovňu.

Oravské Beskydy sú tretím najvyšším pohorím Slovenska. Hraničia s Poľskom. Na ich vrchol vystúpal niekoľkokrát bývalý pápež Ján Pavol 2.

Ďalej

#5. Pri ktorom hrade nájdeme vrch Cigánka? ? Nádherné výhľady do okolia Slovenského Rudohoria.

Cigánka je kopec ležiaci severne od obce Muráň. Má výšku 935 m n. m. Na jednom z vrcholov Cigánky sú zrúcaniny hradu Muráň.

Ďalej

#6. V ktorom pohorí nájdeme Konské hlavy? ? Kúsok odtiaľ sa lyžuje

Konské hlavy nájdeme v Malých Karpatoch na trase Pezinská Baba, Konské hlavy, Somár, Biely Kríž.

Ďalej

#7. Ktorý kopec nepatrí do Chočských vrchov?

Soliská, Magura aj Prosečné patria do Chočských vrchov. Rozhodne sem nepatrí Kohút. Nechceli sme vám to uľahčovať dominantným Malým a Veľkým Chočom. 🙂

Ďalej

#8. Ktorý z týchto kopcov je najvýchodnejším vrchom Slovenska? ? Bukovské vrchy

Vrch Kremenec (1 221 m n. m.) je súčasťou Bukovských vrchov a Národného parku Poloniny. Najvyšší z Bukovských vrchov je zároveň najvýchodnejším bodom Slovenska.

Ďalej

#9. Z ktorého kopca rozhodne nebudete mať krásny kruhový výhľad do okolia? ? Najkrajší výhľad na Tatry a Pieniny je zo Spišskej Magury.

Krásny kruhový výhľad rozhodne nebudete mať z Volovca. Je celý zalesnený. Každý kto chce vidieť panorámy Gemera vystúpa na Skalisko.

Ďalej

#10. Cez skalné oko Ohniska údajne prejde aj konský povoz. Na Ohnisku tiež môžme nájsť pozostatky havarovaného lietadla. Kde Ohnisko nájdeme? ? Svidovské sedlo

Ohnisko je v Nízkych tatrách. Je najlepšie prístupné z Jánskej doliny cez Svidovské sedlo. Počas 2 svetovej vojny hore havarovalo ruské lietadlo.

Koniec

Ďalšie testy nájdeš tu >

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Testy a Kvízy
Testy a Kvízy

Vedomostné testy a kvízy o Slovensku. Online testy pre dospelých i deti. Vedomostné testy. Bezplatne sa otestuj. Výsledky ihneď.

Articles: 18