Krížna

Krížna - odporúčané trasy

Pálava

Pálava - odporúčané trasy

Rozhovor: Reštartnite sa na 7 kopcoch a 3 jazerách. Prijmete výzvu?

malinobrdo

Malinô Brdo - odporúčané trasy

Muranska planina

Muránska planina - odporúčané turistické trasy

Sulovske skaly

Súľovské skaly - odporúčané turistické trasy

biely kriz

Biely kríž - odporúčané trasy

Roháčske plesá doporučené trasz 7 kopcov, 3 jayerá 2017

Roháčske plesá - odporúčané trasy

Poloniny

Poloniny - odporúčané turistické trasy

Vianočný výstup na Kľak

"Teší nás, že evidujeme stále rastúci záujem o účasť seniorov a rodín s deťmi. Radi to vidíme. Chceme to podporovať a dostať deti do prírody. Preč od nudy, mobilov a počítačových hier. Späť na vzduch, do prírody. Ponúknuť im reálne živé dobrodružstvo, výzvu a aktívny pohyb."

Budeme radi, ak sa s rodinou / partnerom zapojíte a skúsite zdolať ciele s nami.

Všetky ciele i trasy sú navrhnuté tak, aby ich mohol zvládnuť každý. Výkonnostný športovec, senior i malé dieťa. Žiadne preteky, žiadne súťaženie. Iba výzva skúsiť to. Sami si volíte trasu, termín i náročnosť. Jeden z cieľov, ktorý vám nevyhovuje si môžete nahradiť vlastným.

Chceme dostať ľudí cez víkendy na Slovensko, do prírody. Chceme dať deťom šancu vypadnúť z virtuálneho sveta a mobilov, do reálneho sveta a zážitkov. Budeme radi, ak sa zapojíte a podporíte našu snahu.

Prajeme veľa letných výziev a zážitkov.

Štartujeme už tretí ročník výzvy 7 kopcov a 3 jazerá. V minulom ročníku sa do výzvy zapojilo 721 aktívnych účastníkov. Cieľom výzvy je zdolať 10 cieľov, 10 neobjavených kútov Slovenska a blízkeho okolia.

Ciele môžete zdolať na bicykli, alebo po svojich. Ako turista, behom, na lyžiach, …

Oceníme ambiciózne výstupy. Ale žiadne preteky ani súťaženie, žiadne masovky. Iba radosť z pohybu, prírody a nových zážitkov. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami. Vo FB skupine si môžete nájsť partnera na výstupy. Odporúčané trasy sú podľa fyzickej náročnosti navrhnuté tak, aby si na svoje prišiel výkonnostný športovec, ale aj začiatočník, resp. rodina s deťmi. Na väčšinu cieľov organizujeme aj spoločné, skupinové výstupy. Formu zdolania si volíte sami. Nie je dôležité, či zvládnete celý vrchol. Ani či absolvujete všetky ciele. Nechceme pretekať, ale inšpirovať vás ísť do prírody, rozhýbať sa a spoznať krásy Slovenska. Extra vítané sú turistické skupiny, začiatočníci i rodiny s deťmi.

 1. VELICKÉ PLESO (Sliezsky dom, Vysoké Tatry)
 2. MALINÔ BRDO (Smrekovica, Ružomberok)
 3. MURÁŇ (Červená skala, Muráňska planina)
 4. ROHÁČSKE PLESÁ (Zuberec, Západné Tatry)
 5. POLONINY (Kremenec, Snina, drevené kostolíky)
 6. KĽAK (Fačkovské sedlo, Rajecká dolina)
 7. BIELY KRÍŽ (Malé Karpaty)
 8. KRÍŽNA (Kráľova studňa, Banská Bystrica, Gaderská dolina)
 9. SÚĽOVSKÉ SKALY (Manínska tiesňava, Rajecké teplice, Súľov – Hradná)
 10. PÁLAVA (Južná Morava, Lednicko Valtický areál)
 1. Zaregistrujte sa a uhraďte štartovné. (Za rodinu a partnera sa platí iba jedno štartovné, ZŤP, deti, seniori bezplatne, skupiny a oddiely majú zvýhodnené hromadné štartovné)
 2. Máte rok na to, aby ste zdolali jednotlivé ciele:štart 1.decembra 2017, finále 30. 11. 2018.
 3. Ak vám niektorý z cieľov nevyhovuje, môžete využiť jedného žolíka. Jeden z cieľov si môžete nahradiť vlastným. Prednostne by to mal byť niektorý z neabsolvovaných cieľov predchádzajúcich ročníkov. Ak ste zdolali všetky, výber cieľu je len na vás.
 4. Ciele zdolávate sami, výber partie, termínu i náročnosti trasy je iba na vás.
 5. Ciele môžete zdolať ako turisti, cykloturisti, nw, behom, na lyžiach, je to na vás….
 6. V cieli sa odfoťte a uploadnite fotky na facebook do skupiny, alebo ich pošlite mailom. Najlepšie fotky zverejníme na webe, tie najúžasnejšie dáme do publikácie a na cover stránky. Zverejňujeme a oceňujeme aj zaujímavé trasy a príbehy. Priebežné zdolávanie Vašich cieľov evidujete na stránkach výzvy tu.
 7. Termín slávnostného ukončenia a odovzdania cien je prvý decembrový víkend. Tu aj vyhlásime ciele pre ďalší ročník.
 8. Nepretekáme, nesúťažíme, ale oceníme ambiciózny výkon. Vyhráva každý, kto sa zapojí. Diplom a medailu získa každý, kto zdolá aspoň 5 z uvedených cieľov. Vyhrá aj ten, kto sa o to pokúsi, aj ten, kto nezdolá úplne všetky ciele. Žolík sa zaratáva ako platný cieľ.
 9. Špeciálne oceníme, ak sa zapojíte aj s rodinou a deťmi.
 10. Každý cieľ má doporučené trasy podľa náročnosti. Je jedno, ktorú si zvolíte. Na stránke nájdete tiež zaujímavosti a atrakcie v danom regióne. Chceme vám poskytnúť inšpiráciu na pekný víkendový zážitok.
 11. Náročnosť si určujete sami, podľa svojich schopností a možností a na vlastné riziko.
 12. Organizujeme aj spoločné akcie. Ak sa chcete pripojiť k niektorému z našich eventov, sledujte dianie na webe a vo FB skupine.
 13. Jednotlivé ciele výzvy účastníci idú sami, na vlastnú zodpovednosť. Každý účastník by mal mať adekvátne poistenie. Účastníci sú povinní chodiť/bicyklovať iba po povolených a vyznačených trasách. Dbajte na bezpečnosť a doporučené turistické chodníky a cyklotrasy. Organizátor neručí za škody, vzniknuté počas výzvy účastníkom ani iným osobám na majetku, ani zdraví. Cyklisti noste prilby.
 14.  Športu, turistike a cykloturistike zdar. 🙂

Chceme dať ľuďom motiváciu vybehnúť do prírody, spoznať nových ľudí a dosiaľ nepoznané krásy Slovenska. Chceme, aby to bol naozaj kvalitný challenge, s dobrým zabezpečením a servisom. Aby ľudia odchádzali spokojní a nadšení, aby získavali veľa cien a tešili sa na ďalší ročník. Chceme tiež vybudovať tradíciu. A to sa bez peňazí nedá. Celý rok vyhodnocujeme stovky účastníkov, pripravujeme pre nich trasy, eventy, výhody, každý účastník dostáva diplom, každý kto splní medailu, poháre, ocenenia… Organizujeme spoločné akcie a to všetko niečo stojí. Chceme vás ubezpečiť, že štartovné nepokrýva ani tretinu nákladov s organizáciou akcie tohoto rozsahu. Bez ďalšej podpory partnerov (ktorým chcem týmto poďakovať) by sme to nedali.

Ale máme aj iný dobrý dôvod. Chceme, aby sa do výzvy zapájali ľudia, ktorí naozaj chcú. Máme skúsenosť, že ak je niečo zadarmo, ľudia si to nevážia. Prihlási sa hocikto, dá jeden najbližší cieľ a kašle na to. Iba zaberá priestor ostatným.

Je na každom účastníkovi, či mu stojí za to vstúpiť do komunity aktívnych ľudí, ktorí milujú pohyb, Slovensko a prírodu, hecnúť sa a spolu niečo dokázať. Toto si musí každý zodpovedať sám. Na to, že sa jedná o celoročnú akciu, sme volili štartovné skôr symbolické, navyše partneri, rodiny platia iba jedno štartovné za celú rodinu, deti, zťp, seniori neplatia vôbec. Máme pocit, že sme zvolili dosť citlivo hranicu, každopádne zadarmo to robiť nevieme. Ak máte problém zaplatiť tých 9 € a chcete sa zúčastniť, napíšte nám na info@restartnisa.sk a určite to vyriešime. Ak ste skupina, ktorá chce zdolávať ciele spoločne (KST, klub, min. 5 účastníkov, turisti, cyklisti, oddiely a pod…) je zľava na štartovné 30% na osobu t.j. iba 6 €. Pracovníci ZSSK bezplatne.

Čo oceníme my Reštartni sa, o.z.:

 1. Každý zapojený účastník dostane personalizovaný tlačený diplom s cieľmi, ktoré zdolal.
 2. 3 najambicióznejšie výstupy v kategórii cykloturistika, turistika, beh oceníme víťazným pohárom.
 3. Každý, kto zdolá minimálne polovicu cieľov dostane na krk k diplomu aj medailu 2017 a tlačenú knižnú publikáciu 7 kopcov, 3 jazerá 2017 s tými najkrajšími fotkami a príbehmi tohtoročného challengu.

adidas outlet

 1. 3 x voucher 150 €, špeciálne iba pre rodiny s deťmi, ktoré zdolajú aspoň polovicu cieľov. Ceny budú losované.
 2. Zo všetkých zúčastnených, ktorí zdolajú aspoň polovicu cieľov budeme losovať:
  3 x voucher 100 €
  5 x voucher 50 €
  20 x voucher 20 €
  všetko na voľný nákup v predajniach adidas outlet na Vajnorskej ul. v Bratislave a vo Voderadoch.

Bianchi Procycling

 1. Hlavná cena bicykel Bianchi Kuma 27.1. v šedej farbe v hodnote 789 € bude zástupcom značky vylosovaná spomedzi tých, ktorí zdolajú všetkých desať cieľov na bajku.
 2. 2 sety, dres a cyklistické nohavice BIANCHI pre najzaujímavejšiu cyklo fotku od muža a od ženy.
 3. 20 x fľaša Bianchi, bude vylosovaná medzi všetkými cyklobláznami, ktorí sa challengu zúčastnili.

Husky Outdoorkemp

 1. Hlavná cena Cyklostan pre 3 osoby bude vylosovaná spomedzi turistov, ktorí zdolajú všetkých desať cieľov.
 2. 3 x ruksak HUSKY SALMON pre najzaujímavejšiu turistickú fotku s témou Krása prírody.
 3. 10 x hrnček Husky

ZSSK

 • 10 x 20 € voucher na nákup cestovných lístkov ZSSK pre ľudí, ktorí využili na zdolanie výzvy vlak

Fotíte? Zbystrite pozornosť. 
Samostatnou kategóriou cien bude fotosúťaž.

V spolupráci s vydavateľstvom MEET PHOTO sme sa rozhodli vydať tlačenú knižnú publikáciu 7 kopcov, 3 jazerá 2017. V nej odpublikujeme tie najkrajšie autorské fotky víťazov fotosúťaže a najzaujímavejšie story a príbehy od Vás. Každý účastník, ktorý zdolá aspoň 5 cieľov ju dostane ako darček pri koncoročnom diplomobraní. Pre víťazov fotosúťaže pripravujeme tiež pekné ceny.

Záznam z medailobrania a diplomobrania 2016 si môžete pozrieť naživo tu :

Vyhlasujeme fotosúťaž 7 kopcov, 3 jazerá 2017 o najkrajšie turistické zábery z cieľov challengu.

V spolupráci s vydavateľstvom MEET PHOTO sme sa rozhodli vydať tlačenú 36 stranovú publikáciu 7 KOPCOV, 3 JAZERÁ 2017. V nej zverejníme najkrajšie fotky z každého cieľa a doplníme ich o zaujímavé príbehy, ktoré nám pošlete. Fotografický i obrazový materiál bude zložený výhradne z autorských príspevkov účastníkov výzvy 7 kopcov, 3 jazerá 2017, ZSSK reštart challenge.

Pravidlá súťaže:

 • Fototosúťaže sa môže zúčastniť každý účastník challengu.
 • Fotografie nemusia byť tohtoročné. Ak máte z destinácie aj staršie perfektné zábery s ambíciou vyhrať sem s nimi.
 • Fotosúťaž začína 1. januára 2017
 • Uzávierka súťažných snímkov bude 1. októbra. 2017
  tak, aby bolo možné zabezpečiť tlač a distribúciu knižných publikácií k termínu medailobrania. (druhý novembrový víkend)
 • Súťažiaci musí byť autorom fotografie a fotografia musí spĺňať kvalitou aspoň minimálne tlačové štandardy. 
 • Do súťaže sa nemusíte extra registrovať. Ak ste registrovaní v challenge 7 kopcov, 3 jazerá, ste automaticky aj vo fotosúťaži.
 • Súťažné fotografie vkladajte priamo do FB skupiny 7 kopcov, 3 jazerá.
 • Komisia tie najlepšie vytriedi a posunie do ďalšieho kola na stránky blogu.
 • Z každého cieľa budeme oceňovať hlavnú cenu TOP FOTKU (celkovo teda bude 10 ocenení)

Ocenenia:

 • Každá „top fotka“ víťazného autora (celkom 10 ocenení za každú destináciu extra) bude odpublikovaná na celej samostatnej strane.
 • Každý víťazný autor získa 10 ks výtlačkov fotopublikácie zdarma.
 • Každý autor (príbeh/obrazový materiál/doplnková fotka), ktorý sa dostane do knižnej publikácie získa 3 ks výtlačkov publikácií zdarma.
 • 3 najlepší autori si odnesú ocenenie, víťazný pohár. „7 KOPCOV, 3 JAZERÁ, BEST PHOTO 2017 a tiež hodnotné ceny (originál cyklodres BIANCHI, turistický batoh HUSKY) od našich partnerov Procycling a Outdoorkemp.
 • Osobné portfóliá víťazných autorov budú celý nasledovný rok aktívne propagované na stránkach a FB blogu Reštartnisa.
 • Jednému z víťazov tiež ponúkneme spoluprácu na tvorbe vizuálu challengu pre rok 2018.

Vyhodnocovanie a výber fotografií:

 • Aby sme sa vyhli manipuláciám a priateľským náklikom, upustili sme od verejného lajkovania a rozhodli sme sa, že fotografie budeme vyberať vlastnou komisiou. (Meet Photo) Radi však prihliadneme na názor účastníkov.
 • Pre potreby súťaže je vytvorená priebežná fotogaléria na stránke REŠTARTNI SA. Tu zverejňujeme priebežne najlepšie zábery. 

Tešíme sa na Vaše príspevky. 

Ak máte akékoľvek otázky, napíšte nám na: info@restartnisa.sk

 1. Vyplňte registračný formulár na tejto stránke.
 2. Štartovný poplatok 9 € uhraďte bankovým prevodom s vašim menom na číslo účtu FIO banka SK0783300000002000981151.
 3. Partneri a rodiny s deťmi platia iba jedno štartovné. Seniori, mládež do 18 a ZŤP štartovné neplatia. Takisto ZSSK.
 4. Ak sa prihlasujete ako skupina (partneri, rodiny s deťmi) uveďte do poznámky celé mená všetkých účastníkov kvôli evidencii, diplomom a oceňovaniu.
 5. Seniori, ZŤP a penzisti do poznámky iba uvedú heslo seniorSme nezisková organizácia. Prostriedky z vyzbieraného štartovného budú použité na organizáciu spoločných akcií a kempov. Ak máte akýkoľvek problém s úhradou, napíšte nám, radi to vyriešime.
 6. Zapojte sa do FB skupiny 7 kopcov, 3 jazerá v ktorej vkladáte fotky a komunikujete s ostatnými účastníkmi. Skupina je neverejná. Ak vstupujete ako novic, požiadajte si o členstvo. 🙂
Do skupiny 7 kopcov, 3 jazerá

 

Vitajte vo výzve.
Ďakujeme za registráciu.
Za rodinu, deti, partnera platíte len jedno štartovné.
Registračný poplatok 9 € uhraďte prosím bankovým prevodom s vašim menom na účet FIO banka SK0783300000002000981151.
Ak sa vám challenge páči, dajte o nás vedieť. Zdieľajte nás. Vďaka.