10000 krokov

Veľké číslo? Naopak. Štandard, ktorý by ste mali denne zvládnuť. Denne prejsť 10000 krokov. Orientačne to je trochu viac ako:

  • dve hoďky pohodovej prechádzky,
  • hodina intenzívnej chôdze,
  • 30 minút poklusu,
  • prejdenie 8 km, alebo
  • prebicyklovanie 20 km v tempe na aeróbnom prahu.

Koľko vlastne chodíte? Hýbete sa vôbec?

Dnes máme na presun automobily a lietadlá, na fyzickú prácu vysávače, umývačky riadu, roboty, manželky. Na komunikáciu a stretnutia facebooky a notebooky, na šport najmä televízor. Súčasný moderný človek znížil svoju pohybovú aktivitu na minimum. Už nelovíme, ale kupujeme. Nepracujeme, ale vysedávame. A tlačíme. Konzum väčšinu z nás úplne zblbol. Namiesto do prírody bežíme do obchodných centier. Namiesto aktívneho pohybu volíme televízor a gaučovanie.

Výsledkom je nadváha. Oveľa väčší príjem ako výdaj. Veľká nadváha sa dnes stáva štandardom. Dnešné deti bez okolkov vytasia pupky a stehná, s ktorými by pred 20 rokmi nevyšli ani na balkón. Už im to ani nevadí, Sú cool, sú super. Sami seba presvedčujú, že je to vlastne v poriadku. Veď je taký každý druhý.

Skúsme teda niečo urobiť, aby sme to zmenili. Začnime sami od seba. Prejdite svojich prvých 10000 krokov.

Príjemný týždeň.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 299