10 000 krokov

Veľké číslo?

Naopak. Štandard, ktorý by ste mali denne zvládnuť. Denne prejsť 10 000 krokov. Orientačne to je trochu viac ako:

  • dve hoďky pohodovej prechádzky,
  • hodina intenzívnej chôdze,
  • 30 minút poklusu,
  • prejdenie 8 km, alebo
  • prebicyklovanie 20 km v tempe na aeróbnom prahu.

Koľko vlastne chodíte? A hýbete sa vôbec?

Dnes máme na presun automobily a lietadlá, na fyzickú prácu vysávače, umývačky riadu, roboty, manželky. Na komunikáciu a stretnutia facebooky a notebooky, na šport najmä televízor. Súčasný moderný človek znížil svoju pohybovú aktivitu na minimum. Už nelovíme, ale kupujeme. Nepracujeme, ale vysedávame. A tlačíme. Konzum väčšinu z nás úplne zblbol. Namiesto do prírody bežíme do obchodných centier. Namiesto aktívneho pohybu volíme televízor a gaučovanie.

Výsledkom je nadváha. Oveľa väčší príjem ako výdaj. Veľká nadváha sa dnes stáva štandardom. Dnešné deti bez okolkov vytasia pupky a stehná, s ktorými by pred 20 rokmi nevyšli ani na balkón. Už im to ani nevadí, Sú cool, sú super. Sami seba presvedčujú, že je to vlastne v poriadku. Veď je taký každý druhý.

Skúsme teda niečo urobiť, aby sme to zmenili. Začnime sami od seba.

Skúste sa zapojiť do našej výzvy 7 kopcov, 3 jazerá.

Alebo aspoň zajtra prejdite svojich prvých 5 000 krokov. Príjemný týždeň.

Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok