… a dá sa to

„Fakt sa snažím ako môžem, obmedzujem sa, nejem a váha stále stojí.“ Počul som nedávno večer pri pive. Debata bola tak živá, že ani si nevšimol a padli 3 pivá, dva balíky slaných tyčiniek a jedny chipsy. Veď ako vraví, nevečeral. Na obed si dal len rýchlo malú bagetu (rozumej veľkú, s majonézou, kuracím mäsom, viem aké má rád) v robote zas stres, nevie kde mu hlava stojí, … ale fakt, robí čo môže.

Ešte minulý víkend ani moja májová výzva nevyzerala moc ružovo, ale dnešné ráno ma naplnilo pocitom víťazstva a hrdosti. Keď som sa postavil na váhu neveriacky som zavolal aj Hanku, aby bola svedkom historického váhového posunu.

-4,3 kg to istí.

Vďaka totálnej eliminácii dobrôt, ktoré si bežne neviem odpustiť (rockford, rizling, prosciutto), vďaka zeleným smoothies so základom žihľavy, púpavy a petržlenovej a mrkvovej vňate, vďaka 10 konzervám tuniakov, niekoľko kíl paradajok, uhoriek, celérov a paprík, … i jahôd sa váha konečne po pol roku výrazne pohla dole. A ako Werich povedal:

Aby sme videli, že sa to dá. Že rohlíčky mohou být extra propečené a váha sa môže pohnúť, keď to naozaj chceme.

Všetky tie kecy o tom, že nech robím, čo robím, váha stojí, sú len o jednom. Vôľa proste nie je taká pevná, ako kult jedla. Ako mlsanie a pažravosť. 🙂

A všetky zdôvodnenia sú dobré tak akurát na ospravedlnenie faktu, že už nie som ani zďaleka tak pevný, ako keď som začal.

… a dá sa to.

Ako to začalo: <Môj májový plán>

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 321