Expert Geniality show

EXPERT Mozgolamy

Expert geniality show je vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a všetkých typov stredných škôl. V tomto roku oslavuje už 15 rokov. Jednou z tém sú aj rébusy a logické hádanky.

Súťaž Expert je výnimočná z niekoľkých dôvodov. Žiaci súťažia v dvoch súťažných témach, ktoré si vyberú zo šiestich ponúknutých. Témy zahŕňajú angličtinu, dejepis, geografiu, občiansku náuku, fyziku, biológiu, chémiu, astronómiu, logiku, šport a všeobecný prehľad. Piatakom a šiestakom ponúkame dve témy, ktoré obsahujú všetky uvedené oblasti. Ako vám to páli?

Kvíz Experta: Mozgolamy

Vyskúšajte si 10 otázok, ako túto tému zvládnete. Kvíz začnete kliknutím na tlačítko Ďalej.

Results

Super gratulujem

zvládli ste to lepšie ako 70% ostatných. Test pripravila Talentída.
Súťaž Expert v tomto roku oslavuje 15. výročie. Pripravili sme pre vás sériu testov ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.

Dnes nebol Váš deň

Skúste znova. Test pripravila Talentída.

Súťaž Expert v tomto roku oslavuje 15. výročie. Pripravili sme pre vás sériu testov ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.
Ďalej

#1. Pozajtra začne víkend. Aký deň bol včera?

Ďalej

#2. V štvorposchodovom dome bývajú štyri rodiny – Adamkovci, Bučkovci, Cinkovci a Dankovci. Každá rodina býva na inom poschodí:

• Dankovci žijú medzi Bučkovcami a Cinkovcami,
• Adamkovci bývajú tesne nad Cinkovcami,
• Cinkovci nebývajú na najnižšom poschodí.

Ktorá rodina býva na najvyššom poschodí?

Ďalej

#3. Dvojica pojmov vajíčko -> škrupina je v rovnakom logickom vzťahu ako dvojica pojmov

Ďalej

#4. Babka prichystala trom vnúčatám misu s 24 buchtami. Prvý prišiel Janko a zjedol šestinu buchiet. Po chvíli prišla Zuzka a zjedla pätinu buchiet, ktoré zostali v mise. Posledný prišiel Tomáš a zjedol štvrtinu buchiet, ktoré našiel. Ktoré z vnúčat zjedlo najviac buchiet?

Ďalej

#5. Monika má v zásuvke osem červených, päť zelených, sedem modrých a šesť hnedých farbičiek. Najmenej koľko farbičiek musí poslepiačky vybrať zo zásuvky, aby mala istotu, že budú medzi nimi aspoň dve červené farbičky?

Ďalej

#6. Každý Marťan má 3 až 6 rúk a na hlave má 2 až 4 anténky. Najmenej koľko Marťanov musí sedieť v lietajúcom tanieri, aby medzi nimi určite boli aspoň dvaja rovnakí?

Ďalej

#7. Maxim mal z 30 otázok v teste aspoň 15 otázok dobre. V siedmich otázkach sa určite pomýlil. Za každú správnu odpoveď získal 1 bod, za nesprávnu odpoveď dostal 0 bodov. S istotou vieme povedať, že Maxim získal

Ďalej

#8. Predavač v chovateľských potrebách vyhlásil: „Všetky naše prúž­kované ryby sú mäsožravé.“ Ukázalo sa, že to nie je pravda.

Z toho vyplýva, že

Ďalej

#9. Eliška má veľmi rada zmrzlinu. Vždy si dáva do kornútka 5 kopčekov na seba podľa týchto pravidiel:

- ovocnej zmrzliny majú byť najmenej 3 kopčeky
- dotýkať sa môžu najviac dva kopčeky ovocnej zmrzliny
- oriešková zmrzlina sa nesmie dotýkať s citrónovou.

Ktorá z nasledujúcich zmrzlín je podľa Eliškiných predstáv?

Ďalej

#10. O hesle na otvorenie trezoru vieme, že spĺňa tieto podmienky:

- samohlások je menej ako spoluhlások,
- ak je v hesle číslica, jej hodnota zodpovedá pozícii v hesle zľava,
- najviac dve písmená sú veľké.

Ktorý z nasledujúcich reťazcov znakov by mohol byť heslom do trezoru?

Koniec

Ďalšie testy Experta

blank

Ľudmila Burjanová

Ľudmila Burjanová, bývalá učiteľka matematiky, si dnes so svojím tímom Talentídy prostredníctvom školských súťaží plní sen – rozvíjať v deťoch logické myslenie, tvorivosť, radosť z objavovania a rozmýšľania. Súťaže MAKS, MAKSÍK a MATEMATICKÝ KLOKAN majú za cieľ nadchnúť deti pre matematiku a ukázať im ju z tej zábavnejšej stránky. Súťaže VŠETKOVEDKO a EXPERT geniality show sú pre žiakov všetkých vekových kategórií šancou ukázať, ako sa orientujú vo svete okolo nás.

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok