Pančlajn

Už dávno som neurobil nič tak dobré pre svoje zdravie.

Hlasný rehot, pri ktorom sa vám natriasa celé brucho nielenže tíši bolesť, ale aj pomáha chudnúť. Priaznivo pôsobí na pľúca, prečisťuje dýchacie cesty, podnecuje zdravé emócie, odstraňuje nahromadené nervové napätie a prebytočnú energiu. Pomáha ďalej prekonávať rozličné životné neúspechy, a čo je najdôležitejšie, spríjemňuje život. A to v dnešných časoch istôt všetci potrebujeme. Pritom 1 minúta dobrého smiechu má podobný účinok ako 30 minút uvoľňujúceho tréningu a 10 minút intenzívneho cvičenia.

A prečo o tom toľko točím?

Hoci denne zadkom leštím kožené kreslo iba cez cestu, o Pančlajne som doteraz nepočul. Dodnes som veril, že stand up comedy speeching, ako ho poznám z amerických filmov funguje iba za morom. Chyba lávky. Keď ma tam pôvodne zavolali štyri osamelé baby s tým, že to uvádza Samo Trnka syn piatej z nich, čakal som povinnú jazdu, možno nejaké pivko, dve do zabudnutia a domov. Realita sa však vymkla tejto predstave. A po troch hodinách sálv smiechu, bohato zalievaných výbornou tmavou štrnástkou som odchádzal ako iný človek. Najmä s presvedčením, že nabudúce určite tiež. Tak ak ste už zabudli, čo je to smiech, tu je jedna definícia:

Smiech je reakcia na vtip, na komickú situáciu, na šteklenie, prejavujúca sa motorickými (mimika, gestá, natriasanie, zadúšanie), fyziologickými (prskanie, plakanie, smrkanie) a zmyslovými zložkami; rýchly, bezprostredný prejav emocionality; spúšťací mechanizmus úzko súvisí s hodnotami jedinca, prípadne s patologickými javmi.

A ak si to chcete naživo vyskúšať určite nepremeškajte ďalšiu príležitosť v KC Dunaj už o mesiac.

Pre lepšie dokreslenie PANČLAJN atmosféry pozrite niečo z archívu >>>

A hlavne, usmejte sa 🙂

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2020

5. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
Propozície

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 ZSSK restart challenge Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy. 

VIAC »
Jesenna nakladacka

Kardionápravník 2020

Jesenná nakladačka Nalož si cez jeseň koľko unesieš, aby sme si v decembri s chuťou mohli dať krémeš a makovník 🙂 Pridaj km POHYB Beh, chôdza, nw a

VIAC »
Ďalšie články autora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *