Pančlajn

Už dávno som neurobil nič tak dobré pre svoje zdravie.

Hlasný rehot, pri ktorom sa vám natriasa celé brucho nielenže tíši bolesť, ale aj pomáha chudnúť. Priaznivo pôsobí na pľúca, prečisťuje dýchacie cesty, podnecuje zdravé emócie, odstraňuje nahromadené nervové napätie a prebytočnú energiu. Pomáha ďalej prekonávať rozličné životné neúspechy, a čo je najdôležitejšie, spríjemňuje život. A to v dnešných časoch istôt všetci potrebujeme. Pritom 1 minúta dobrého smiechu má podobný účinok ako 30 minút uvoľňujúceho tréningu a 10 minút intenzívneho cvičenia.

A prečo o tom toľko točím?

Hoci denne zadkom leštím kožené kreslo iba cez cestu, o Pančlajne som doteraz nepočul. Dodnes som veril, že stand up comedy speeching, ako ho poznám z amerických filmov funguje iba za morom. Chyba lávky. Keď ma tam pôvodne zavolali štyri osamelé baby s tým, že to uvádza Samo Trnka syn piatej z nich, čakal som povinnú jazdu, možno nejaké pivko, dve do zabudnutia a domov. Realita sa však vymkla tejto predstave. A po troch hodinách sálv smiechu, bohato zalievaných výbornou tmavou štrnástkou som odchádzal ako iný človek. Najmä s presvedčením, že nabudúce určite tiež. Tak ak ste už zabudli, čo je to smiech, tu je jedna definícia:

Smiech je reakcia na vtip, na komickú situáciu, na šteklenie, prejavujúca sa motorickými (mimika, gestá, natriasanie, zadúšanie), fyziologickými (prskanie, plakanie, smrkanie) a zmyslovými zložkami; rýchly, bezprostredný prejav emocionality; spúšťací mechanizmus úzko súvisí s hodnotami jedinca, prípadne s patologickými javmi.

A ak si to chcete naživo vyskúšať určite nepremeškajte ďalšiu príležitosť v KC Dunaj už o mesiac.

Pre lepšie dokreslenie PANČLAJN atmosféry pozrite niečo z archívu >>>

A hlavne, usmejte sa 🙂

Pošli ďalej
Petere
Petere

Nadšený biker a bloger, ktorý sa dá bláznivo nahovoriť na akúkoľvek výzvu. Jazdí s radosťou, pre dobrodružstvo, zážitky a endorfín. Jazdí cestu i horu, nie je mu cudzí ani e-bajk. Zakladateľ združenia a blogu Reštartnisa. Reportáže, hiking, turistika, hory, Alpy a cestovateľské zážitky. Sleduj náš instagram aj twitter.

Articles: 47