Matematický klokan test restartnisa

Zvládnete úlohy Matematického Klokana?

Úlohy najväčšej medzinárodnej žiackej súťaže Matematický klokan rieši každoročne šesť miliónov žiakov na štyroch kontinentoch.

Na Slovensku na jar prebehne už jeho dvadsiatyštvrtý ročníkS klokanovskými úlohami sa môžu popasovať všetci žiaci od prvákov po maturantov. Doteraz tak urobilo jeden a pol milióna slovenských žiakov.

Jeden z hlavných cieľov súťaže je ponúknuť žiakom zaujímavé, neučebnicové úlohy, na riešenie ktorých  potrebujú trochu logiky a zdravý sedliacky rozum. Preto sa súťaž žiakom páči.

Ak chcete, aby aj Vaše deti boli svetové, dovoľte im prihlásiť sa do Matematického klokana, najväčšej žiackej súťaže na svete.

Viac o súťaži Matematický klokan >>>

Chcete sa otestovať ako by ste dopadli? Kliknite na tlačítko Ďalej.

Výsledok

Gratulujeme.

Vašimi odpoveďami ste sa zaradili medzi 30 % najlepších klokanistov. 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN. Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

No mohlo to byť lepšie 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN.

Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

Ďalej

#1. V dedine je 12 domov, 4 priame a 4 okružné cesty. Na každej priamej aj okružnej ceste sú tri domy. Peter na mapu nakreslil iba 11 domov (obr.). Kam treba dokresliť dvanásty dom?

Ďalej

#2. Na letný klokanovský tábor prišlo niekoľko tímov. Každý tím mal 5 alebo 6 detí. Celkovo prišlo do tábora 43 detí. Koľko tímov prišlo do tábora?

Ďalej

#3. V peračníku dlhom 18 cm sú tri pravítka – biele, zelené a červené (obr.). Aké dlhé je biele pravítko, ak zelené je o 1 cm kratšie ako červené?

Ďalej

#4. Na obrázku je útvar zložený z 36 zhodných trojuholníkov. Najmenej koľko takýchto trojuholníkov potrebujeme dokresliť, aby vznikol šesťuholník?

Ďalej

#5. Okolo kruhového stola sedia traja draci a traja piráti. Nevieme, či piráti vždy hovoria pravdu a draci vždy klamú, alebo je to naopak. Každý z nich odpovedal na otázku: „Ukradol niekto sediaci vedľa teba zlatú mincu?“ Odpovede sú na obrázku. Kto ukradol zlatú mincu?

Ďalej

#6. Žaba Riri zvyčajne zje za deň 5 pavúkov. Keď je však veľmi hladná, zje za deň 10 pavúkov. Za 9 dní zjedla 60 pavúkov. Koľko dní z toho bola veľmi hladná?

Ďalej

#7. V záhrade čarodejnice je 30 zvierat – psov, mačiek a myší. Čarodejnica zmenila 6 psov na mačky. Potom zmenila 5 mačiek na myši. Teraz je v záhrade rovnako veľa psov, mačiek aj myší. Koľko mačiek bolo v záhrade na začiatku?

Ďalej

#8. Noro má stavebnicu, v ktorej sú iba kvádre s rozmermi 1 cm x 1 cm x 2 cm. Postupne z nich stavia „veže“ (viď obr.). Aká vysoká bude veža, ktorú Noro postaví rovnakým spôsobom z 28 kvádrov?

Ďalej

#9. Mike má 60 jabĺk a 60 hrušiek. Rozdelil ich do niekoľkých balíčkov tak, aby v každom balíčku bol rovnaký počet jabĺk a zároveň v každých dvoch balíčkoch bol rôzny počet hrušiek. Najviac koľko balíčkov mohol vytvoriť, ak rozdelil všetko ovocie?

Ďalej

#10. Univerzitný triatlon pozostáva z troch disciplín – z cyklistiky, behu a plávania. Cyklistika tvorí tri štvrtiny celkovej dĺžky trate, beh pätinu celkovej dĺžky trate, pláva sa 2 km. Aký dlhý úsek musia pretekári prejsť na bicykli?

Koniec
blank

Ľudmila Burjanová

Ľudmila Burjanová, bývalá učiteľka matematiky, si dnes so svojím tímom Talentídy prostredníctvom školských súťaží plní sen – rozvíjať v deťoch logické myslenie, tvorivosť, radosť z objavovania a rozmýšľania. Súťaže MAKS, MAKSÍK a MATEMATICKÝ KLOKAN majú za cieľ nadchnúť deti pre matematiku a ukázať im ju z tej zábavnejšej stránky. Súťaže VŠETKOVEDKO a EXPERT geniality show sú pre žiakov všetkých vekových kategórií šancou ukázať, ako sa orientujú vo svete okolo nás.

6 komentárov na “Zvládnete úlohy Matematického Klokana?

  1. V tej úlohe o klokanoch nemáte chybu lebo pýtate sa na 3 rôzne čísla ak by najľahší klokan vážil 31 druhý by mal 32 a 34 len že môže byť možnosť že prvý má 30 druhý 33 tretí 34 a tiež to dá 97 a tým pádom môže byť aj toto správna odpoveď

  2. Ahoj, nechapem Alibabu – v jednom vreci nemôže byť 82 mincí, dostali po dve z dvoch vriec, takže v jednom bolo 41 mincí, či?

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok