Matematický klokan test restartnisa

Zvládnete ďalšie úlohy Matematického Klokana?

Úlohy najväčšej medzinárodnej žiackej súťaže Matematický klokan rieši každoročne niekoľko miliónov žiakov v 85-tich krajinách po celej zemeguli.

Súťažiaci na Slovensku patria medzi tradičných účastníkov súťaže. S klokanovskými úlohami sa môžu popasovať všetci žiaci od prvákov po maturantov. Doteraz tak urobilo jeden a pol milióna slovenských žiakov.

Matematický klokan >

Skúste si úlohy pre mladších žiakov. Kliknite na tlačítko Ďalej.

Results

Gratulujeme.

Vašimi odpoveďami ste sa zaradili medzi 30 % najlepších klokanistov. 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN. Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

No mohlo to byť lepšie 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN.

Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

Ďalej

#1. Vo vedomostnej súťaži má zabojovať o titul šesť tímov s rovnakým počtom členov. V pondelok sa prihlásilo do súťaže 13 a v utorok 19 detí. Najmenej koľko detí sa ešte musí prihlásiť, aby sa súťaž mohla konať?

Ďalej

#2. Teodor vymodeloval z plastelíny 6 kruhov (na obrázku 1 je jeden z nich). Potom ich napichol na tyč (obrázok 2). Vytvoril tak vežu (obrázok 3). Koľko kruhov vidieť pri pohľade na túto vežu zhora?

Ďalej

#3. Tabuľka so 16 číslami (obr.) sa dá rozdeliť na deväť štvorcov tak, aby v každom boli štyri čísla (jeden taký štvorec je v tabuľke vyznačený červenou farbou). Ivo spočítal v každom štvorci všetky čísla. Aké najväčšie číslo dostal?

Ďalej

#4. Diana hádzala šípky do terča. V prvom kole nahrala troma hodmi 12 bodov. V druhom kole sa jej podarilo raz trafiť stred a tak nahrala 15 bodov. Koľko bodov nahrala v treťom kole?

Ďalej

#5. Edo bol v cukrárni na zmrzlinu. Jeden kopček zmrzliny stojí 1 euro. V cukrárni však mali špeciálnu ponuku: (obr.) Najviac koľko kopčekov dostane Edo za 10 eur?

Ďalej

#6. Eva rozkrájala pizzu na rovnaké kúsky. Potom niekoľko z nich zjedla. Koľko?

Koniec

Ľudmila Burjanová

Ľudmila Burjanová, bývalá učiteľka matematiky, si dnes so svojím tímom Talentídy prostredníctvom školských súťaží plní sen – rozvíjať v deťoch logické myslenie, tvorivosť, radosť z objavovania a rozmýšľania. Súťaže MAKS, MAKSÍK a MATEMATICKÝ KLOKAN majú za cieľ nadchnúť deti pre matematiku a ukázať im ju z tej zábavnejšej stránky. Súťaže VŠETKOVEDKO a EXPERT geniality show sú pre žiakov všetkých vekových kategórií šancou ukázať, ako sa orientujú vo svete okolo nás.

Jeden komentár na “Zvládnete ďalšie úlohy Matematického Klokana?

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok