Na Slovensku už klokaníme 25 rokov

Za ten čas si 3930 úloh vyskúšalo viac ako 1,6 milióna žiakov. V 90-tich krajinách sveta rieši úlohy Matematického klokana každoročne niekoľko miliónov žiakov.

Ponúkame Vám výber úloh z klokanovskej histórie. Možno ste niektoré riešili ako žiaci aj Vy. Páčili by sa aj Vašim deťom?

test Matematický klokan

Kliknite na tlačítko Ďalej.

Výsledky

Gratulujeme.

Vašimi odpoveďami ste sa zaradili medzi 30 % najlepších klokanistov. 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN. Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

No mohlo to byť lepšie 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN.

Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

Ďalej

#1. Rok 2005: Zuzka žije v dome s mamou, otcom, bratom, psom, dvoma mačkami, dvoma papagájmi a štyrmi rybičkami. Koľko nôh majú všetci obyvatelia domu spolu?

Ďalej

#2. Rok 2004: Po prejdení dvoch tretín plánovanej trasy turista zistil, že stratil mapu. Otočil sa a vydal sa naspäť hľadať ju. Po prejdení šestiny cesty, ktorú už raz absolvoval, mapu našiel. Potom opäť pokračoval pôvodným smerom k cieľu svojej túry. Miesto, kde našiel mapu, bolo od cieľa túry vzdialené 8 km. Koľko kilometrov merala plánovaná trasa?

Ďalej

#3. Rok 2007: Harry vypustil o 7.30 hod. sovu, aby odniesla odkaz Ronovi. Tá odovzdala Ronovi obálku o 9.10 hod. Sova preletí za každých 10 minút vzdialenosť 4 km. Ako ďaleko bol Ron od Harryho?

Ďalej

#4. Rok 2002: Každá stena kocky je zafarbená inou farbou. Petra, Silvia a Barbora si postupne vzali kocku do ruky a povedali, akú farbu majú tri steny kocky, ktoré vidia bez toho, aby kocku otáčali:
Petra: „Modrú, bielu, žltú.“
Silvia: „Hnedú, modrú, červenú.“
Barbora: „Zelenú, hnedú, bielu.“
Akú farbu mala stena oproti bielej stene kocky?

Ďalej

#5. Rok 2006: Koľko korún stojí jedna lopta?

Ďalej

#6. Rok 2011: V každom políčku bludiska je uložený kúsok syra. Myška Katinka chce prejsť cez bludisko tak, aby zjedla čo najviac syra. Cez žiadne políčko nesmie prejsť viac ako raz. Najviac koľko kúskov syra môže zjesť?

Ďalej

#7. Rok 2009: Veveričky Hryzka, Ryška a Hopka našli spolu sedem orieškov. Každej sa podarilo nájsť nejaký oriešok, ale každej iný počet. Hryzka ich našla najmenej, Hopka najviac. Koľko orieškov našla Ryška?

Ďalej

#8. Rok 2001: Na školské bežecké preteky vybrali len tých chlapcov, ktorí dokázali prebehnúť 10 kilometrov. Jožinko Cupiták prebehol 9641 metrov, 3456 decimetrov a 1234 centimetrov, ale ďalej už nevládal. Koľko centimetrov mu chýbalo do cieľa?

Ďalej

#9. Rok 2013: Keď Pinokio zaklame, nos sa mu predĺži o 6 cm. Keď povie pravdu, nos sa mu o 2 cm skráti. Keď jeho nos meral 9 cm, povedal tri nepravdivé a dve pravdivé vety. Koľko potom meral Pinokiov nos?

Ďalej

#10. Rok 2006: Koľko trojuholníkov je na obrázku panáčika?

Koniec
Pošli ďalej
Ľudmila Burjanová
Ľudmila Burjanová

Ľudmila Burjanová, bývalá učiteľka matematiky, si dnes so svojím tímom Talentídy prostredníctvom školských súťaží plní sen – rozvíjať v deťoch logické myslenie, tvorivosť, radosť z objavovania a rozmýšľania.
Súťaže MAKS, MAKSÍK a MATEMATICKÝ KLOKAN majú za cieľ nadchnúť deti pre matematiku a ukázať im ju z tej zábavnejšej stránky.
Súťaže VŠETKOVEDKO a EXPERT geniality show sú pre žiakov všetkých vekových kategórií šancou ukázať, ako sa orientujú vo svete okolo nás.

Articles: 10