Matematicky klokan

Zvládnete úlohy Matematického Klokana?

Úlohy najväčšej medzinárodnej žiackej súťaže Matematický klokan rieši každoročne šesť miliónov žiakov na štyroch kontinentoch.

Na Slovensku v marci prebehne už jeho dvadsiatyštvrtý ročníkS klokanovskými úlohami sa môžu popasovať všetci žiaci od prvákov po maturantov. Doteraz tak urobilo jeden a pol milióna slovenských žiakov.

Jeden z hlavných cieľov súťaže je ponúknuť žiakom zaujímavé, neučebnicové úlohy, na riešenie ktorých  potrebujú trochu logiky a zdravý sedliacky rozum. Preto sa súťaž žiakom páči.

Ak chcete, aby aj Vaše deti boli svetové, dovoľte im prihlásiť sa do Matematického klokana, najväčšej žiackej súťaže na svete.

Viac o súťaži Matematický klokan >>>

Chcete sa otestovať ako by ste dopadli? Kliknite na tlačítko Ďalej.

Výsledok

Gratulujeme.

Vašimi odpoveďami ste sa zaradili medzi 30 % najlepších klokanistov. 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN. Prihlasovanie na školách bude upresnené po návrate detí do škôl. Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

No mohlo to byť lepšie 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN. Prihlasovanie na školách bude upresnené po návrate detí do škôl.

Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

Ďalej

#1. Po chodníku v parku (hnedá čiara) sa rovnako rýchlo pohybujú dva psy. Jeden vyšiel z miesta P, druhý vyšiel z miesta Q (obr.). Kde sa stretnú?

Ďalej

#2. Linda chce vyfarbiť každé políčko v kruhu buď červenou, modrou, alebo žltou farbou. Dáva pritom pozor, aby na políčkach, ktoré sa dotýkajú, nebola rovnaká farba. Vonkajšie políčko vyfarbila červenou (obr.). Na koľko políčok použije modrú farbu?

Ďalej

#3. V kruhu stojí šesť detí. Šípka ukazuje na vyššie dieťa z dvojice. Napríklad Eva je vyššia ako Filip. Kto je najvyšší?

Ďalej

#4. Denis priviazal psa na 11 metrov dlhý povraz, ktorý pripevnil 1 meter od rohu domu. Dom má dĺžku 7 metrov a šírku 5 metrov. K jednej strane domu položil v rovnakých vzdialenostiach päť kostičiek (obr.). Ku koľkým kostičkám sa pes vie dostať?

Ďalej

#5. Ivo má 10 škatuliek, 5 ceruziek a 4 gumy. Ceruzky vložil do piatich škatuliek, gumy do štyroch škatuliek. Teraz má v dvoch škatuľkách aj ceruzku aj gumu. Koľko škatuliek zostalo prázdnych?

Ďalej

#6. Klokan a zajac stoja na dvoch koncoch schodiska so 100 schodmi (obr.). Na každé zapískanie klokan vyskočí o 7 schodov smerom nahor a zajac zoskočí vždy o 3 schody smerom nadol. Na ktorom schode sa stretnú?

Koniec
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

5 komentárov na “Zvládnete úlohy Matematického Klokana?

  1. V tej úlohe o klokanoch nemáte chybu lebo pýtate sa na 3 rôzne čísla ak by najľahší klokan vážil 31 druhý by mal 32 a 34 len že môže byť možnosť že prvý má 30 druhý 33 tretí 34 a tiež to dá 97 a tým pádom môže byť aj toto správna odpoveď

  2. Ahoj, nechapem Alibabu – v jednom vreci nemôže byť 82 mincí, dostali po dve z dvoch vriec, takže v jednom bolo 41 mincí, či?

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.