Zvládnete úlohy Matematického Klokana?

by

Úlohy najväčšej medzinárodnej žiackej súťaže Matematický klokan rieši každoročne šesť miliónov žiakov na štyroch kontinentoch.

Na Slovensku v marci prebehne už jeho dvadsiatyprvý ročník. Klokanovské úlohy doteraz riešilo 1 260 400 slovenských žiakov. 

Ochutnajte aj vy, aké je to byť svetový a skúste vyriešiť úlohy, ktoré zvládli žiaci druhého stupňa na základnej škole.


Ukážkový test pripravila Talentída, n. o.


Vo vedomostnej súťaži má zabojovať o titul šesť tímov s rovnakým počtom členov. V pondelok sa prihlásilo do súťaže 13 a v utorok 19 detí. Najmenej koľko detí sa ešte musí prihlásiť, aby sa súťaž mohla konať?

 
 
 
 
 

Do krúžkov treba vpísať čísla tak, aby všetky výpočty boli správne. Aké číslo patrí na miesto otáznika?

 

 
 
 
 
 

V cirkuse majú štyri zvieratá: tigra, leva, žirafu a slona. Vo večernom programe vystupujú vždy dve z nich, jedno na začiatku, druhé na konci. Lev nikdy nie je prvý. Koľko je možností, v akom poradí môžu zvieratá vystupovať?

 
 
 
 
 

Každý zo štyroch hádzanárov strelil na zápase iný počet gólov. Mišo ich strelil najmenej, ostatní traja dali spolu 20 gólov. Najviac koľko gólov mohol Mišo streliť?

 

 
 
 
 
 

Vo vrecúšku sú iba červené a zelené koráliky. Keď vyberieme ľubovoľných 5 korálikov, aspoň jeden bude červený. Keď vyberieme ľubovoľných 6 korálikov, aspoň jeden bude zelený. Najviac koľko korálikov môže byť vo vrecúšku?

 
 
 
 
 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *