Matematický klokan test restartnisa

Zvládnete úlohy Matematického Klokana?

Úlohy najväčšej medzinárodnej žiackej súťaže Matematický klokan rieši každoročne šesť miliónov žiakov na štyroch kontinentoch.

Na Slovensku na jar prebehne už jeho dvadsiatyštvrtý ročníkS klokanovskými úlohami sa môžu popasovať všetci žiaci od prvákov po maturantov. Doteraz tak urobilo jeden a pol milióna slovenských žiakov.

Jeden z hlavných cieľov súťaže je ponúknuť žiakom zaujímavé, neučebnicové úlohy, na riešenie ktorých  potrebujú trochu logiky a zdravý sedliacky rozum. Preto sa súťaž žiakom páči.

Ak chcete, aby aj Vaše deti boli svetové, dovoľte im prihlásiť sa do Matematického klokana, najväčšej žiackej súťaže na svete.

Viac o súťaži Matematický klokan >>>

Chcete sa otestovať ako by ste dopadli? Kliknite na tlačítko Ďalej.

Výsledok

Gratulujeme.

Vašimi odpoveďami ste sa zaradili medzi 30 % najlepších klokanistov. 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN. Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

No mohlo to byť lepšie 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN.

Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

Ďalej

#1. V dedine je 12 domov, 4 priame a 4 okružné cesty. Na každej priamej aj okružnej ceste sú tri domy. Peter na mapu nakreslil iba 11 domov (obr.). Kam treba dokresliť dvanásty dom?

Ďalej

#2. V kruhu stojí šesť detí. Šípka ukazuje na vyššie dieťa z dvojice. Napríklad Eva je vyššia ako Filip. Kto je najvyšší?

Ďalej

#3. Klokan a zajac stoja na dvoch koncoch schodiska so 100 schodmi (obr.). Na každé zapískanie klokan vyskočí o 7 schodov smerom nahor a zajac zoskočí vždy o 3 schody smerom nadol. Na ktorom schode sa stretnú?

Ďalej

#4. Na obrázku je útvar zložený z 36 zhodných trojuholníkov. Najmenej koľko takýchto trojuholníkov potrebujeme dokresliť, aby vznikol šesťuholník?

Ďalej

#5. Denis priviazal psa na 11 metrov dlhý povraz, ktorý pripevnil 1 meter od rohu domu. Dom má dĺžku 7 metrov a šírku 5 metrov. K jednej strane domu položil v rovnakých vzdialenostiach päť kostičiek (obr.). Ku koľkým kostičkám sa pes vie dostať?

Ďalej

#6. Po chodníku v parku (hnedá čiara) sa rovnako rýchlo pohybujú dva psy. Jeden vyšiel z miesta P, druhý vyšiel z miesta Q (obr.). Kde sa stretnú?

Ďalej

#7. V peračníku dlhom 18 cm sú tri pravítka – biele, zelené a červené (obr.). Aké dlhé je biele pravítko, ak zelené je o 1 cm kratšie ako červené?

Ďalej

#8. Noro má stavebnicu, v ktorej sú iba kvádre s rozmermi 1 cm x 1 cm x 2 cm. Postupne z nich stavia „veže“ (viď obr.). Aká vysoká bude veža, ktorú Noro postaví rovnakým spôsobom z 28 kvádrov?

Ďalej

#9. Ivo má 10 škatuliek, 5 ceruziek a 4 gumy. Ceruzky vložil do piatich škatuliek, gumy do štyroch škatuliek. Teraz má v dvoch škatuľkách aj ceruzku aj gumu. Koľko škatuliek zostalo prázdnych?

Ďalej

#10. Linda chce vyfarbiť každé políčko v kruhu buď červenou, modrou, alebo žltou farbou. Dáva pritom pozor, aby na políčkach, ktoré sa dotýkajú, nebola rovnaká farba. Vonkajšie políčko vyfarbila červenou (obr.). Na koľko políčok použije modrú farbu?

Koniec
blank

Ľudmila Burjanová

Ľudmila Burjanová, bývalá učiteľka matematiky, si dnes so svojím tímom Talentídy prostredníctvom školských súťaží plní sen – rozvíjať v deťoch logické myslenie, tvorivosť, radosť z objavovania a rozmýšľania. Súťaže MAKS, MAKSÍK a MATEMATICKÝ KLOKAN majú za cieľ nadchnúť deti pre matematiku a ukázať im ju z tej zábavnejšej stránky. Súťaže VŠETKOVEDKO a EXPERT geniality show sú pre žiakov všetkých vekových kategórií šancou ukázať, ako sa orientujú vo svete okolo nás.

6 komentárov na “Zvládnete úlohy Matematického Klokana?

  1. V tej úlohe o klokanoch nemáte chybu lebo pýtate sa na 3 rôzne čísla ak by najľahší klokan vážil 31 druhý by mal 32 a 34 len že môže byť možnosť že prvý má 30 druhý 33 tretí 34 a tiež to dá 97 a tým pádom môže byť aj toto správna odpoveď

  2. Ahoj, nechapem Alibabu – v jednom vreci nemôže byť 82 mincí, dostali po dve z dvoch vriec, takže v jednom bolo 41 mincí, či?

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok