Bicyklom naprieč Austráliou: Keď zrádza psychika

Dnes na to nemám fyzické ani psychické sily. Začalo to keď mi vietor sfúkol bicykel a odlomilo sa mi dôležité spätné zrkadlo. Lepiaca páska to zatiaľ provizórne vyriešila. Ako to vyzerá keď zrádza psychika?

Bicyklom naprie Austráliou Keď zlyháva psychika

Krok dopredu dva dozadu

Keď plánujem ďalšiu trasu, zisťujem, že som v slepej ulici a musím sa 20km vrátiť. Nevadí, mám čas.

Pri výjazde na diaľnicu mi začalo pršať. Našťastie len tak symbolicky. Ale vietor symbolicky nefúka. To už je vytrvalo a silno. Počas jazdy nemôžem ani jednou rukou pustiť riaditká, aby som sa napil. Po diaľnici idem iba 10 km, ale aj to mi trvá skoro hodinu.

Keď už som na bočnej ceste zastavujem sa niečo zjesť a pozrieť či náhodou neprestane fúkať. Prekvapuje ma údaj o sile vetra, 40km/h. To, že neprestane ma neprekvapuje. Nedokážem odhadnúť akú rýchlosť majú chvíľkové nárazy vetra. Keď fúknu spredu, „iba“ ma zastavia, ale keď sa oprú do môjho obatožinovaného bicykla z boku, mám čo robiť aby som nespadol a zostal na ceste. Celé ma to tak vyvedie z miery, že zle odbočím a som zasa v slepej ulici.

Vzdušnou čiarou ani nie 20 km od včerajšieho nocľahu.

Dnes som prešiel 60 km

Z toho 20 som sa vracal zo včera a 30 som si zašiel dnes. Takže som o 10 km bližšie k Sydney.

Je načase začať hľadať pozitíva. Mimochodom, našiel som druhú značku 😁. Som už v inom štáte, tak mením.

Som v Brooms Head Caravan Park. Kemp je na brehu mora a stojí 45$. Ak je niečo z toho pozitívne, som rád. Trochu pozitívne je, že sa schladilo ale až tak, že mi je zima. Dnes mi to s pozitívami nejde. Počkáme na zajtrajšok. 😁

Malá trenčianska promo vsuvka

Bicyklom naprieč Austráliou: Popri oceáne s protivetrom
Považský repák u protinožcov

Považský repák – verný spoločník na biketripe naprieč Austráliou.👍 Ako vraví sám pán cyklista: „Každé ráno ma otočí nohami správnym smerom“ 😉 Aj keď u protinožcov…🙃 Sledujeme cestu Petra Božíka. 🤓

Fandí team Old Herold. Keď zrádza psychika, vzpruha vždy pomôže. 🙂

Bicyklom naprieč Austráliou

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Peter Božík
Peter Božík

Zakladateľ cyklistickej značky Liberty a Mayo, trenčiansky patriot a nadšený cyklocestovateľ. píše o svojich zážitkoch z bicyklovania naprieč Austráliou.

Articles: 25